До уваги осіб, які скористалися правом не сплачувати єдиний внесок за себе!

07.12.2023 09:47 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Відповідно до пункту 9 прим.19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за себе. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини 1 статті 7 цього Закону щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.
При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації (далі – декларація) не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.
Тобто, особи, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 прим.1 частини 1 статті 4 Закону, які скористалися правом не сплачувати єдиний внесок за себе, відображають таку інформацію безпосередньо в складі декларації.
Так, за місяці, в яких вказане право було використано, платником єдиного внеску проставляється 0 у графах, в яких має бути відображена інформація про суму доходу, на яку нараховується єдиний внесок з урахуванням максимальної величини, а також суму нарахованого єдиного внеску.
Також звертаємо увагу, що відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – відомості) є додатком до декларації, тобто її невід’ємною частиною, для коригування інформації якої використовуються загальні правила, визначені статтею 50 Податкового кодексу України, якщо це стосується періодів починаючи з 2021 року (перший звітний (податковий) період, в якому відомості стали невід’ємною частиною декларації).

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls and bears tussle
Market ebbs, flows, unbridled
Chaos in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

16:18 - Деклараційна кампанія -2026
16:16 - Електронні сервіси – фундаментальний елемент сучасної податкової системи
16:15 - Щодо складання, затвердження і виконання річних фінансових планів
16:14 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
16:12 - ПДВ: про участь у відеоконференції представників платника
16:11 - До уваги платників податків!
16:07 - Надання неприбутковою організацією гуманітарної допомоги: особливості відображення у звітності за певних умов
16:06 - Декларація з акцизного податку: заповнення рядка 8 «Зміст помилки» додатку 7
16:05 - Чи є бюджетним грантом компенсація витрат на сплату процентів за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» Національною установою розвитку?
16:04 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
16:03 - Податковий календар на 28 квітня 2026 року
16:02 - Дніпропетровщина: понад 271,1 млн грн – внесок до місцевих бюджетів від платників податку на прибуток підприємств
16:01 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування надр місцевого значення надійшло майже 3,6 млн грн рентної плати
16:00 - Понад 12,4 млрд грн єдиного внеску: надходження від платників Дніпропетровщини зросли на 22,4 % у порівнянні з минулорічними
15:58 - Фактичні перевірки офісу та спеціалізованого автомайданчику
15:57 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості подання декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік»
15:56 - Просто про важливе: податківці Дніпропетровщини про правила сплати місцевих податків
15:55 - Заслужений артист України приєднався до Деклараційної кампанії - 2026
15:53 - Екологічний податок: 1,5 млрд грн на відновлення довкілля
15:53 - ДПС за підтримки міжнародних партнерів розпочне перший етап практичної реалізації цифрової трансформації
15:53 - Деклараційна кампанія добігає кінця: залишилися лічені дні до 1 травня
15:52 - Майже 3 тисячі ліцензій втратять підприємці – порушники вимог до мінімальної зарплати у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.04.2026
15:10 - Мінрозвитку розповіло про регуляторні зміни, які прискорюють відбудову
14:59 - Шахтарі "ЛНР" скаржаться на банкрутство шахт та відсутність виплат
14:55 - Нові легковики в Україні: в яких регіонах їх найчастіше купують
14:36 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2025 рік та розподіл прибутку
14:25 - Як отримати податкову знижку: правила для ЕКЗ та усиновлення
14:25 - Китай зірвав мегаугоду Meta на 2 мільярди доларів
14:25 - НБУ спрямує до держбюджету рекордну суму прибутку


Більше новин