Рада з фінансової стабільності погодила концепцію створення в Україні системи страхування воєнних ризиків

12.02.2024 12:38 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Рада з фінансової стабільності (далі – московіяС) на засіданні 5 лютого 2024 року погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків.
Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом. Ця концепція розроблена за участю фахівців Світового банку, Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економіки.
Визначена концепцією модель страхування воєнних ризиків передбачає запровадження обов’язкового та добровільного страхування, обговорюватиметься та впроваджуватиметься поетапно.
Наступними кроком буде презентація та обговорення зазначеної концепції з представниками бізнесу. Пропонована модель працюватиме за участю локальних страховиків, міжнародних перестраховиків та держави в особі спеціально створеного Державного агентства (або іншої установи, визначеної з міжнародними донорами за результатами майбутніх обговорень), і потребує розробки окремого законопроекту.
Подальше опрацювання моделі та підготовка змін до законодавства триватиме в межах робочої групи за участю фахівців НБУ, Міністерства фінансів і Міністерства економіки. Під час засідання московіяС розглянула і взяла до відома оновлений макроекономічний прогноз НБУ та огляд системних ризиків для фінансового сектору.
Економіка України відновлювалася впродовж 2023 року, і, попри війну, зростання триватиме й надалі, а рівень ризиків у фінансовому секторі контрольований. Основним припущенням прогнозу є відчутне зниження високих безпекових ризиків із 2025 року.
Довше збереження таких ризиків негативно впливатиме на ділові та споживчі настрої, водночас значний стимул економіці може надати реалізація масштабних проектів відбудови України та отримання заморожених російських активів.
Нині ключовим системним ризиком є неритмічність надходження міжнародної допомоги. московіяС також розглянула і взяла до відома результати оцінки стійкості банків, проведеної НБУ.
Більшість банків в Україні, за результатами оцінки, мають достатній капітал, а банківська система в цілому – високий запас міцності.
Банки, для яких установлено підвищені необхідні рівні нормативів достатності капіталу, мають поетапно до квітня 2026 року виконати погоджені з НБУ програми реструктуризації або капіталізації. Довідково Участь у засіданні взяли члени Ради з фінансової стабільності: Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр фінансів України Сергій Марченко, Голова Національного банку України Андрій Пишний, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Руслан Магомедов, перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, заступник Голови НБУ Дмитро Олійник, заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, інші керівники установ – членів московіяС. Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента України і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is high
Stocks are soaring up above
Investors happy

- Fin.Org.UA

Новини

11:59 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:56 - "Епіцентр" розповів, скільки торгових центрів втратив за час війни
11:54 - Антикорсуд призначив Кириленку адвоката: його власний перебуває у відпустці
11:23 - Штрафи за адмінправопорушення підвищать: уряд подав до Ради законопроєкт
11:18 - Нафта знову піднялась до 83 доларів за барель
10:48 - Заволодіння бюджетними коштами: у Києві судитимуть підрядника КП "Плесо"
10:28 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
10:21 - Термін, в який ФОП надає документи для проведення документальної перевірки (планової або позапланової)
10:20 - В яких випадках ДПС відмовляє у проставленні апостиля?
10:18 - Яку інформацію щодо ліцензування видів господарської діяльності можна отримати в Контакт-центрі ДПС?
10:17 - Суб’єкт господарювання - власник нерухомого майна надає в оренду частину приміщень: чи подавати Заяву за ф. № 20-ОПП?
10:15 - В які строки надсилається податкова вимога та які відомості вона повинна містити?
10:11 - Платник має об’єкти нерухомості, що розташовані на територіях активних бойових дій: чи подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно?
10:09 - Податкова знижка за витратами на переобладнання транспортного засобу: які документи подаються разом із декларацією про доходи
10:08 - При зміні КЕП в ПРРО не відображається історія розрахункових операцій: дії суб’єкта господарювання
10:06 - Чи має право уповноважений представник, відомості про якого наявні в ЄДР, підписати Реєстраційну картку для отримання КЕП в КНЕДП ДПС?
10:05 - Закриття платником податків об’єкта оподаткування: заповнення розділу 3 Заяви за ф. № 20-ОПП та термін її подання
10:04 - За якими ідентифікаторами форм формується Запит про отримання витягу з реєстру страхувальників?
10:02 - Податковий календар на 10 серпня 2026 року
10:02 - Співвласник "Volkswagen" закликав керівництво "діяти негайно" на тлі кризи автогіганта
10:01 - Від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 26,6 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
10:00 - За видобування кам’яного вугілля платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету понад 99,3 млн грн рентної плати
10:00 - Податкові ініціативи та збій бронювання заганяють бізнес у тінь
09:58 - Дніпропетровщина: внесок платників до місцевих бюджетів – майже 5,0 млрд грн плати за землю
09:55 - Відкрита комунікація як запорука ефективного партнерства: податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу актуальні питання податкового законодавства
09:52 - Для окремих ліцензій на тютюн і пальне запроваджено зазначення кадастрових номерів
09:50 - Імпортуєте послуги від нерезидента? Не забувайте про валютний нагляд
09:26 - Ворог знищив відділення "Нової пошти" на Сумщині
09:00 - Дрони атакували Єкатеринбург: на території складу Wildberries вирує пожежа
06:00 - Гра з атомом: чому США та Саудівська Аравія уклали ядерну угоду і кому це загрожує


Більше новин