У 2024 році декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою

13.02.2024 08:58 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
З 01.01.2024 діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та інструкція щодо її заповнення.  
У новій формі податкової декларації передбачено виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) при визначенні мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.
 Звертаємо увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».
Крім того, значних змін набув порядок розрахунку суми податку, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до п. 166.3 ст. 166 розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс), крім витрат зазначених у п.п. 166.3.10 п. 166.3.10 ст. 166 розділу IV Кодексу (додаток Ф3 до декларації).
Нагадуємо, що оновлені редакції нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкції щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.
З нормативно-правовою базою та прикладами заповнення податкових декларацій можна ознайомитися на вебпорталі ДПС у банері «Деклараційна кампанія 2024».
Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням
 
https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші - не корінь зла, але й не листя
Гроші - це просто засіб, щоб жити
Але, якщо взяти ізлишок, то
З морокою дістанеться тобі, бо...

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.04.2026
15:20 - Стейблкоїни: чи стане 2026 роком масового прийняття
15:20 - НБУ позбавив ліцензій дві кредитні спілки
15:11 - Наслідки "пального" стрибка: світові ціни на продукти зростають другий місяць
14:56 - На Київщині картонно-паперовий комбінат зупинився після ударів московія
14:50 - Найбільший газовий завод ОАЕ знову повністю зупинився
14:33 - Молдова суттєво наростила відновлювану енергетику: лідирує сонячна генерація
14:27 - Енергетична криза: єврокомісар розповів про "найгірший сценарій"
14:22 - Агросем став ексклюзивним імпортером метеостанцій METOS® від Pessl Instruments в Україні
14:15 - У застосунку УЗ відтепер можна придбати квитки на приміські поїзди західних областей
14:10 - Зірвали куш: США рекордно наростили експорт газу після початку війни в Ірані
13:53 - Україна оцінить перспективи видобутку геотермальної енергії на Закарпатті
13:45 - Двом кредитним спілкам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
13:42 - У березні ціна на електроенергію для бізнесу "на добу наперед" знизилась на 26%
13:35 - В Україні знов стрімко збільшується попит на електромобілі – за місяць ринок зріс вдвічі
13:21 - Назвали найпопулярніші нові моделі авто, кількість яких в Україні збільшилася у березні
13:00 - НБУ поліпшив умови для збору коштів для лікування за кордоном та врегулював розрахунки Американсько-Українського інвестиційного фонду
13:00 - NBU Improves Conditions for Raising Funds for Treatment Abroad and Regulates Settlements by U.S.–Ukraine Reconstruction Investment Fund
12:45 - У березні повітряні тривоги "з’їли" 18,6% робочого часу торговельних центрів
12:39 - Зеленський розповів про фінансові законопроєкти, за які треба терміново проголосувати
12:31 - Трамп оголошує про введення нових мит на фармацевтичні препарати
12:30 - Чого хоче покупець?
12:28 - Який алгоритм входу до Електронного кабінету із застосуванням ключа Дія. Підпис?
12:26 - Трудові відносини: надомна та дистанційна робота
12:25 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
12:24 - Податковий комплаєнс – допомога бізнесу від ДПС
12:22 - Нові рахунки для сплати податків у 2026 році: корисно знати платникам
12:21 - Комплаєнс-менеджер – особистий податковий консультант платника податків
12:17 - Інформаційна акція у Покровському ЦОПі
12:16 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ


Більше новин