Герман Галущенко: Продовження ліцензії на роботу енергоблоку Південноукраїнської АЕС без його зупинки - важливе досягнення енергетиків

06.12.2023 18:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

 Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила ліцензію на експлуатацію енергоблоку № 1 Південноукраїнської АЕС до 2 грудня 2033 року. У присутності Міністра енергетики України Германа Галущенка відповідні дозвільні документи виконуючий обов’язки голови ДІЯРУ Олег Коріков передав президенту НАЕК «Енергоатом» Петру Котіну. За результатами державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки колегія Держатомрегулювання визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку. Герман Галущенко подякував колективу станції та регулятору за успішну та оперативно виконану роботу. «Це не перше рішення продовжити експлуатацію енергоблоку, але є особливість сьогоднішнього дня.
Продовження відбувалось без тривалої зупинки блоку, що дало можливість виробити додаткову електроенергію для енергосистеми.
Я радий, що ми оптимізуємо всі процеси.
Це важливо з погляду енергетичної безпеки держави», - зазначив Міністр. Очільник Міненерго додав, що після завершення наступних 10 років експлуатації енергоблок № 1 Південноукраїнської АЕС стане першим в Україні блоком потужністю 1000 МВт, який працює 50 років. Олег Коріков підкреслив, що при ухваленні рішення щодо продовження ліцензії регулятор керувався дотриманням норм ядерної і радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоку. «Це рішення – результат ретельної і планомірної роботи колективу експлуатуючої організації – Енергоатому та Південноукраїнської АЕС, Міністерства енергетики, колективу Держатомрегулювання і експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки», - відзначив Олег Коріков та побажав атомникам Південноукраїнської АЕС безаварійної роботи.

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 23 червня: НБУ вимагає звільнити Смілянського
20:45 - Alibaba подає в суд на Пентагон за те, що його назвали "китайською військовою компанією"
20:05 - Співвласник мережі АЗС Amic керує бізнесом топменеджера "Лукойл" – "Слідство.Інфо"
19:42 - московія розглядає повну заборону на експорт дизелю
19:15 - Трамп заспокоює, що розморожені кошти Ірану залишаться під контролем США
18:45 - Житло у Варшаві й Tesla: полтавському поліцейському інкримінують незаконне збагачення
18:43 - У ШІ-сервісі Claude стався збій
18:20 - Штрафи до 17 тисяч: у Раді готують посилення покарання за перевищення швидкості
18:02 - Уряд знайшов додаткові 220 мільйонів гривень для ЗСУ
18:00 - Судовий розгляд правомірності рішень Національного банку про застосування заходу впливу до ТОВ "ФК ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ" триває
18:00 - Heineken призначає гендиректора з кавової галузі через низькі продажів пива
17:54 - Зведений перелік покупців у розрізі уповноважених банків, які отримають часткову компенсацію за придбану техніку і обладнання вітчизняного виробництва у квітні 2026 року.
17:44 - Повідомлення про учасника індустріального парку «ЕКО-ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК «УНІВЕРСАЛ-ІНДАСТРІ»
17:35 - Через китайський кредит ДПЗКУ очікує цього року понад 11 мільярдів гривень збитку
17:00 - Інтерв’ю Андрія Пишного NV про важливість інклюзивної освіти для суспільства та роль НБУ в процесі створення безбар’єрного середовища
17:00 - Нацбанк показав курс валют на середу 24 червня
16:50 - Від виснажливого осушення до відповідального зрошення: Київщина змінює підхід до управління водою
16:47 - СБУ викрила розкрадання на будівництві захисту Зміївської ТЕС на Харківщині
16:30 - Правило "Болар" працює на пацієнтів, економіку та експорт
16:10 - Суди закривають більшість справ корупціонерів, яких виявило НАЗК – ЗМІ
16:10 - Нацбанк оштрафував "Укрпошту" на 2,5 мільйона гривень
15:40 - ВВП України продовжив зростання після спаду на початку року: як змінився у травні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.06.2026
15:25 - Ринок безалкогольних напоїв зростає: хто отримує найбільші доходи
15:17 - До АТ “УКРПОШТА” застосовано заходи впливу
14:50 - московія може почати імпортувати та субсидувати пальне після втрати 25% виробництва – ЗМІ
14:35 - Окупаційна влада Криму зізналася, що не знає, коли паливо буде у продажу
14:21 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
14:00 - Фріланс — що це таке, як стати фрілансером і почати заробляти в 2026 році в Україні
13:58 - Зерно за "Шахеди": правоохоронці розслідують постачання українського ячменю до Ірану


Більше новин