Зникла стаття: чому справа Князєва може розвалитись і кого виведуть з-під удару

29.11.2023 19:00 | Укррудпром

Цензор, 29 листопада 2023. Опубликовано 18:15 29 ноября 2023 года Зі справи колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва зникло звинувачення у створенні організованої злочинної групи. Це може призвести до повного руйнування справи, тому що агента, який документував діяльність Князєва і його посередників, можна було занурити лише в організовану групу.

 Журналісти та блогери звернули увагу на це лише зараз, хоча насправді зміна статей обвинувачення відбулась ще у жовтні.

3 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили, що завершили розслідування за підозрою Голови Верховного Суду в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Кваліфікація: ч. 4 ст. 368 КК України.

Тобто Князєву інкримінують “одержання хабаря в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, — карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади”.

Водночас там немає вже згадки про ч.3.ст.28, яка фігурувала в проханні про арешт Князєва.

Ч.3. ст.28 передбачає, що “кримінальне правопорушення визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об"єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об"єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи”.

Зміна статей, судячи з хронології, відбулась після того, як адвокат Олег Горецький, який був підозрюваним у справі голови Верховного суду Всеволода Князєва, визнав вину та пішов на угоду зі слідством.

Як відомо, Князєва взяли на хабарі за рішення у справі бізнесмена Костянтина Жеваго. Але вже після затримання НАБУ повідомило, що йдеться по суті про цілий спрут в судовій та адвокатській системі, коли судді за гроші вирішували долі справ.

Щоправда, НАБУ не стало чекати, коли хабар роздадуть всім суддям, а тому взяли тільки Князєва. А ось доля інших суддів опинилась в повній залежності від результатів слідства, і відповідно бажання його проводити.

Своєю чергою Горецький згідно з матеріалами справ налагоджував для Князєва контакти якраз із фігурантами справ. І так сталось, що лише в його частині дії НАБУ дали збій і йому вдалось знищити вміст свого телефону.

Пішовши на угоду зі слідством, Горецький вказав лише на 4 фігурантів справи, зокрема адвокатів Костянтина Жеваго. Зрештою ж його свідчення нічого не дали. Але вже тоді джерела Цензор.НЕТ припустили, що справу зливають.

“Він просто дає свідчення на пару посередників у передачі коштів від Жеваго до Горецького. Але у такій гучній справі людині передбачають в угоді 3 роки умовно, це мені здається якісь не дуже щирі домовленості”, — розповів тоді співрозмовник Цензор.НЕТ серед правоохоронців.

“Така особа, як Горецький, мав дати свідчення на суді в Шевченківського районного суду. Проте чомусь це питання йому не ставилося”, — додає він.

Дійсно, все що стосується передачі хабаря з боку Жеваго надійно зафіксовано матеріалами НСРД у мінімум трьох дзвінках. Тому насправді вказівка Горецького на когось із адвокатів Жеваго, при тому що він сам обговорює хабаря Князєву, взагалі не має жодного значення для долі справи саме в цьому епізоді.

Це можна розповісти лише як казочку людям, які нічого не чули про цей кейс, крім пари новин.

Тоді як свідчення Горецького проти інших суддів, про що з ним домовлявся той же фігурант справи, дали б зовсім інший виток цій справі.

Тому те, що зі справи також зникає 28 стаття — теж тривожний дзвіночок.

За інформацією Цензор.НЕТ, у детективів були матеріали на суддів (принаймні вони могли продовжити розслідування), зокрема передачу суддею хабара у 10 тисяч доларів. Натомість зараз НАБУ отримає хвилю постів і новин про те, що вони безпідставно спаплюжили честь суддів.

До речі, багатьом читачам анонімних телеграмів було б неприємно дізнатись, як фігуранти справ просували потрібні їм меседжі через ці медійні майданчики, в тому числі, щоб впливати на перебіг слідства.

Але зараз не про це. А про те, до чого можуть призвести всі дії в справі, які відбулись в останні місяці.

Як пояснюють джерела видання, зараз в НАБУ і САП зникнення статті пояснюють тим, що у справі фактично лишилось двоє людей. А для злочинної групи треба щонайменше три. Бо саме таке передбачає згадана стаття 28.

Але насправді деякі діалоги з матеріалів НСРД свідчать про те, що в цій справі було точно більше двох осіб.

Ось наприклад діалог Князєва та Кравченка (адвокати Князєва наполягають, що це нотаріус Кирило Горбуров, і дійсно в інших матеріалах НСРД він уже фігурує під власним прізвищем) від 8 травня:

Кравченко: Так. Я в пятницу не пойду на день рождения. Я там все (нерозбірливо)

Князев: Ты не пойдешь на день рождения? А как ты не пойдешь?

Кравченко: А ты хочешь, чтобы я пошел?

Князев: Ну, конечно.

Кравченко: Ну. Олег не хочет идти.

Князев: А чего?

