В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

04.12.2023 22:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбувся брифінг з нагоди початку Національного тижня читання, що триватиме з 4 до 10-го грудня.
У заході взяв участь т.
в.
о.
Міністра культури та інформаційної політики ростислав Карандєєв. «Попри всі виклики, ми сьогодні констатуємо непогану динаміку на книжковому ринку.
Є робота для авторів, видавців, і книгарні наповнені.
Ми стоїмо на порозі ухвалення програми з підтримки державної мови, яка передбачає популяризацію української мови, зокрема через друковане слово – книги.
Також зараз реалізуються норми закону «Про підтримку книговидання», ухваленого Верховною Радою півтора року тому.
Водночас у бюджеті на 2024 рік закладені видатки на купівлю громадянами книжок: цю допомогу зможуть отримати особи, які досягли 18-ти років.
Ми очікуємо, що державна підтримка піде на користь всім учасникам книжкової галузі», — зазначина ростислав Карандєєв. Т.
в.
о.
Міністра також підкреслив, що акції, подібні до Національного тижня читання, стимулюватимуть інтерес до книжок не тільки серед дорослих, але й серед дітей. Протягом 4-10 грудня відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні у різних форматах, зокрема, флешмоб у соціальних мережах «Кожен українець — амбасадор тижня читання», фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення, поетичні читання й презентації книг. «Такі заходи як Національний тиждень читання відбуваються в багатьох країнах світу.
Адже саме завдяки читанню ми стаємо кращою версією себе.
Також книжки дозволяють зберегти ментальне здоров’я, а це для нас усіх є першочерговим завданням.
І я закликаю всіх долучитися до акції, йти в бібліотеки та книгарні, дарувати книжки й отримувати задоволення від читання», — сказала директорка Українського Інституту книги Олександра Коваль. Вона також нагадала, що цього року Тиждень читання проходить під гаслом «Бути своїми».
За її словами, це означає «не поділяти Україну на схід і захід, північ і південь, добре знати свою класику, і робити все, щоб класики української літератури стали такими ж популярними, як і сучасні автори».
Коваль додала, що також необхідно вчитися у класиків й осмислювати їхні послання.
Зокрема, й у Миколи Хвильового, думку якого можна звести до гасла «геть від Москви!».
Саме його постать цьогоріч у фокусі акції. «Читання — це процес пізнання культури, можливість самопідготовки та пошук відповідей на вічні питання: як нам стати сильнішими у боротьбі проти нашого давнього ворога? Мені здається, що Микола Хвильовий у літературних дискусіях дуже близько підійшов до цієї відповіді.
Вона полягала в тому, що треба йти шляхом українізації, а не просвітництва.
Треба мати ефективну державну мовну політику, а не лише прохання спілкуватися українською», — зауважив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він підкреслив, що українці — це нація, яка завжди багато читала, але для поширення процесу читання треба, зокрема, розв’язати питання доступності книжок.
На його думку, література має бути у доступі в усіх куточках України в електронних та паперових форматах, а також шрифтом Брайля. Програма заходів до Національного тижня читання доступна за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші течуть рікою,
На фінансовому ринку,
Інвестуй розумно.

- Fin.Org.UA

Новини

17:48 - Куба заявила, що відкрита для інвестицій США, але є нюанс
17:15 - Американські ВМС блокуватимуть Ормузьку протоку – Трамп
16:50 - Херсонські фермери вирощують овочі замість пшениці – бояться пожеж
15:42 - Німецькі ультраправі хочуть реанімувати "Північний потік"
14:27 - Кулеба розповів, що дозволить підвищити темпи ремонту доріг
13:35 - Компанія друга Путіна заходить у Ялтинський порт – ЗМІ
12:18 - Китай розширює торговельні зв’язки, щоб пережити епоху Трампа – ЗМІ
10:45 - Нафтопровід в обхід Ормузької протоки відновився після іранської атаки
10:10 - США та Іран не досягли угоди щодо припинення війни
10:00 - Зі світлим святом Великодня!
19:27 - На Великдень не передбачено відключень світла
18:00 - Щотижневий дайджест
18:00 - Індія підвищила експортні мита на дизельне паливо та авіаційне паливо
17:30 - Виробник танків Leopard вийде на IPO
16:23 - Дуров радить росіянам оновити Telegram, аби обходити блокування
15:10 - Три нафтові супертанкери проходять через Ормузську протоку
14:02 - Сенатори-демократи закликають не продовжувати виняток із санкцій для нафти московія
13:01 - Лівія ухвалила перший єдиний державний бюджет за понад десять років
12:17 - Свириденко розповіла, чи буде світло на Великдень
10:50 - У Львівській області фіксують черги на в’їзд в Україну
10:00 - Японія інвестує 16 мільярдів доларів у вітчизняний ШІ-стартап Rapidus
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:02 - Огляд закупівельної практики щодо застосування кваліфікаційних критеріїв
21:00 - Новини 10 квітня: Україна завершить ремонт "Дружби" навесні, новий голова Митної служби
20:45 - Війна навколо Ірану може вдарити по посівах в Україні і підіграти московія – Reuters
20:25 - Генштаб: Сили оборони уразили дві бурові установки московія в Каспійському морі
19:55 - Шмигаль підтвердив колосальні борги Харкова за газ і електрику
19:25 - Ключовий нафтовий порт московія на Чорному морі відновив роботу після атак ЗСУ
19:15 - В "Укренерго" розповіли про відключення світла для населення на 11 квітня


Більше новин