Офіційно запускаємо інформаційну систему управління відходами в Україні, - Міндовкілля

05.12.2023 19:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Уряд схвалив порядок адміністрування сервісу.
Його бета-версію, розроблену Міндовкіллям, вже встиг потестити бізнес.  “Ми продовжуємо реформувати систему управління відходами в Україні, прагнемо повністю цифровізувати всі процеси та зробити їх автоматизованими.
Це єдиний можливий шлях контролю та мінімізації потрапляння відходів у довкілля.
Тому ми змінюємо підходи та прагнемо максимальної прозорості і відкритості.
Це дозволить розвивати саме ринок відходів так, як це працює у країнах ЄС”, – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.  Коротко, для чого потрібна система:  зможемо прослідкувати життєвий цикл кожної тонни відходів в країні.
Бо і утворювач відходів, і перевізник, і утилізатор вестимуть облік у системі: скільки відходів кому і куди передали, хто прийняв, що зробили з ними далі; ми повністю виводимо з тіні рух відходів.
Унеможливимо ситуації, коли із сміттєвого контейнера за документами відходи поїхали на полігон, а фактично потрапили у лісосмугу; ми впровадимо європейські підходи та задамо новий світовий тренд.
При розробці системи ми вивчали досвід Болгарії, Фінляндії, Австрії, Франції.
У цих країнах системи працюють у напівавтоматичному режимі: підприємці завантажуються PDF-файли, а посадовці обробляють їх у ручному режимі.
Ми ж автоматизуємо всі процеси.  Інформаційна система міститиме такі підмодулі, як: облік та звітність.
При цьому, бізнесу не треба створювати жодних додаткових документів.
Система генеруватиме всю звітність самостійно, а ще нагадуватиме, який дозвіл настав час отримати, коли підписати звіти;  надання адміністративних послуг – peopleless та paperless.
80% рішень прийматиметься без чиновника.
Онлайн подав документи – онлайн отримав дозвіл.
Це дозволить бізнесу заощадити на адміністративно-дозвільних процедурах понад 2 млрд грн в рік; реєстри, які формуватимуться автоматично та будуть у вільному доступі.
Відкриті дані забезпечать повну поінформованість громадян, а також стануть в нагоді інвесторам, які розглядають можливості працювати в секторі. Умовно інформаційну систему управління відходами можна порівняти із цифровим містом, в якому є вся необхідна “інфраструктура” для комфортного співіснування держави, бізнесу та мешканців.
А головне – немає безхазяйних відходів, які роками забруднюють довкілля.
Щодо останнього, то саме на досягнення такої цілі і спрямована реформа, яка провадиться в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bubble forming fast,
A ticking time bomb,
Disaster looms ahead.

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - Wildberries та інші маркетплейси просять в уряду московія сотні мільярдів рублів допомоги
16:56 - Андрій Хоркавий: "Без боротьби з нелегалами стандарти безпеки ЄС на дорогах не запрацюють"
16:45 - Головний чорноморський покупець нафти з російських портів скоротив імпорт через удари
16:28 - Митниця використовуватиме планшети з централізованим керуванням
16:25 - Нацбанк показав, яким буде курс валют після вихідних
16:00 - Прибутки німецьких концернів зросли, але переважно за кордоном – ЗМІ
15:55 - Пентагон уклав угоди з Boeing та RTX щоб збільшити виробництво ракет для ППО
15:39 - Комісія запрошує фахівців, які готові ухвалювати складні рішення для ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.08.2026
15:26 - московія збудувала ще один танкер для обходу санкцій північними морями
15:15 - Кредитування підтримує прибутковість банків шість кварталів поспіль
15:02 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як змінився кошик українців
14:36 - Дефіциту продуктів в Україні немає – Висоцький
14:30 - АЕС не витримують спеки
14:15 - БЕБ скерувало до суду справу фальсифікаторів агрохімікатів
13:56 - Працівникам Укрзалізниці підвищать зарплати
13:45 - Протягом звітного року термін використання легкового автомобіля досягне 5 років: сплата юридичною собою транспортного податку
13:43 - Щодо врахування обсягів отриманого платником пального з метою визначення приміщення або території акцизним складом
13:39 - Дрони, молоко і банк, що вижив: у які сектори зараз іде капітал через ринок цінних паперів
13:38 - До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!
13:33 - Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів?
13:32 - Скільки разів можна подавати Повідомлення про надання інформації та копії документів щодо невідповідності платника ПДВ критеріям ризиковості?
13:30 - Київська прокуратура повернула громаді нерухомість, яка неодноразово перепродавалася
13:29 - В якому розмірі здійснюється відрахування до держбюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями?
13:17 - Людмила Кіндер очолила "Газорозподільні мережі"
13:00 - Люди як головна цінність: як корпоративна культура допомагає бізнесу зростати попри виклики
12:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 14 серпня
12:40 - Продажі китайських автомобілів стрімко зростають скрізь, тільки не на батьківщині
12:33 - Яким чином подається Розрахунок ЮО та Додаток 4ДФ до нього за відокремлений підрозділ неуповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету?
12:31 - Щодо включення суб’єктом господарювання витрат на відрядження працівника за кордоном


Більше новин