Кравченко: Ну, что то он… застеснялся всей этой ситуации, что произошла. Он как то боится на глаза попадаться. Ну а я что. Как я пойду? Как этот. Знаешь?

Князев: А ты приходи. Будет плохо, если тебя не будет. Будем обсуждать, кого брать в ВККС.

Погодьтеся, обговорення складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів — достатня умова для того, щоб говорити про групу осіб. Скоріше за все, в той момент по справі велось також стеження і в матеріалах справи є ті, хто був на дні народження.

Також, за інформацією Цензор.НЕТ в інших зафіксованих діалогах Горецький та Горбунов обговорювали організацію зустрічей з мінімум трьома членами Вищої ради правосуддя. І дуже сумнівно, щоб детективи НАБУ та прокурори САП не могли порахувати до 5, щоб зрозуміти, що на 28 статтю таки вже назбиралось.

Так само вже в оприлюдненому НАБУ діалозі є такий фрагмент:

Кравченко: Ты получил? И еще осталось 450, да?

Князев: Да.

Кравченко: когда там это привезти?

Князев: Ну вы себе взяли, уже? Правильно?

Кравченко: Да.

Князев: Там без проблем? .

Кравченко: Ну там Олег. Там же Олег этим занимается. Когда?

Князев: Ну давай не сейчас. Я еще с теми, с тех еще всех несколько человек не закрыты, что я. Вот я думаю, что в пятницу.

Князєв явно каже про те, що гроші будуть передані ще іншим суддям. Те, що їх не взяли в туалеті з грошима, ще не значить, що не було змови.

15 березня також відбувається ще один діалог Князєва та нотаріуса Горбунова (Кравченка), який також підтверджує, що судді були в курсі афери і чекали грошей.

Князев: слышишь, ну он с вами с Олегом закрылся? Все в порядке? Чтоб я не переживал.

Кравченко: слушай, ну Олег этими вопросами занимается. Я не в курсе как бы. Я думаю, что да.

Князев: я тебе честно говорю. Потому что мы столько работаем, а нету никакого результата. Я чисто вот этим руководствовался. Потому что там тот немного, как бы, условия были намного интересней… там многие судьи не поняли даже. Поэтому надо, чтобы он закрылся с вами, иначе я все переделаю назад, правда.

Кравченко: а что там.. тут не участвовали многие, да?

Князев: А?

Кравченко: там не участвовали многие, да?

Князев: ну люди как бы знаешь… Я сказал, там будет просто меньше. И они как бы знаешь…просто… люди тоже рассчитывают на что-то, там вобщем то можно было так и так, но конечно он больше по закону прав был. Ну он дальше с Олегом будет работать? Да?

Втім, матеріалів у справі значно більше, щоб досліджувати бурхливу діяльність не тільки суддів Верховного суду, але й інших судів. При цьому, наскільки відомо виданню, кілька діалогів там стосуються навіть мешканців третього поверху Офісу президента (деяких заступників). І хоча вони не мають для них кримінальних наслідків, вони несуть безперечні репутаційні ризики. А відтак зливання справи Князєва буде свідчити про зацікавленість самої влади у збереженні суддівської системи в тому її корупційному стані, який є зараз.

До речі, ви будете здивовані, але як стало відомо Цензор.НЕТ, в своїх розмовах Горбунов та Горецький досить зневажливого говорили про Князєва, уявляючи його як свого пішака.

13 жовтня Вищий антикорсуд продовжив на два місяці запобіжний захід Князєву, знову зменшивши заставу.

Порівняйте, якщо в момент затримання ішлося про 107 мільйонів застави, то вже в травні її зменшили до 71 мільйона, потім до 45 мільйонів, а в жовтні до 35.

Як писало ZN.UA з посиланням на джерела, усередині Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не розуміють стратегії колегії суддів ВАКС у цьому питанні та вважають, що розмір застави ексглаві Верховного суду зменшувати не можна.

Джерела Цензор.НЕТ вважають, що це зрештою призведе до того, що суму зменшать до такої, що Князєв зможе її заплатити.

Запобіжний захід Князєву натепер діє до 9 грудня 2023 року.

Також видання не виключають, що зрештою 368 стаття для Князєва, де передбачено від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади, змінять на значно м’якшу 369 статтю — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Але це не найгірше, за законодавством України вживити агента можна лише в організовану групу. А якщо групи нема, то і всі докази можуть визнати не дійсними. Кажуть джерела видання.

Подейкують, в момент затримання Князєва десь обривались дроти, щоб додзвонитись до перших осіб держави, і голова Офісу Єрмак нібито сказав щось на кшталт “що вони собі дозволяють”, а президент “ну так хай хабарів не беруть”.

Звісно, все це лише плітки. Але значно гіршим , ніж ці плітки, став би розвал справи Князєва.

