Заощаджені УЗ 800 мільйонів бюджетних коштів підуть на ремонт автодоріг

21.02.2024 16:20 | Економічна правда

"Укрзалізниця" підтвердила, що з 5 млрд грн, які у 2023 році були виділені компанії з держбюджету, було використано 4,2 млрд грн - зекономлені кошти спрямують на фінансування заходів щодо експлуатаційного утримання автодоріг.
Про це повідомляє пресслужба УЗ.
"З 5 млрд грн, які у 2023 році виділені Укрзалізниці з державного бюджету, було використано 4,2 млрд грн.
Більша частина цих коштів спрямована на соціальні проєкти, зокрема закупівлю пасажирських вагонів у вітчизняного виробника та на часткове завершення раніше розпочатих інфраструктурних проєктів.
На інші витрати та капітальні інвестиції Укрзалізниця спрямовувала виключно власні та залучені кошти.
Крім того, минулого року Укрзалізниця здійснила рекордні відрахування до бюджету країни", - йдеться у повідомленні.
За словами компанії, бюджетні кошти у 2023 році спрямовувалися на соціальні проєкти, серед яких закупівля пасажирських вагонів у вітчизняного виробника.
Так, було сплачено аванс у розмірі 65% Крюківському вагонобудівному заводу за виробництво нових 66 пасажирських вагонів, з яких 16 плацкартних.
Поставки цих вагонів заплановані на 2025 рік.
Також проведені остаточні розрахунки за 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році.
Частина цих вагонів активно використовувалася для евакуації цивільного населення у 2022 році.
"Зекономлені Укрзалізницею кошти у 2023 році відповідно до закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" будуть спрямовані на фінансування заходів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг", - пояснили в компанії.
Зазначається, що у подальшому УЗ планує звертатися за підтримкою до держави "виключно для фінансування соціальних і страгічних проєктів, які необхідні компанії та країні".
Також для реалізації цих проєктів компанія залучатиме партнерів та міжнародні фінансові інституції.
Нагадаємо:
Напередодні у Мінфіні заявили, що минулого року АТ "Укрзалізниця" витратила лише 4,2 млрд грн із виділених з держбюджету 5 млрд грн на оновлення та розбудову залізничного транспорту.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 27 січня: атаки московія на об'єкти ДТЕК і "Нафтогаз", імпорт електроенергії в Україну на максимумі
20:45 - Іспанія врятувала санкційний танкер "тіньового флоту" московія – і не затримала його
20:40 - Вантажівки 2025: які нові та вживані моделі були найпопулярнішими в Україні
20:20 - 28 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
20:05 - На Миколаївщині через обледеніння фіксують аварійні відключення світла
19:50 - Російська нафта застрягла в морі на танкерах через рішення Індії
19:25 - Київ скоро повернеться до графіків відключення світла, вони будуть жорсткі – КМВА
18:55 - В ДТЕК пояснили, чому в Києві складна ситуація зі світлом
18:42 - Кацуба офіційно став співвласником "Надра-Геоінвест": чим відома компанія
18:40 - Boeing повідомив про найвищу квартальну виручку з 2018 року
18:15 - В Україні дорожчає морква: які на неї ціни
18:00 - Постачання продуктів для військових: держава посилила механізми реагування на порушення
18:00 - Мережа "Ябко" увійшла до реєстру великих платників податків
17:52 - Пенсійний фонд назвав середню зарплату для обчислення пенсій у 2025 році
17:50 - Імпорт електроенергії в Україну наразі здійснюється на максимумі потужностей – Yasno
17:40 - Валюта за кордон у 2026 році: що насправді дозволив НБУ
17:27 - Євро вшосте за січень встановить історичний рекорд щодо гривні
17:20 - Армія московія атакувала потяг "Барвінкове - Львів - Чоп" на Харківщині
17:10 - Денис Шмигаль: Фінляндія передала Україні 70 гуманітарних вантажів для відновлення енергетичної інфраструктури
17:00 - Україна та європейські партнери впроваджують систему моніторингу довкілля і роботу Реєстру збитків
16:58 - Мільйонні збитки та квартира в Ірпені: в Україні викрили оборудку на "єВідновленні"
16:56 - БЕБ викрив гральні заклади, які нелегально заробили 14 мільйонів гривень
16:30 - ДП «Ліси України»: про результати офіційно
16:20 - Надходження військового збору зросли в понад три рази: які регіони сплатили найбільше
16:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:03 - У Києві обмежили гарячу воду, щоб повернути в домівки тепло
16:02 - Місто на Сумщині за 255 мільйонів замовило котельні на наступну зиму
16:00 - Україна робить ставку на несировинний експорт і розвиток продукції з високою доданою вартістю, — Олексій Соболев на ExportCreditForum
15:45 - Оператори ГТС України та Польщі домовилися збільшити потужності для імпорту газу
15:42 - Держаудитори Харківщини підсумували результати державного фінансового контролю за 2025 рік


Більше новин