DFNC1: US Edition. Перші результати спільної американсько-української конференції щодо спільного виробництва озброєння

07.12.2023 19:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

6 грудня у Вашингтоні, США, розпочалась конференція DFNC1: US Edition, присвячена спільному виробництву озброєння Україною та Сполученими Штатами Америки.
Захід об’єднав близько 350 представників оборонної промисловості США, України та Європи, а також урядовців різних країн світу.
Серед представників американського Уряду були присутні Міністр оборони США Ллойд Остін, Міністр торгівлі США Джина Раймондо, заступник Міністра оборони США із закупівель та постачання Вільям ЛаПланте, спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.
Українську делегацію очолили керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, Міністр оборони України Рустем Умєров. Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників конференції по відеозв’язку.
Він зазначив, що попри бойові дії, в Україні фіксується економічне зростання та спільно з партнерами збільшується виробництво зброї та військової техніки.
Оборонні підприємства працюють, «і українські ракети, українські дрони, спродукована в Україні артилерія, снаряди надходять на фронт». «Ми зацікавлені у спільному з вами виробництві всього спектра зброї, необхідної для сучасної війни.
І гармати, і бронетехніка, і безпілотники.
Ремонт та обслуговування техніки.
Безпека на землі, у небі й на морі.
Україна не прагне тільки залежати від партнерів – Україна прагне й реально може стати донором безпеки для всіх наших сусідів, коли зможе гарантувати захист собі.
Ми справді це можемо», – наголосив Президент. «Ми приїхали сюди з дуже конкретною метою – налагодити співпрацю.
Насамперед ідеться про снаряди, системи ППО та далекобійні ракети.
У нас кажуть: добро має бути з кулаками.
Та для того, щоб зупинити новітню вісь зла, кулаків, на жаль, замало», – наголосив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що Сполучені Штати разом з союзниками й партнерами мають продовжувати працювати над допомогою Україні. «Ми вже інвестували близько 27 мільярдів доларів у виробництво критично важливих засобів для України, включно із системами ППО, боєприпасами, військовою технікою тощо.
І я сподіваюся, що Конгрес невдовзі схвалить президентський запит щодо національної безпеки, який спрямує додаткові 50 мільярдів доларів у американське виробництво», – сказав Ллойд Остін. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зазначив, що російська агресія виснажила запаси озброєння наших партнерів, і сказав, що інвестиції в український ОПК та спільне виробництво прискорять наповнення складів після нашої перемоги.
Він наголосив, що це буде взаємовигідна співпраця. «Промисловість – це, перш за все, можливості для бізнесу.
Можливість швидко нарощувати виробничі потужності, адже в Україні регулювання оборонної промисловості є найбільш сприятливим для виробника.
Можливість вдосконалити свою продукцію та забезпечити її ефективність в реальних бойових умовах, використовуючи досвід українських інженерів та Збройних сил.
Будемо раді поділитися досвідом у сфері оборонних технологій – адже саме оборонні технології дозволяють давати асиметричні відповіді, коли противник переважає кількістю.
Це можливість відкривати нові ринки», – наголосив Олександр Камишін. За його словами, українські виробники досягли значних успіхів у переході від озброєнь радянського зразка до озброєнь стандарту НАТО. «Хорошим прикладом такого переходу є програма FrankenSAM – створення гібридних рішень у поєднанні радянських та натовських елементів.
Ця програма вже реалізується, і я вдячний за підтримку армії та оборонній промисловості США», – зазначив Міністр. Ця програма отримала й подальшу підтримку.
Міністерство оборони США та галузеві партнери надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва деяких проектів FrankenSAM, спрямованих на оптимізацію застарілих систем протиповітряної оборони України шляхом інтеграції певних західних боєприпасів.
Паралельне виробництво цих систем в Україні та Сполучених Штатах зробить значний внесок у підтримку систем ППО в Україні. «Україна – єдина країна світу, яка б’ється у повномасштабній війні проти ворога, який має потужну індустрію.
Для нас питанням виживання є створення військової індустрії, яка відповідає масштабу промислових потужностей ворога.
Ми потребуємо потужної Промислової Коаліції, щоб об’єднати зусилля у боротьбі проти російського терору», – зазначив Міністр оборони України Рустем Умєров. Тема спільного американсько-українського виробництва конкретизувалась у підписанні важливого документа.
Міністерство оборони США, Міністерство оборони України та Міністерство стратегічних галузей промисловості України підписали Меморандум про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічними даними, які працюватимуть для задоволення нагальних оперативних потреб Збройних Сил України.
Зокрема, йдеться про системи протиповітряної оборони, ремонтно-технічне забезпечення та виробництво критичних боєприпасів, створення спільних підприємств ОПК. Також передбачається створення робочих груп щодо спільного виробництва систем протиповітряної оборони.
Тут ідеться про підтримку вже існуючих систем та покращення оперативної сумісності з США та НАТО. Заява про наміри посилює співпрацю між Сполученими Штатами та Україною та сприятиме швидшому проходженню інвестиційних угод через системи. Державний департамент у співпраці з Конгресом США планує надіслати радника до Міністерства стратегічних галузей промисловості України.
Його задача – підтримка та прискорення приєднання України до оперативно сумісних військових сил, боротьби з корупцією та залучення іноземних інвестицій у критичні галузі. Також США створили міжвідомчу команду «Ukraine Deal Team».
Її мета – підтримувати партнерів щодо потенційних угод для ОПК України.
До складу увійдуть представники Державного департаменту, Міністерства оборони та торгівлі.
Контакти команди: UkraineDealTeam@state.gov.

