До фінансової компанії застосовано заходи впливу у вигляді штрафу та зобов'язання щодо усунення порушень

13.02.2024 10:25 | Національний банк України

Національний банк України застосував до ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» (ЄДРПОУ 43067861) заходи впливу у вигляді штрафу за порушення законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг (далі – штраф), а також у вигляді зобов"язання вжити заходів для усунення порушення та причин, що сприяли його вчиненню (далі – зобов"язання щодо усунення порушень).
Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 12 лютого 2024 року.
За результатами позапланової інспекційної перевірки ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ», що була здійснена Департаментом інспектування Національного банку в листопаді-грудні 2023 року, виявлені порушення вимог законодавства, що регулює діяльність учасників ринків фінансових послуг, та законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.
Щодо штрафу
Захід впливу у вигляді штрафу в сумі 771,8 тис.
грн застосовано до ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» за такі порушення вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг:
надання не в повному обсязі споживачеві перед укладенням договору про надання фінансових послуг визначеної законом інформації про умови надання фінансових послуг; укладення договору про надання фінансових послуг не в письмовій формі (якщо укладення договору в письмовій формі передбачено законом); недотримання встановлених законом вимог до договору про споживчий кредит; недотримання встановлених законодавством вимог щодо взаємодії зі споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки). Вищезазначені вимоги визначені в таких нормативних актах:
Законі України «Про споживче кредитування» (статті 9, 12, 13,14 та 25); Законі України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»; Законі України «Про електронні документи та електронний документообіг» з урахуванням особливостей, визначених у Законі України «Про електронну комерцію»; Положенні про додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про надання коштів у позику (споживчий, фінансовий кредит), затвердженому постановою Правління Національного банку України від 03 листопада 2021 №113 (пункт 17) (зі змінами) (далі – Положення № 113); Положенні про встановлення додаткових вимог щодо взаємодії із споживачами фінансових послуг та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки), затвердженому постановою Правління Національного банку України від 04.08.2022 №170; Положенні про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 (пункти 72 та 74) (зі змінами) (далі – Положення № 153). ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» зобов’язане сплатити штраф протягом семи робочих днів з дня отримання рішення Комітету з питань нагляду.
Щодо зобов"язання усунути порушення
Захід впливу у вигляді зобов"язання щодо усунення порушення застосовано до ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» за порушення вимог:
Закону України «Про споживче кредитування» (стаття 8, пункт 61 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення»); Положення № 113 (пункт 11 та пункт 2 Технічних вимог); Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, затверджених постановою Правління Національного банку України від 11 лютого 2021 року №16; Положення № 153 (пункт 74). ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» зобов’язане усунути порушення законодавства щодо регулювання ринків фінансових послуг та причин, що сприяли вчиненню порушення у строк до 12 березня 2024 року.
Рішення набирають чинності з 12 лютого 2024 року.
Довідково У період дії воєнного стану ТОВ «ФК «Є ГРОШІ КОМ» продовжує здійснювати свою діяльність відповідно до наявних ліцензій.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The market churns on,
A game of risk and reward,
Who will come out on top?

- Fin.Org.UA

Новини

11:25 - Чорноморськ лишився без світла та тепла після ворожої атаки
11:17 - У московії сотнями закриваються салони китайських автомобілів
10:55 - Банки України показали актуальний курс валют на 22 січня
10:29 - Міністр економіки сказав, скільки Україні не вистачає імпорту газу для проходження зими
10:07 - Трамп розглядає безмитну зону для України – Віткофф
10:00 - Переробна промисловість у 2025 році стала лідером за сумою сплачених податків 
09:43 - В Україні впали продажі нових бензинових авто: найпопулярніші моделі
09:31 - План-графік Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
09:30 - Нафта відреагувала на те, як Трамп відступив від митних погроз через Гренландію
09:21 - НАКАЗ Мінекономіки від 15 січня 2026 року № 725 “Про внесення зміни до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
08:54 - На Дніпропетровщині застосували екстрені відключення
08:30 - Спадок минулого та шок війни
08:00 - Бізнес тримається на генераторах. Але ресурс перших та других не безкінечний
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 22.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:01 - Уряд затвердив Уряд затвердив Державну програму розвитку тваринництва до 2033 року
21:43 - 160 ремонтних бригад працюють над відновлення тепла та світла в столиці, – Денис Шмигаль
21:07 - Понад 3000 будинків Києва отримають тепло: Кличко назвав, які саме та строк
21:00 - Новини 21 січня: загинув ексголова "Укренерго" Брехт, продовження історії про Шурму
20:40 - Preply став українським "єдинорогом": компанію оцінили у $1,2 мільярда
20:24 - Японія відновила роботу найбільшої АЕС
19:55 - Фондові ринки відреагували на промову Трампа в Давосі
19:46 - Мінекономіки спростить оцінку впливу на довкілля на територіях бойових дій
19:30 - Україна та Швейцарія підписали Меморандум про запуск програми економічної стійкості на 2026-2030 роки
19:20 - 22 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
19:05 - Виконання банками вимог законодавства з питань фінансового моніторингу не має обмежуватися формальними підходами, зокрема щодо виявлення ознак компаній-оболонок
19:00 - Регіони московія не витримують фінансового тиску – СЗРУ
18:40 - У Yasno прокоментували ситуацію у Києві: дуже складна
18:25 - Золото вперше перевищило $4800 на тлі "апетиту" Трампа щодо Гренландії
18:20 - "Укрзалізниця" розпочинає імпорт електроенергії


Більше новин