Цивілізоване управління небезпечними відходами: в Україні триває євроінтеграційна реформа

06.12.2023 11:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності  з управління небезпечними відходами.
Документ схвалено для продовження реалізації реформи, яка є частиною зобов’язань України на шляху до ЄС.  Документ встановлює: порядок отримання ліцензії підприємствами, які мають намір працювати з небезпечним відходами – здійснювати їх збір, зберігання, оброблення, видалення; організаційні, кадрові та технологічні вимоги до таких підприємств та їх устаткування.  Лише за офіційною статистикою до війни в Україні щороку утворювалося понад 500 тис.
тонн небезпечних відходів.
Місця складування таких відходів переважно не відповідали вимогам екологічної безпеки.
Більшість з них або були заповнені на 90% від проєктної потужності, або взагалі переповнені.  Окрема проблема – утилізація таких відходів лише на папері та демпінг цін на ринку.
Це призводило до потрапляння відходів на звалища або у лісосмуги.  «Це та невидима загроза, про яку люди чують, але не бачать кожного дня.
Водночас, лише одна акумуляторна батарея, яка потрапляє у річку, наносить шкоди більше, ніж тисячі тонн відходів від промисловості.
Реформа управління відходами, яка наразі запущена в Україні, встановлює цивілізовані правила і у цьому секторі», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України  Руслан Стрілець. Тож відтепер, щоб мати право здійснювати операції з небезпечними відходами, підприємствам потрібно зробити два кроки: Пройти передліцензійну перевірку.
Такі перевірки проводитимуть за заявами суб’єктів господарювання працівники Міндовкілля.
Зокрема, безпосередньо на місці встановлюватимуть наявність та відповідність матеріально-технічної бази підприємства технологічним вимогам, правилам технічної експлуатації установок та техрегламентам.
  Міністерством вже затверджено Порядок здійснення відповідних перевірок.
Документ  зареєстрований у Міністерстві юстиції 4 грудня 2023 року за №2099/41155. Тож суб’єкти господарювання можуть заходити на Інформаційну систему управління відходами на ЕкоСистемі та подавати заяви на проходження перевірки.
У разі наявності особистого кабінету така дія займатиме декілька хвилин – система автоматично згенерує заяву із наявних у неї даних.  Подати документи для отримання ліцензії відповідно до затверджених Ліцензійних умов.  Такий підхід дозволить Україні вирішити накопичені проблеми із небезпечними відходами, забезпечити належний рівень екологічної безпеки в країні та далі рухатися “дорожньою картою” реалізації реформи та приєднання до ЄС. 

Додати коментар

Користувач:
email:





From London to Berlin,
Traders follow every move,
Market never sleeps.

- Fin.Org.UA

Новини

15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?
14:57 - Які документи необхідно мати представнику (уповноваженій особі) платника податків при поданні заяви про підтвердження резидентського статусу?
14:54 - Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
14:49 - Продаж корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі: що з фінансовим результатом?
14:48 - Реалізація талонів, смарт-карт на отримання пального: чи реєструватись СГ платником акцизного податку як особа, що реалізує пальне?
14:46 - Чи потрібно формувати додатки ФІЗ-4ДФ до Розрахунку ФОП/НПД за звітний квартал, якщо показники наявні лише в одному з місяців звітного кварталу?
14:45 - До уваги резидентів Дія Сіті!
14:45 - БЕБ викрив фіктивні закупівлі бізнесом пального: їх здійснювали через конвертцентр
14:43 - Чи має право платник, який навчається в інтернатурі медичного (фармацевтичного) закладів вищої освіти, на податкову знижку за витратами, понесеними за навчання?
14:38 - Податковий календар на 31 серпня 2026 року
14:34 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення отримали понад 6,7 млн гривень
14:32 - Дніпропетровщина: надходження збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевих бюджетів від ФОПів зросли на 20,3%
14:31 - Майже 29,7 млрд грн податків, зборів та платежів спрямували платники Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
14:30 - Кого ми готуємо для економіки
14:28 - Відкритий діалог, конкретні питання та спільний пошук рішень
14:26 - Майже 3 млрд грн екологічного податку сплачено до бюджету за сім місяців 2026 року
14:25 - ТРЦ "Караван" у Дніпрі знову запрацював через 3 дні після ворожої атаки
14:05 - Держава не відшкодувала теплокомуненерго 75 мільярдів гривень різниці в тарифах
14:00 - московіяни знищили 90% сучасних товарних складів в Україні – Висоцький
13:20 - Нафтовий картель ОПЕК може втратити ще одного члена – ЗМІ
13:08 - Переплата за ремонт адмінбудівлі: київському посадовцю вручили підозру
13:00 - Майбутнє України створюється сьогодні: Activitis про партнерство з UNITED24 та роль бізнесу під час війни
13:00 - Люди важливі: ЕП оголошує дату першого HR-форуму
12:55 - московія знищила склад із книжками видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га"
12:50 - У нафтовій державі знову полюють на бензин: черги дійшли до Москви
12:25 - Банки показали актуальний курс валют на 28 серпня
12:20 - Держава співфінансуватиме наукові розробки, замовлені бізнесом
11:58 - За рік прибуток виробників алкоголю й тютюну зріс на 49% – дослідження
11:25 - Шахед влучив у склад із книжками українських видавців: відправлень не буде


Більше новин