НАБУ і САП назвали Пашинського фактичним власником Української бронетехніки

21.02.2024 20:11 | Економічна правда

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура стверджують, що екснардеп Сергій Пашинський - фактичний бенефіціар Української бронетехніки.

Про це повідомив прокурор під час засідання Вищого антикорупційного суду.

"Пашинський тривалий час є фактичним власником і вигодонабувачем значного кола юридичних осіб, які офіційно зареєстровані на підконтрольних йому осіб", - сказав прокурор.
До таких компаній належить і Українська бронетехніка, розповів прокурор, посилаючись на свідчення колишнього очільника наглядової ради Української бронетехніки Андрія Сенченка.

Прокурор зачитав матеріали справи й пояснив, що на початку 2016 до Сенченка звернувся Пашинський, який розказав про плани розвивати ТОВ "Українська бронетехніка" - і попросив у борг кошти.
Сенченко дав 500 тис дол, проте документи з оформлення позики не складали.
У 2019 році Сенченко попросив Пашинського віддати гроші, у чому останній відмовив.

Згодом син Пашинського вів перемовини із Сенченком.
Зійшлися на тому, що той отримає 300 тис дол й вийде з бізнесу.
Відтак Пашинський залишився реальним власником зброярної компанії.
Хоч і на практиці власниками вважаються Владислав Бельбас, Микола Кузьма і Людмила Петрига - але вони, за даними слідства, є людьми Пашинського.

Українська бронетехніка спеціалізувалася, зокрема, на автомобілях Варта.
За матеріалами справи, Пашинський вважав розвиток оборонної техніки "перспективною сферою", тож і почав виробництво бронетехніки.

Прокурор наголосив, що для виробництва такої техніки знадобилися спеціальні запчастини та агрегати, на покупку яких із західними компаніями екснардеп не зміг укласти договори - і він натомість закуповував російські двигуни.
Пізніше Пашинський намагався продати автомобілі, наприклад, Міністерству оборони, але ті та інші ймовірні покупці відмовляли через відсутність "точної документації".
"Людмила Петрига, довірена особа, надсилала листи Української бронетехніки помічниці Пашинського, що доводить його фактичний контроль над компанією", - підсумував прокурор.

У ході засідання додали, що дохід Української бронетехніки за 2023 рік склав майже 24 млрд.

Читайте також:
Сергій Пашинський: Я бенефіціар всього українського ВПК
Історія нафтопродуктів Курченка.
За що Пашинському загрожує до 12 років?

Нагадаємо:
Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили суд про запобіжний захід для Пашинського у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі майже 300 мільйонів гривень.
Зранку 12 лютого СБУ та НАБУ прийшли з обшуками до колишнього народного депутата Сергія Пашинського у справі про націоналізацію нафтопродуктів олігарха Курченка.

НАБУ та САП заявили, що спільно з СБУ викрили схему заволодіння нафтопродуктами, через які держава зазнала 967 мільйонів гривень збитків.
Про підозру, зокрема, повідомили колишньому народному депутату, т.в.о.
глави Адміністрації президента у 2014 році Сергію Пашинському.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 29 квітня: ціни на електроенергію не змінять, чи відмовиться Україна від впровадження ПДВ для ФОП
20:45 - Для 600 тисяч родин в Україні відновили електропостачання після негоди
20:20 - Дію програми кешбеку на пальне продовжили до кінця весни
20:15 - Дрони не зламали експорт нафти московія: у травні відвантаження можуть зрости
20:00 - Українці зможуть отримати компенсацію на пальне від держави до кінця травня
19:55 - Ворог атакував енергетику Миколаївщини: є знеструмлення
19:45 - Пентагон уперше назвав ціну війни з Іраном – уже $25 мільярдів
19:15 - Нафта підскочила до максимуму за місяць на тлі затяжного протистояння США та Ірану
19:00 - Ще 20 тисяч родин в Україні отримають компенсацію на ремонт житла після атак московія
18:58 - Китай закріплює контроль над німецькою логістикою
18:45 - московія додала до "тіньового флоту" чотири танкери для газу
18:15 - США нададуть 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС після атаки московія
17:59 - Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:55 - Для українців ціни на електроенергію до кінця жовтня не змінюватимуться
17:52 - Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:50 - Марченко розповів, чи може Україна відмовитися від впровадження ПДВ для ФОП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 30 квітня
17:30 - WE Finance Code: фінансові установи можуть долучитися до першої хвилі підписантів
17:30 - Двом ломбардам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
17:15 - Україна ввела санкції проти суден тіньового флоту московія та причетних до викрадення українських дітей
16:44 - Падіння ціни на нафту швидко перекрила премія за ризик – ЗМІ
16:42 - У Держстаті розповіли про збільшення середньої зарплати у березні
16:30 - Мінекономіки готує інституції та аграріїв до правил ЄС – стартує активна фаза проєкту IPRSA III
16:30 - Кому вигідні нікотинові заборони
16:25 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
16:15 - "Українська правда" запускає підписку: що зміниться для читачів
16:10 - "Укргазвидобування" перерахувало 5,4 мільярда рентної плати: які суми отримали регіони
16:04 - Ключові рішення НКЦПФР від 29.04.2026
15:58 - На Чернігівщині відремонтували житло: допомогла Латвія
15:37 - Одеський завод у суді вимагає від московії відшкодувати збитки


Більше новин