 Тетяна НІКОЛАЄНКО, Цензор

Додати коментар

Користувач:
email:

Bullish run, green gain
Stocks rise, wealth accumulates
Hopeful investors

- Fin.Org.UA

Новини

21:41 - Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України
21:00 - Новини 21 лютого: в Україні створять додаток для військових, конфіскація активів московія не суперечить міжнародному праву
20:55 - На кордоні з Угорщиною відкрили новий митний термінал
20:50 - Рівень світового боргу сягнув рекордного показника у понад 300 трильйонів доларів
20:40 - У Києві заборонили стягувати плату за паркування – рішення суду
20:24 - Apple Vision Pro потрапляють до московії майже з подвійною націнкою 
20:21 - Денис Малюська підписав Меморандум про співпрацю з КНУ ім. Тараса Шевченка
20:12 - Частина Кривого Рогу залишилася без тепла
20:11 - НАБУ і САП назвали Пашинського фактичним власником Української бронетехніки
20:05 - Міноборони тестує автоматизовані системи обліку у військових частинах
19:45 - Співзасновника "Яндекса" виключать із санкційного списку ЄС – Reuters
19:24 - У Goldman Sachs вважають акції Nvidia "найважливішими акціями" на Землі
19:05 - Ритейлери прогнозують зростання цін на низку товарів через блокування кордону 
18:53 - У січні банки видали кредитів під держгарантії на майже 2 мільярди
18:45 - Збитки і втрати агросектору України унаслідок великої війни перевищують $80 мільярдів – KSE
18:35 - Слабая иена помогла Японии вернуться к профициту торговли
18:28 - Як і де лікуватимуть безпліддя державним коштом: 12 медзакладів законтрактовано НСЗУ
18:26 - Японія стане другою країною після США, де Uber Eats запустить доставку роботами
18:20 - Посли G7 наполягають, аби реформа БЕБ відповідала вимогам ЄС та МВФ
18:08 - Уряд затвердив розподіл понад 2 мільярдів на фінансування проєктів з відновлення
18:07 - Затверджено фінансування 66 проектів відновлення в регіонах
17:53 - Реформа БЕБ: Податковий комітет Ради підтримав урядовий законопроєкт попри позицію бізнес-асоціацій
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 21.02.2024
17:42 - Месенджер Signal дозволить користувачам приховати номер свого мобільного телефону
17:30 - Навіщо митниці функції оперативно-розшукової діяльності і слідства?
17:30 - 27 лютого 2024 року відбудеться публічний звіт Голови Держпродспоживслужби
17:27 - У Міжнародний день рідної мови розпочався І Південний фестиваль «Рідна мова – шлях до перемоги!»
17:00 - єРобота: Виробник деталей з порошкової металургії “Повмет” готовий виходити на нові ринки
16:52 - Міжнародні юристи схвалили конфіскацію заморожених активів Центробанку московія на користь України – Bloomberg
16:48 - ФДМУ оцінив готель "Україна" на Майдані Незалежності в понад мільярд: коли планується приватизація


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.3043
Канадський долар28.5488
Юань Женьміньбі5.3709
Чеська крона1.6436
Данська крона5.5969
Гонконгівський долар4.938
Форинт0.107524
Індійська рупія0.46551
Рупія0.0024686
Новий ізраїльський шекель10.4936
Єна0.25746
Теньге0.085745
Вона0.02893
Мексиканське песо2.264
Молдовський лей2.1557
Новозеландський долар23.8617
Норвезька крона3.6796
московський рубль0.41804
Сінгапурський долар28.7379
Ренд2.0513
Шведська крона3.7241
Швейцарський франк43.8756
Єгипетський фунт1.249
Фунт стерлінгів48.7277
Долар США38.6237
Білоруський рубль14.0389
Азербайджанський манат22.7332
Румунський лей8.3844
Турецька ліра1.2458
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.2327
Болгарський лев21.3308
Євро41.7213
Злотий9.6704
Алжирський динар0.2791
Така0.34148
Вірменський драм0.093046
Домініканське песо0.64211
Іранський ріал0.00089435
Іракський динар0.028674
Сом0.42054
Ліванський фунт0.002504
Лівійський динар7.78
Малайзійський ринггіт7.9367
Марокканський дирхам3.7502
Пакистанська рупія0.13439
Саудівський ріял10.0165
Донг0.0015379
Бат1.05885
Дирхам ОАЕ10.2267
Туніський динар12.0513
Узбецький сум0.0030243
Новий тайванський долар1.20032
Туркменський новий манат10.7322
Сербський динар0.34735
Сомоні3.4278
Ларі14.0238
Бразильський реал7.5861
Золото78382.94
Срібло891.34
Платина34734.29
Паладій37542.24

Курси валют, встановлені НБУ на 22.02.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2041501067.851067.851067.851067.8584360.15
2262861014.821014.821014.821014.82466817.20
227763971.58971.58971.58971.581651686.00
2289101027.791027.791027.791027.79102779.00
229025956.66956.66956.66956.66953790.02
AZRF011000.771000.771000.771000.7787066.99
FSTF021040.681040.681040.681040.687284.76
XS12141290012900129001290012900.00

Дані за 21.02.2024