Листи на бересті внесуть до списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу»

29.11.2023 19:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

28 листопада 2023 року, Національна комісія Естонської Республіки у справах ЮНЕСКО подала спільну заявку до ЮНЕСКО від імені інституцій пам’яті Естонії, Латвії, Литви, Польщі та України щодо номінування листів на бересті, надісланих з Сибіру в 1945 – 1965 роках, до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу».  Загалом до списку планують включити 148 документів 1940 – 1965 років, що зберігаються в 31 інституції пам’яті.
Серед документів є листи на бересті, надіслані з Сибіру, та інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими.
  Подання листів, що зберігаються у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до Списку ЮНЕСКО – це результат співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства закордонних справ України за сприяння Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО. Нагадаємо, Список ЮНЕСКО «Пам’ять світу» охоплює документальну спадщину світового значення.
Перелік – найбільш знана частина ширшої програми «Пам’ять світу».
Вона зосереджена на стимулюванні співпраці між інституціями пам’яті, аби зберегти та залишити доступними документальну спадщину.
Список містить 558 найменувань. Крім того, Список ЮНЕСКО «Пам’ять світу» містить п’ять елементів пов’язаних з Україною:  документальна спадщина «Колекція єврейського музичного фольклору (1912 – 1947)», подана Україною та внесена до Списку в 2005 році; «Архіви Радзивіллів та Несвижська бібліотечна колекція», подані спільно з Фінляндією, Литвою, Польщею, рф та Білоруссю у 2008 році, та внесені до Списку в 2009 році;  «Акт Люблінської унії», поданий Україною спільно з Польщею, Литвою, Білоруссю і Латвією у 2016 році, та внесений до Списку в 2017 році; «Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС», подана Україною у 2016 році, та внесена до Списку в 2017 році; «Документальна спадщина Бабиного Яру», внесена до Списку в 2023 році.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

17:28 - У Чернівцях заборонили прокат електросамокатів: яка причина
17:16 - Російські Геленджик та Новоросійськ залишились без світла через загрозу дронів
17:15 - У Севастополі знову продаватимуть паливо лише за QR-кодами
16:53 - Мільярдні збитки: генпрокурор розповів про масштаби оборонної корупції
16:37 - У ДТП загинула топ-менеджерка мережі магазинів Eva
16:10 - Україна вперше змінила прогноз експорту зерна через блокаду портів: наскільки він впав
16:00 - "Не можна сидіти" і "мінус 500 грн за запізнення". Коли вимоги роботодавців порушують права людини
15:44 - Кількість зупинених податкових накладних скоротилася майже в 5 разів
15:44 - У Мінрозвитку оцінили готовність житла та інфраструктури до зими
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.08.2026
15:15 - Укрпошта почала торгувати електронікою
15:05 - Держстат: інфляція у липні зросла до 0,3%, у річному вимірі – 7,7%
14:30 - Що буде з 372 мільйони криптоактивів, які передані АРМА?
14:22 - Туреччина стала "притримувати" прохід через Дарданелли для деяких суден – ЗМІ
14:00 - У КМДА прозвітували про стан виконання Плану стійкості Києва
13:51 - Звернення громадян: податківці Дніпропетровщини з початку року отримали від платників 773 заяви
13:47 - Волонтери можуть отримати витяг з реєстру в електронному вигляді
13:45 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:44 - Щодо отримання фізичною особою, яка перебуває за кордоном, документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО
13:42 - Щодо подання скарги в електронній формі засобами електронного зв’язку на ППР
13:40 - За яким кодом класифікації доходів бюджету роботодавець сплачує ПДФО з нарахованої та виплаченої працівнику допомоги у зв’язку з лікарняним?
13:39 - Громадянин України втратив паспорт з позначкою «відмова»: алгоритм дій платника щодо отримання PHOKПП у разі зміни своїх релігійних переконань
13:38 - Особа, яка є адвокатом та провадить незалежну професійну діяльність, за певних умов може одночасно обрати третю групу платника єдиного податку
13:37 - Дотримання платниками вимог заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску
13:37 - Мінінфраструктури оголосило найбільший конкурс на міжобласні автобусні маршрути
13:36 - Інтерв’ю Андрія Пишного на Радіо NV про наслідки російських ударів для економіки, інфляцію та інформаційні атаки
13:35 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності
13:33 - Податкова служба Дніпропетровщини: з початку року до ЦОПів надійшло майже 237 тис. звернень щодо надання адміністративних та інших послуг
13:32 - Дніпропетровщина: у ЦОПах Самарівської ДПІ і Синельниківської ДПІ податківцями надано понад 18,7 тис. адміністративних послуг
13:29 - Доступ до публічної інформації: податківцями Дніпропетровщини опрацьовано 198 запитів


Більше новин