CBAM: Україна активно готується до запровадження механізму вуглецевого коригування імпорту

13.02.2024 10:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Вже наступного року в пілотному режимі запустять Національну систему торгівлі викидами, а в 2026 році вона повинна запрацювати повноцінно.
Про те, які механізми ефективного запуску СТВ потрібні Україні, як підтримати бізнес та мінімізувати для нього наслідки від введення СВАМ, говорили під час експертної дискусії «Ефективні ринкові механізми та інструменти для кліматичних дій». Як на Міжнародному довкіллєвому форумі "United for Nature.
Agenda for Ukraine" заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, попри виклики, пов’язані з воєнними діями, Україна продовжує впроваджувати стандарти ЄС та реалізовувати кліматичні проекти.
2024 рік для України – це однозначно рік початку кліматичного діалогу.
Ми рухаємося швидкими темпами і вже розпочали обговорення проекту Закону України «Про основні засади державної кліматичної політики. «І для того, щоб зменшити наслідки СВАМ на нашу економіку, вже зараз готуємо дорожню карту впровадження СТВ в Україні, аналізуємо ризики.
Наше завдання – максимально підготувати бізнес», – зауважила заступник Міністра Вікторія Киреєва. Під час дискусії порушили такі питання: Перехідний період від запровадження національної системи торгівлі викидами до повного приєднання до СТВ ЄС. Оптимальна ціна на вуглець та її поступове підвищення протягом перехідного періоду. Підтримка бізнесу в процесі підготовки до СТВ та зменшення потенційного негативного впливу СВАМ. Інструменти кліматичного фінансування. Засоби додаткової міжнародної підтримки України. Досвід ЄС у впровадженні механізмів та його адаптація до українських реалій. Також на заході була представлена попередня дорожня карта та план дій щодо впровадження національної системи торгівлі викидами. Захід організований Міндовкіллям за участю експертів Українського кліматичного офісу та проекту Low Carbon Ukraine.
У ньому взяли участь 140 учасників, серед яких були представники Світового банку, бізнесу, громадськості та міжнародні експерти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок валютний –
Дійшло до кульмінації
Тисячоліття.

- Fin.Org.UA

Новини

08:52 - СБС ліквідували 20 кораблів "тіньового флоту" московія у Чорному морі за ніч
08:30 - Як зміниться сфера таксі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.07.2026
06:00 - ChatGPT більше не король. OpenAI втрачає перевагу в гонці ШІ
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 14 липня: звільнення уряду Свириденко
19:57 - На ЗАЕС стався 10-й блекаут від початку року
19:50 - Працівники нафтової сервісної галузі Норвегії припинили страйк
19:30 - SoftServe купила індійську компанію NewVision Software
19:02 - московіяни атакували два судна, капітан одного з них загинув
18:30 - На тлі атак у Азовському морі російські страховики відмовляються страхувати судна
18:15 - ZTE та ще одній компанії з Китаю дозволили купувати чипи H200 від Nvidia
17:45 - Туреччина може відмовитися від російської пшениці
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:00 - Харківська прокуратура хоче повернути державі укриття, якими заволодів бізнес
16:44 - московіяни поцілили у заправку в Харкові
16:30 - Хто заробить на "Моршинській"
16:15 - Парламент ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною: для 84% українських товарів відкривається безмитний доступ до ринку
16:12 - Свириденко представила у Раді звіт про роботу уряду: чим похвалилася
16:08 - Рада ратифікувала вільну торгівлю з Туреччиною, яку підписали ще у 2022 році
15:35 - Сметанін йде з посади гендиректора "Укроборонпрому"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2026
15:12 - Миколаївщина отримала від Данії енергетичного обладнання на понад 857 тисяч євро
15:08 - Рада звільнила уряд Свириденко
15:02 - Українська розвідка зафіксувала "сіру" схему нафтопереробки московія
14:30 - Рада підтримала закон про декриміналізацію дорослого контенту в першому читанні
14:26 - Українські авіакомпанії розповіли про ризики для відновлення роботи
14:05 - СБУ викрила розкрадання 10 млн грн на закупівлях для відновлення зруйнованих ТЕС
14:00 - Демінери пройшли тренінг з безпечного виконання робіт на радіоактивно забруднених територіях


Більше новин