ШІ навчився прогнозувати хворобу Альцгеймера на 7 років раніше появи симптомів

22.02.2024 17:15 | Економічна правда

Вчені з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско розробили штучний інтелект (ШІ), який може передбачити хворобу Альцгеймера за сім років до появи симптомів, використовуючи машинне навчання для аналізу записів пацієнтів.
Про це повідомляє Neuroscience News.
Дослідники інтегрували клінічні дані з генетичними базами даних та змогли визначити гени, пов"язані з хворобою Альцгеймера.
І це дало нові можливості для ранньої діагностики захворювання, а також для визначення зв"язків між різними станами здоров"я та ризиком хвороби Альцгеймера.
"Саме поєднання захворювань дозволяє нашій моделі передбачати виникнення хвороби Альцгеймера.
Наше відкриття про те, що остеопороз є одним із прогностичних факторів для жінок, наголошує на біологічному взаємозв"язку між здоров"ям кісток та ризиком деменції", - заявила провідний автор дослідження Еліс Танг.
Так, штучний інтелект може передбачити початок хвороби Альцгеймера з точністю до 72% за сім років до її розвитку.
ШІ виділяє високий рівень холестерину й остеопороз - особливо у жінок - як ключові предиктори.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

12:56 - Оновити персональні дані зручно та без черг можна через Електронний кабінет
12:54 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: ведення обліку товарних запасів
12:52 - До якого контролюючого органу подається податкова декларація з туристичного збору податковим агентом?
12:50 - Чи включається до доходу ФОПа – платника єдиного податку позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням такої особи?
12:47 - Відсутність зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу, діапазон фіскальних номерів не отримано: чи дозволяється використання ПРРО?
12:46 - Випадки, в яких фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:44 - Які доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковуються податком на доходи нерезидента?
12:41 - Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з переоцінки (уцінки/дооцінки) необоротних активів?
12:40 - За якою формою подається заява про отримання витягу з реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів?
12:39 - В якому розділі Електронного кабінету можливо переглянути інформацію щодо Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення?
12:37 - Податковий календар на 15 липня 2026 року
12:34 - Дніпропетровщина: у порівнянні з минулим роком кількість платників єдиного внеску зросла на понад 10,5 тисяч осіб
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:27 - Понад 2,8 млрд грн рентної плати – внесок платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:25 - Як отримати довідку про відсутність заборгованості: практичний кейс для платників від податківців Дніпропетровщини
12:24 - Запрошуємо виробників та імпортерів підакцизної продукції долучитися до бета-тестування сервісів еАкциз
12:22 - Європейський досвід для реформи екологічного податку: ДПС співпрацює з GIZ
12:20 - Єдиний внесок: за перше півріччя сплачено 370,7 млрд грн
12:10 - Київ частково залишився без світла через аварію
11:50 - Іран заявив, що продаватиме нафту попри повернення санкцій США
11:40 - За 9 діб СБС ЗСУ поцілили у 116 суден "тіньового флоту" – "Мадяр"
11:23 - Вперше в Україні відбулися аукціони з продажу електричної енергії за довгостроковими договорами
11:09 - Комісія зареєструвала випуск акцій на 2 млрд грн для розвитку вітроенергетики
11:02 - Освітня мережа А+ від KAN долучилася до створення національного освітнього стандарту
11:00 - Національний банк розпочне пошук та відбір кандидатів на посаду директора Департаменту стратегії та розвитку
10:53 - Двоє українців постраждали внаслідок ударів Ірану по танкерах в Ормузі: реакція МЗС
10:50 - Дрон московія знищив локомотив потягу на Дніпропетровщині
10:45 - Уряд реформує підхід до держзамовлення у сфері освіти
10:20 - московія атакувала енергетику семи областей: є знеструмлення


Більше новин