Обов'язкові реквізити фіскального чеку визначає Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів

07.12.2023 09:50 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Вимоги законодавства сфери розрахунків, пов’язані, зокрема, і з відображенням реквізитів електронних платіжних засобів – платіжних карток (далі – ЕПЗ) у чеках, які формуються реєстраторами розрахункових операцій/програмними реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО).
Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону України від 30 червня 2021 року    № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» із змінами (далі – Закон № 1591) електронний платіжний засіб – це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом.
Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265) є спеціальним законом, поширює свою дію на готівкові та безготівкові розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом № 265 та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Зокрема, форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами (далі – Положення № 13).
Пунктом 2 розділу ІІ Положення № 13 визначено обов'язкові реквізити, які має містити фіскальний чек. Наголошуємо, що Положення № 13 однаково розповсюджує свою дію як на розрахункові документи, що створюються РРО, так і ПРРО.
Водночас, відповідно до п. 4 розділу ІІ Положення № 13, рядки 11 – 18 фіскального чека заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків лише з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) та платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, незалежно від його виду (РРО чи ПРРО) або сфери призначення.
Законодавством не встановлено обов’язку з’єднувати або поєднувати РРО/ПРРО та POS-термінали. 
Звертаємо увагу, що принципово важливим є факт, що платіжні сервіси також приймають платіжні інструкції користувачів на виконання платіжних операцій, з використанням банківських (платіжних) карток, у межах надання платіжних послуг, як окремого виду господарської діяльності, тa забезпечують розпорядження покупця щодо переказу коштів зі свого рахунку і без використання платіжних терміналів.
Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що у разі проведення розрахунків за допомогою сервісу еквайрингу без використання платіжного терміналу, відсутні обставини, що супроводжують обов’язок друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека, а удосконалення програмного забезпечення РРО/ПРРО та/або наявність можливості зазначати такі реквізити методом введення вручну, не призводить до виникнення обов’язку друкувати рядки 11 – 18 фіскального чека при створенні кожного розрахункового документа.
Просимо платників податків користуватися офіційними джерелами інформації та звертатися за роз’ясненнями з питань здійснення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг до ДПС за телефонами, відображеними за посиланнями: https://zir.tax.gov.ua у будь-який інший, зручний для платника податків, спосіб.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Volatility reigns,
Emotions run high,
The market is alive.

- Fin.Org.UA

Новини

11:13 - Цифрова модель управління податковим боргом – прозорий і дієвий механізм погашення заборгованості
11:12 - Спрощено процес переходу обов’язку сплати плати за землю при зміні власника нерухомості
11:09 - Платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету 235,4 тис. грн рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
11:07 - Офіс податкових консультантів – податковий простір без бар’єрів
11:05 - Електронний кабінет: дізнатись про помилкову сплату платежів можна за допомогою сервісу Е-повідомлення
11:01 -  До уваги платників акцизного податку!
10:55 - Дніпропетровщина: 108,6 тис. грн – внесок платників рентної плати до місцевих бюджетів за видобування газового конденсату
10:50 - Деклараційна кампанія – 2026: звітуйте про доходи онлайн
10:47 - Внесок до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників транспортного податку збільшився на 39 відсотків
10:15 - У Нью-Йорку в аеропорті літак врізався в пожежну машину
10:00 - Україна та ЄС визначили пріоритети співпраці у сфері управління водними ресурсами
09:57 - Форми документів щодо надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції
09:41 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 16 березня 2026 року
09:38 - ДПС та МВФ продовжуватимуть комплекс спільних заходів з податкової трансформації
09:38 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 9 березня 2026 року
09:35 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 6 березня 2026 року
09:32 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 4 березня 2026 року
09:26 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 18-19 березня 2026 року
09:25 - Ринок нафти лихоманить: загрози США та Ірану впливають на ціни
09:00 - Дрони атакували найбільший московитський нафтовий термінал на Балтійському морі
08:30 - Як в Україні розвиваються медичні технології
08:00 - Не лише нафта і газ. Світ на межі голоду через війну в Ірані
18:00 - Світ на порозі газового колапсу через зупинку поставок із затоки
17:00 - Іран зявив, що Ормузька протока відкрита для всіх, крім суден ворогів
16:00 - У Чехії підпалили українське підприємство тепловізорів: поліція підозрює теракт
15:00 - Іран пригрозив ударами по ключовій інфраструктурі країн Перської затоки
14:56 - Всесвітній день води
13:55 - Суд відібрав у підприємця ферму академії аграрних наук у Чернівцях
13:20 - Кулеба розповів, як на Одещині посилюють захист портів
12:49 - У Чернігові прокуратура не змогла повернути державі установку для пакетування води за 4,5 мільйона


Більше новин