Вимога МВФ: Рада ухвалила закон про корпоративне управління держкомпаній

22.02.2024 16:10 | Економічна правда

Верховна Рада 22 лютого ухвалила закон щодо вдосконалення корпоративного управління держпідприємств (законопроєкт № 5593-д).
Про це повідомили в Мінекономіки.
Законоопроєкт у цілому підтримали 262 народні депутати.
"Це ключовий етап для реформи держпідприємств, адже закон покращує умови корпоративного управління, посилює ролі і відповідальність наглядових рад та наближає законодавство України до стандартів країн ОЕСР, враховуючи умови воєнного стану", - заявили у міністерстві.
"Закон унормовує багато питань, які дозволять підприємствам працювати зрозуміло для суспільства, інвесторів та міжнародних партнерів.
Наглядовим радам надають більше повноважень для роботи, але і більше відповідальності.
Уряд отримує інструменти контролю за наглядовими радами.
Ухвалення закону було одним з пріоритетів роботи Міністерства економіки, адже його впровадження дозволить залучати більше інвестицій, сприяти розвитку економіки та наповнювати держбюджет", - заявила перший віцепрем"єр-міністр України - міністр економіки України Юлія Свириденко.
Ухвалення закону є однією з умов для вступу в ЄС та отримання траншу від МВФ.
А також - індикатором проєкту Плану для програми Ukraine Facility.
Закон враховує принципи ОЕСР настільки, наскільки це дозволяють вимоги воєнного часу, заявили в міністерстві.
Закон, зокрема:
надає повноваження Кабміну затверджувати Політику державної власності.
Стратегічні плани розвитку, а також фінансові та інвестиційні плани держпідприємств мають узгоджуватися з цією Політикою. розширює повноваження наглядових рад - члени наглядової ради прийматимуть ключові операційні рішення - затверджуватимуть фінансові, стратегічні, інвестиційні плани на основі Політики державної власності і листів-очікування власника, призначатимуть і звільнятимуть керівників держпідприємств. зобов"язує уряд ухвалити дивідендну політику, яка змінює нормативи для дивідендів.
Їх рівень встановлюватиметься з урахуванням потреб галузі чи індивідуального підприємства. запроваджується система внутрішнього контролю: замість ревізійних комісій передбачено сучасні інструменти контролю - комплаєнс, управління ризиками, внутрішній аудит; Законопроєкт почали розглядати ще у 2021 році - Верховна Рада ухвалила його в першому читанні ще у липні 2021 року.
Нагадаємо:
Раніше Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт № 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління держпідприємств.
У рамках програми розширеного фінансування (EFF) з МВФ українська влада взяла на себе зобов"язання посилити корпоративне управління держпідприємств.
Законопроєкт № 5593-д, відповідно до Меморандуму з МВФ у березні 2023 року, мав бути ухвалений до жовтня 2023 року.
Оновлений у грудні 2023 року Меморандум з МВФ передбачає, що цей законопроєкт має бути ухвалений на початку 2024 року.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 5593-д щодо корпоративного управління держпідприємств ще у липні 2021 року.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок коливається,
Та багатство не виміряти
Коливаннями.

- Fin.Org.UA

Новини

19:41 - "Щоб не зникнути в чорній дірі": КамАЗ знову переходить на 4-денний робочий тиждень
19:00 - Президія НТСЕР відновила роботу і підтримала подання кандидатури нового Голови Ради
19:00 - Україна домовляється зі США про $1,4 мільярда кредиту для оновлення енергообладнання
18:37 - США передали генератори для водогосподарських організацій України
18:19 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 25 березня
18:05 - Державний земельний банк спрямує в бюджет 95% прибутку
17:55 - Запорізька АЕС втратила основну лінію живлення на 750 кВ
17:50 - Ощадбанк може позиватися до Угорщини через інцидент з інкасаторами
17:45 - Лише чверть російського малого бізнесу впевнена у виживанні – дослідження
17:33 - Аномальне відхилення: в Україні у лютому ціни у промисловості підскочили на 22,3%
17:30 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:15 - Екологічна відповідальність видобувної галузі — ключ до сталого розвитку
17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:54 - Засідання Комісії
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:24 - Проект наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання»
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони
14:59 - Kernel виграв апеляцію у Люксембурзі щодо законності 216 мільйонів нових акцій
14:46 - Надходження від транспортного податку з дорогих автівок зросли – ДПС
14:45 - Майже 680 тисяч людей долучились до програми "УЗ-3000": куди найчастіше їздять українці
14:30 - Водогосподарські організації Держрибагентства прифронтових і посушливих регіонів отримали 40 генераторів і важку техніку
14:28 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою


Більше новин