Международные резервы Украины снижаются четвертый месяц

07.12.2023 08:40 | Укррудпром

08:20 07 декабря 2023 года

По состоянию на 1 декабря 2023 года международные резервы Украины, по предварительным данным, составили $38,79 млрд. Как сообщает пресс-служба Национального банка Украины (НБУ), в ноябре они снизились на 0,5% или на $0,18 млрд из-за интервенций НБУ для поддержки курсовой устойчивости и долговые выплаты в стране.

В частности, Национальный банк продал на валютном рынке за месяц $2,46 млрд, а выкупил в резервы — всего $3,7 млн. Таким образом, чистая продажа валюты НБУ в ноябре составила $2,45 млрд, уменьшившись в 1,4 раза по сравнению с октябрем.

Кроме того, правительство Украины в ноябре потратило на обслуживание и погашение государственного долга $109,2 млн, из которых $38,6 млн — долг перед ЕИБ, $30,9 млн — долг перед Всемирным банком, $30,8 млн — долг перед ЕБРР, остальные — долг перед другими международными кредиторами. Еще $250,3 млн. Украина уплатила Международному валютному фонду.

В то же время на валютные счета правительства в Национальном банке за месяц поступило $2,33 млрд. Из этой суммы:

     $1,64 млрд — макрофинансовая помощь от ЕС;      $403,8 млн — от Всемирного банка, в том числе $400,0 млн под гарантию Великобритании;      $286,9 млн — от размещения валютных облигаций внутреннего государственного займа (ОВГЗ).

Кроме того, в ноябре в результате переоценки стоимость финансовых инструментов она увеличилась на $283,8 млн. “Текущий объем международных резервов обеспечивает финансирование 5,2 месяца будущего импорта”, — отмечают в НБУ.

Как сообщалось, по состоянию на 1 ноября международные резервы Украины составляли $38,97 млрд, что на 1,9% или около $740 млн меньше, чем в начале октября.

Международные резервы Украины по состоянию на 1 октября 2023 составили $39,71 млрд.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, stocks, and assets,
A financial playground,
The market at play.

- Fin.Org.UA

Новини

13:00 - Дубай пропонує 800 доларів мешканцям, які залучать друзів до міста
12:55 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:54 - Чи можна виплатити заробітну плату із готівки, яка надійшла в результаті отриманої/повернутої фінансової допомоги?
12:53 - Чи передбачена відповідальність юридичної особи у разі здійснення видів діяльності, не зазначених в його облікових даних?
12:52 - Електронний кабінет: чи направляється платнику друга квитанція за результатами розгляду заяви про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів?
12:51 - ФОП на загальній системі оподаткування отримала доходи виключно від провадження підприємницької діяльності та скористалася правом на звільнення від сплати податків: чи подавати декларацію?
12:50 - Іноземне представництво може отримати КЕП у КН ЕДП ДПС
12:49 - Про застосування коефіцієнта щодо цільового призначення земельної ділянки
12:48 - Інформація щодо відкриття об’єкта оподаткування у Заяві за ф. № 20-ОПП не подавалася: дії платника у разі закриття такого об’єкта
12:48 - Датою реєстрації ПРРО є дата формування його фіскального номера
12:47 - До уваги платників!
12:46 - Своєчасне подання до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу – один з важливих обов’язків роботодавця
12:45 - В паспорт у формі картки внесено відмітку про право здійснювати будь-які платежі за номером паспорта: як отримати РНОКПП?
12:44 - За користування радіочастотами платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету майже 656,0 тис. грн рентної плати
12:44 - Дніпропетровщина: понад 4,0 млн грн сплатили до місцевих бюджетів ФОПи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів
12:43 - У першому півріччі за спецвикористання води бюджет отримав від платників Дніпропетровщини майже 49,8 млн грн рентної плати
12:42 - Пресконференція на тему «Податкова безбар’єрність – сучасні сервіси для платників» з журналістами обласної газети «Зоря»
12:41 - Дніпропетровщина: про новації податкового законодавства та особливості справляння податку на нерухоме майно під час засідання Громадської ради
12:40 - 167 млн грн транспортного податку: надходження до бюджетів зросли на понад 60%
12:40 - ЗАЕС частково втратила доступ до водопостачання
12:39 - Тестування сплати акцизного податку в «еАкциз»: ДПС та Мінцифри провели вебінар для бізнесу
12:39 - ДПС та Mastercard працюватимуть над новими цифровими рішеннями, щоб зробити сплату податків простішою
12:30 - Як благодійності зберегти головний актив
12:20 - У Німеччині страйкують працівники заводу з виробництва мармеладу Haribo
12:05 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
11:43 - Експосадовиця "Укргазвидобування" відшкодувала мільйон гривень збитків
11:37 - Європейський Центробанк залишив облікову ставку без змін
11:10 - Трамп оригінальним методом продовжив свої глобальні мита попри програний суд
10:32 - Один з найбільших експортерів олійних призупинив діяльність в Україні
10:09 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин