У січні ВВП зріс на 3,5% завдяки розширенню логістичних можливостей та зростанню інвестиційного попиту

13.02.2024 11:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В перший місяць 2024 року українська економіка демонструє продовження тенденції відновлювального зростання.
За попередніми даними, Мінекономіки оцінює зростання ВВП в січні на рівні 3,5% [±1%] порівняно з січнем 2023 року. «Ключовими факторами підтримки позитивної економічної динаміки на початку року стали зростаючий інвестиційний попит, який генерує бюджет, а також доступність зовнішніх ринків для вітчизняних виробників завдяки розширенню логістичних можливостей. Зокрема, робота Українського морського коридору дозволила досягти рекордних обсягів експорту з початку широкомасштабного вторгнення рф та продовжити нарощувати економічну активність, в першу чергу виробниками аграрної і металургійної продукції, підприємствами з добування металевих руд та діяльності залізничного транспорту.
Також зняття блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону з середини місяця позитивно вплинуло як на діяльність експортерів, так і на діяльність виробників, суттєво залежних від імпортної сировини», – пояснила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. За попередніми оцінками, у січні основні сектори економіки демонстрували позитивну динаміку.
Транспортну галузь підтримували нарощування внутрішніх залізничних перевезень та переробка вантажів у морських портах.
Продовження відновлення економічної активності за рахунок експортоорієнтованих виробництв, а саме металургії, добування металевих руд та агропереробки, а також енергетики не тільки обумовило позитивні тенденції в промисловості, а й сформувало попит на продукцію суміжних видів діяльності. В свою чергу через інвестиційний попит на тлі збереження бюджетного фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, зростає і будівельна галузь.
Також у січні спостерігались позитивні відновлювальні тенденції у галузях сільського господарства та внутрішньої торгівлі. «Позитивні тенденції в основних секторах економіки формують подальшу надійну економічну базу для продовження економічного зростання у першому кварталі 2024 року.
Українська економіка продовжує адаптуватись та набувати характеристик економіки воєнного часу.
Ключовими невирішеними проблемами лишаються триваюче руйнування виробничих потужностей, складна ситуація на ринку праці через високу міграцію, а також відсутність доступних кредитних ресурсів», – резюмувала Юлія Свириденко.

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are wild,
Investors rush to take flight,
Uncertainty reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

10:56 - Процедура повторного (дистанційного) формування сертифікатів
10:54 - Чи може ФОП – платник єдиного податку використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?
10:52 - Щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та додатка КІК за певних умов
10:51 - Чи можуть декілька суб’єктів господарювання отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами/рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, за однією адресою?
10:46 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
10:43 - ФОПи – платники єдиного податку другої – четвертої груп – сільськогосподарські товаровиробники при здійсненні роздрібної торгівлі на території села продукцією власного виробництва не застосовують РРО /ПРРО
10:41 - Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг платниками ПДВ - резидентами Дія Сіті
10:37 - Податковий календар на 09 червня 2026 року
10:35 - Податкова служба Дніпропетровщини: протягом п’яти місяців судами розглянуто 287 справ
10:34 - Плата за землю: від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло майже 220,4 млн гривень
10:30 - Платники рентної плати за спеціальне використання води поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 57,6 млн гривень
10:30 - Дрон московія вдарив по депо "Нової пошти" у Харкові: згоріли посилки на мільйон
10:29 - Загальний фонд держбюджету: від платників Дніпропетровщини надходження акцизного податку протягом п’яти місяців перевищили минулорічні на 30,8 %
10:28 -  Підсумки тижневої інформаційно-роз’яснювальної роботи податківців Дніпропетровщини
10:26 - Надходження єдиного внеску за п’ять місяців 2026 року перевищили 301 млрд гривень
10:25 - Від реєстрації до масштабування: як працює податковий супровід ветеранського бізнесу
10:23 - Пільга з ПДВ для підприємств осіб з інвалідністю: що важливо знати під час воєнного стану
10:22 - Леся Карнаух: Паливний ринок покращує показники податкової віддачі
10:20 - Після атак московія є нові знеструмлення в кількох областях України
10:07 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:00 - московія атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
09:35 - Трамп просив не бити, але Ізраїль атакував НПЗ в Ірані
09:05 - Нафта взлетіла на тлі обміну ударами між Ізраїлем та Іраном
08:30 - Як забезпечити цифровий суверенітет
08:00 - Щось пішло не так. Перше у світі регулювання штучного інтелекту відтерміновують
17:45 - У Раді розповіли, коли відбудеться об’єднання енергетичних ринків України та ЄС
17:30 - Суд розірвав угоду про ремонт музею у Херсоні на десятки мільйонів
16:50 - московія запускає 5G на частотах, недоступних багатьом росіянам – СЗРУ
15:57 - московіяни пошкодили агропідприємство на Чернігівщині
15:32 - Уряд розширив можливості підтвердження факту зруйнування житла


Більше новин