Додати коментар

Користувач:
email:





Думки про гроші
Світять як спалах зірки
Справжній розумок

- Fin.Org.UA

Новини

15:20 - Строк сплати ФОПом – платником єдиного податку четвертої групи позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених платежів та витрат на оренду земельних ділянок
15:19 - Чи зазначає ФОП при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи інші доходи, отримані як ФО – громадянином та відомості про майно?
15:17 - Операції з переоцінки (уцінки/дооцінки) необоротних активів: що з ПДВ?
15:16 - Яка гранична сума готівкового розрахунку одного суб’єкта господарювання з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня?
15:13 - Земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності кількох фізичних осіб: нарахування земельного податку
15:11 - Які форми фінансової звітності подають неприбуткові організації?
15:10 - Юридичні особи – платники транспортного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 2,5 млн гривень
15:08 - Платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів майже 8,0 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
15:04 - Понад 3,4 млрд грн ПДВ спрямували до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
15:02 - Податківці Дніпропетровщини обговорили з комунальними підприємствами Павлограда шляхи погашення податкового боргу
14:59 - Чек як знак чесного бізнесу: податківці Дніпропетровщини роз’яснили підприємцям правила роботи з РРО
14:57 - Відомий український футзаліст закликає громадян долучитися до Деклараційної кампанії – 2026
14:56 - Детінізація ювелірного ринку: третина підприємців звітує про такий обсяг виторгів, який навіть не покриває базові витрати бізнесу
14:53 - Як дистанційно оновити дані в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків: покрокова інструкція
14:52 - Єдиний внесок у січні – лютому: майже 112 млрд грн на соціальні гарантії
14:51 - Декларація за кілька хвилин: як подати онлайн через сервіси Електронного кабінету та застосунок «Моя податкова»
14:25 - У МВФ розповіли про наслідки війни в Ірані для світової економіки
14:21 - ТЦК та СП використовують понад 3,7 тисячі нагрудних камер – Сухопутні війська
14:05 - Через логістичні складнощі в Ормузькій протоці в Україні суттєво подорожчали добрива
14:00 - Департамент монетарної політики та економічного аналізу НБУ очолив Михайло Ребрик
13:57 - Наслідки російської атаки: в Кривому Розі зникло цифрове телебачення
13:50 - В уряді відзвітували про кроки для стабілізації ситуації на ринку пального
13:30 - Китай поставив найнижчу ціль зростання ВВП за останні 35 років
13:24 - ТЦК закупили 799 бодікамер
13:23 - БЕБ назвав один із ключових ризиків ювелірного ринку
13:18 - Заволодіння "загубленим" причалом "Укрзалізниці": у Києві судитимуть підприємців
13:17 - LEV Development серед лідерів рейтингу найбільших забудовників Львова
13:00 - Rheinmetall заявляє, що війна в Ірані підтверджує її плани виробляти більше ракет
12:50 - НБУ їде до Угорщини з’ясовувати ситуацію з захопленням інкасаторів "Ощадбанку"
12:40 - Україна експортує морським коридором до 55 країн


Більше новин