МОН: Відбулася практична конференція «Імплементація Стратегії гендерної рівності в освіті до 2030 року»
29.11.2023 17:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ29 листопада в Києві відбулася практична конференція «Імплементація Стратегії гендерної рівності в освіті до 2030 року: рух уперед» за участю першої леді України Олени Зеленської.
Захід був спрямований на оцінювання та підсилення впровадження Стратегії гендерної рівності в освіті в Україні.
Захід проводився за участю Міністерства освіти і науки України, Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Офісу Апарату урядової уповноваженої з питань гендерної політики за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та Посольства Швеції.
На конференцію також було запрошено освітянство, зокрема керівництво обласних та міських департаментів / управлінь у сфері освіти і науки, громадські організації, представниці/-ки міжнародних та донорських організацій.
Практична конференція мала на меті насамперед переглянути і підсилити прогрес в імплементації Стратегії за допомогою презентації національних перспективних гендерно чутливих освітніх практик та зарубіжного релевантного досвіду, а також через прямий діалог із владою та освітніми інфлюенсерами/-ками.
«Мусимо констатувати: у нашому суспільстві ще досі не дуже добре розібралися, що таке гендер і чому гендерна рівність важлива для всіх.
Про цей наш захід люди можуть сказати: це, мовляв, щось про жінок.
Але ми маємо завжди терпляче виправляти: ні, це не лише про жінок.
Це про нас.
Усіх нас.
Про кожну людину.
Про ваших синів і доньок.
Їхнє майбутнє.
Бо це про рівність узагалі.
Рівність у можливостях і самореалізації.
Без примусу.
Ось чому наша розмова сьогодні така важлива.
Бо це проблема навіть не законодавча.
Вона світоглядна», — наголосила перша леді Олена Зеленська.
Основними акцентами заходу визначено потужний політичний сигнал щодо важливості конкретних практичних кроків з упровадження Стратегії з боку закладів освіти в межах повсякденних освітніх ініціатив.
Крім того, обговорено палітру потенційних інструментів, які можуть використати заклади освіти в реалізації Стратегії.
«З огляду на те, що питання гендеру все ще гаряче дискутується в нашому суспільстві, ми як міністерство вирішили на власному прикладі показати, що гендерна рівність — це не про гасла, а про необхідну політику й важливі практичні кроки.
Ці кроки роблять нашу освіту більш доступною, більш сучасною, забезпечують рівні можливості й максимальний розвиток для всіх учасників освітнього процесу — від учнівства до викладацького складу та керівництва закладів освіти», — зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
«Ми маємо звернути увагу на те, що курси й теми з гендерної проблематики мало інтегровані в процес підготовки фахівців/-чинь будь-якої галузі, зокрема педагогів.
Відсутні бакалаврські програми з гендерних студій.
Практично немає магістерських.
І тому сьогодні ми маємо брак фахівців у цій сфері.
Тому перспектива — у запровадженні таких програм на факультетах педагогіки, соціальної роботи, юридичних, психологічних», — наголосила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.
«Співпрацюючи з Урядом, партнерами та громадянським суспільством, UNFPA виступає за гендерну рівність в освіті.
Успішна реалізація Стратегії є спільним досягненням.
Щоб використовувати можливості та подолати виклики, пріоритетність гендерної рівності є першочерговою для розвитку людського капіталу в Україні.
Посилення гендерних аспектів у системі освіти, збір відповідних даних й усунення упереджень є ключовими кроками в розвитку інклюзивних громад», — зазначив представник UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Массімо Діана.
Конференція щодо імплементації Стратегії, а саме її поточних завдань і викликів реалізації гендерної політики в сучасному освітньому полі, стала одним із кроків для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти, запобігання та протидії будь-якій дискримінації, упровадження практик інклюзивності як основи фундаментальних прав і пріоритетів у контексті євроінтеграції, а також для подолання наслідків воєнних дій і післявоєнної відбудови України.