Захищаємо інтереси бізнесу: ухвалено закон про рівень прибутку підприємств, що працюють на безпеку та оборону, — Юлія Свириденко

22.02.2024 15:29 | Міністерство економіки України

Верховна Рада України остаточно затвердила законопроєкт про включення прибутку підприємств, які працюють на забезпечення потреб безпеки та оборони, в ціну поставлених товарів та послуг. Документ, розроблений за участі Мінекономіки, підтриманий парламентом в другому читанні й цілому на засіданні 22 лютого 2024 року.
«Держава надсилає важливий сигнал бізнесу, що працює на забезпечення потреб безпеки та оборони, українським виробникам – їх інтереси будуть захищені. У нас спільні цілі: відбити ворога, відбудувати країну, забезпечити сталі високі темпи розвитку економіки. На їх досягнення сьогодні працюють спільно і наші захисники, і бізнес, і увесь український народ. Сьогоднішнє рішення — важливий результат наших зустрічей із бізнесом щодо тиску на них з боку силових структур та перешкоджання ефективній роботі. Міністерство економіки відкрите до діалогу з бізнесом, бо лише спільно ми можемо знайти ефективні рішення», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.
Ухвалений Верховною Радою проєкт закону №10454 передбачає, зокрема що:
в разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель, рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого Урядом. для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця. Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану. Тобто закон має ретроспективний напрям, що дозволятиме правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля.
Закон набуде чинності після підписання Президентом України та опублікування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок – це ризик,
Та з його допомогою можна,
Заробити багато.

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Нафта може подорожчати до $215 за барель: названо умову
11:30 - Ірак втратив 70% видобутку нафти – найсерйозніша проблема країни за 20 років
11:19 - Нацполіція накупила кросоверів Renault на 238 мільйонів
11:11 - Яку обов’язкову інформацію повинен містити в собі QR-код разі наявності в фіскальному касовому чеку?
11:10 - Юридичні особи – платники транспортного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 2,5 млн гривень
11:10 - На біржах посилився розпродаж через стрімке подорожчання нафти
11:09 - Чи зазначає ФОП при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи інші доходи, отримані як ФО – громадянином та відомості про майно?
11:07 - Строк сплати ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених платежів та витрат на оренду земельних ділянок
11:05 - Понад 3,4 млрд грн ПДВ спрямували до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
11:02 - «Податок на Google»: понад 4,2 млрд грн вже надійшло до бюджету у 2026 році
11:01 - Платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів майже 8,0 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
11:00 - Майже 2,0 млрд грн ПДФО сплатили до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини з легальних доходів
11:00 - Тарас Висоцький: Весняна посівна стартує пізніше, але без ризиків для продовольчої безпеки
10:58 - Земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності кількох фізичних осіб: нарахування земельного податку
10:57 - Задекларована праця – це внесок у стабільність країни, підтримка економіки та соціальний захист працівників
10:55 - З якого віку фізична особа має право займатися підприємницькою діяльністю?
10:53 - Єдиний внесок у січні – лютому: майже 112 млрд грн на соціальні гарантії
10:50 - G7 може відкрити стратегічні резерви нафти через ціновий шок війни з Іраном
10:49 - До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи, які отримують цільове фінансування з різних джерел!
10:40 - Декларація за кілька хвилин: як подати онлайн через сервіси Електронного кабінету та застосунок «Моя податкова»
10:33 - Іспанські аграрії вимагають дзеркальних мит на українську олію, імпорт якої різко зріс
10:30 - Енергетики повідомили про знеструмлення у кількох регіонах після атаки московія
10:10 - У Бахрейні оголосили форс-мажор після атаки Ірану на НПЗ: ОАЕ також в огні
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 9 березня
10:00 - Нові генератори гарантуватимуть безперебійне зрошення 1400 га на Кіровоградщині
09:57 - В Україні енергетика лідирує за доходами: які найкращі компанії в цій та інших галузях
09:55 - Європейський газ злетів ще на 30%: Ормузька протока не відкривається
09:52 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 2 березня 2026 року
09:48 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 25 лютого 2026 року
09:43 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 02 - 06 березня 2026 року


Більше новин