В Мінветеранів презентували громадськості ескізний проект Національного військового меморіального кладовища

07.12.2023 14:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Мінветеранів презентували громадськості ескізний проект Національного військового меморіального кладовища. Участь у робочій зустрічі з питань реалізації Національного військового меморіального кладовища (НВМК) взяли представники родин полеглих українських воїнів, керівництво і профільні фахівці Міністерства у справах ветеранів України, народні депутати України, представники Офісу Президента, Кабінету Міністрів України, Українського інституту національної пам"яті, Міндовкілля, ДУ "НВМК", експерти інших дотичних відомств.  Головний архітектор ескізного проекту Сергій Дербін представив ескізні рішення майбутнього Меморіалу.
Він успішно пройшов державну експертизу, і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом. При проектуванні НВМК було враховано закордонний меморіальний досвід, зокрема, всесвітньо відомого Арлінгтонського національного цвинтаря у США.
Відтак, на земельній ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура. Будівництво здійснюватиметься у кілька черг.
У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань, зазначив Ярослав Старущенко, заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”, яке відповідає за його реалізацію. Також були представлені візуальні проекти уніфікованих надгробних плит, з урахуванням релігійних особливостей.
Головне – їх буде витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного Меморіалу. Крім того, з представниками родин загиблих обговорено й інші питання щодо НВМК.
Зокрема, організацію зручного трансферу для відвідувачів.
Зважаючи на близьке розташування до меж столиці та потужну транспортну артерію, проектом передбачено організацію постійно курсуючих шатлів від основних транспортних вузлів до меморіального комплексу. Представники родин полеглих воїнів також висловили свої зауваження, пропозиції та вимоги, отримали відповіді на питання від представників Мінветеранів, Уряду, Офісу Президента, народних депутатів України та інших дотичних установ щодо організації будівництва і функціонування Національного військового меморіального кладовища. “Увіковічнення пам"яті наших героїв є вкрай важливим.
Створення та облаштування НВМК здійснюється вперше в історії нашої країни, тому завдяки плідній співпраці всіх дотичних відомств було зроблено дійсно багато роботи.
Маємо гідно увіковічнити пам"ять про наших Захисників і Захисниць, які віддали найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України”, – наголосила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Робоча зустріч щодо реалізації НВМК проходила із залученням Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань комплексного врегулювання державних соціальних гарантій ветеранам, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market in turmoil
Panic selling all around
Investors flee fast

- Fin.Org.UA

Новини

10:00 - В Україні спрогнозували розвиток індустріальних парків
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:28 - Денис Шмигаль: усі встановлені когенераційні установки мають працювати для потреб споживачів
21:49 - Енергонезалежність малого бізнесу: Уряд запускає програму підтримки ФОП до 15 тис. грн
21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:35 - Денис Шмигаль: Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть додатково 20 тисяч гривень щомісяця
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів
19:10 - Україна отримає 4 млрд єн від Японії: куди спрямують кошти
19:00 - Експорт зерна "морським коридором" сягнув 100 мільйонів тонн
18:50 - Уряд хоче автоматизувати обмін інформацією щодо санкцій
18:45 - Золото прямує до найкращого тижня з 2020 року через Гренландію
18:44 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 22 січня 2026 року
18:42 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 20 січня 2026 року
18:40 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 19 січня 2026 року
18:40 - Компанії-зомбі та безробіття: в економіці Китаю не все так добре – FT
18:37 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 17 січня 2026 року
18:36 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 14 січня 2026 року
18:30 - Денис Шмигаль: країни G7+ підтвердили готовність прискорити допомогу енергосектору України
18:15 - Кличко поінформував, скільки ще будинків в Києві залишаються без опалення
18:04 - Типовий проект модульної теплиці
17:59 - Контроль за реалізацією проекту будівництва модульної теплиці
17:58 - Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства


Більше новин