Активи страхових компаній України за 3 квартал 2023 року зросли на 3%
05.12.2023 14:25 | forinsurer.com ... все о страхованииСтрахові компанії України за 3 квартал 2023 року збільшили активи на 3%Ризикові страхові компанії України за 3 квартал 2023 року збільшили активи порівняно з попереднім кварталом на 3%, страховики життя – на 4%. У ризикових страховиків найшвидше зростали обсяги державних цінних паперів, у страховиків життя – банківські депозити, йдеться у звіті НБУ.
Загальний обсяг активів страховиків, станом на 30 вересня 2023 року зріс до 73,4 млрд грн. Обсяг активів страховиків життя збільшився до 20,6 млрд грн. Активи страховиків, що займаються ризиковими видами страхування, дещо зменшилися за квартал. Власний капітал скоротився до 22 млрд грн.
Обидва сегменти страхового ринку відчутно наростили валові страхові премії: ризикові страховики – на 14% порівняно з попереднім кварталом та на 18% – порівняно з 3 кварталом 2022 року; страховики життя – на 16% за квартал (вперше з початку року) та на 7% у річному вимірі. Найстрімкіше зростали у 3 кварталі премії з ОСЦПВ.
Загальний розмір валових страхових премій за 9 місяців зріс з 28,4 млрд грн до 34,14 млрд грн. Розмір премій зі страхування життя склав 3,6 млрд грн, з ризикового страхування 30,5 млрд грн. Загальні зобов’язання українських страховиків перевищили 75 млрд грн. Кількість укладених договорів страхування за період 9 місяців склала 73,35 млн шт.
Ризикові страховики за січень – вересень були операційно прибутковими та отримали 1.8 млрд грн прибутку, досягнувши рентабельності капіталу 9%. Попри збиткову операційну діяльність, інвестиційні доходи забезпечили рекордний прибуток страховиків життя на рівні 0.7 млрд грн та рентабельність капіталу – 25%.
За даними НБУ, 13 страховиків порушували хоча б один із нормативів (платоспроможності, достатності капіталу, якості активів, ризиковості операцій). Частка порушників нормативів в активах становила 7%.
З січня 2024 року набирає чинності нове законодавство для надавачів небанківських фінансових послуг, що посилює вимоги до якості корпоративного управління, управління ризиками, платоспроможності та ринкової поведінки стосовно споживачів послуг. Компаніям доведеться пристосувати свою діяльність до нових вимог.
«Певний виклик для страховиків – нові вимоги до капіталу та розрахунку прийнятних активів, які запроваджуються із початку 2024 року, – зауважила перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова. – Оновлені вимоги враховують уроки минулого та норми євродиректив. У фокусі – відображення активів за справедливою реалістичною вартістю, що сприятиме покращенню якості та ліквідності активів страховиків, дисципліні при виконанні ними зобов’язань».
Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів