Междуреченский ГОК Фирташа возобновил работу после 8-месячного простоя

20.11.2023 17:50 | Укррудпром

17:10 20 ноября 2023 года

Междуреченский горно-обогатительный комбинат (Междуреченский ГОК), входящий в состав титанового бизнеса Group DF, возобновил работу после простоя с конца марта текущего года в результате введения санкций против собственника предприятия. Об этом сообщает Nadra.

Согласно приказу первого заместителя председателя Государственной службы геологии и недр Украины Владимира Бучко №591 от 16 ноября 2023 года, обнародованного на официальном сайте Службы, Междуреченскому ГОКу вернули право добывать титановые руды, которое было остановлено в марте.

Отметим, в конце марта Госгеонедра остановила спецразрешения Междуреченскому ГОКу и другим компаниям из Group DF в санкционном порядке, поскольку ранее против конечного бенефициара группы Дмитрия Фирташа были применены санкции Совета национальной безопасности и обороны Украины. 28 марта 2023 вступила в силу новая норма Кодекса Украины о недрах, предусматривающая прекращение/аннулирование спецразрешений компаниям подсанкционных владельцев.

Как отметил накануне обнародования Приказа Госгеонедр, директор Междуреченского ГОКа Дмитрий Голик, остановка лицензий грозит коллапсом для компании. В результате принятия закона объемы производства рухнули: если в 2021-м предприятие произвело 142 тыс. т готовой продукции, то за 10 месяцев 2023 года — только 15 тыс. т.

“Мы в этом году практически простояли. Сначала была зима и нам не хватало электроэнергии, но наступила весна, возобновили электроснабжение — и мы “с радостью” встретили этот закон. Работников перевели на 2/3 оплаты труда, но если ничего не изменится в ближайшее время, то более 500 наших людей окажутся на грани увольнения”, — прокомментировал Дмитрий Голик ранее в колонке ЛИГА.Бизнес.

Напомним, горнодобывающие комбинаты Group DF — “Валки-Ильменит” и Междуреченский ГОК — по итогам 2022 года снизили выпуск ильменитового концентрата на 27% по сравнению с 2021 годом — до 103,6 тыс. т.

Group DF имеет в собственности два действующих ГОКа — “Валки-Ильменит” и Междуреченский ГОК, а также два строящихся комбината: Стремигородский и Мотроновский. Максимальная проектная мощность Междуреченского ГОКа — 180 тыс. т ильменитового концентрата в год, а “Валки-Ильменит” — 65 тыс. т.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment is key,
With caution and wise choices,
The market rewards.

- Fin.Org.UA

Новини

11:33 - Суб’єктом господарювання помилково подана податкова звітність: дії платника
11:31 - Маєте податковий борг, що не перевищує 3060 грн, необхідно його сплатити
11:29 - Фізична особа отримала дохід, а податкову декларацію про майновий стан і доходи не подала: що з ПДФО?
11:26 - Продаж фізособою іншій фізичній особі рухомого майна за посередництвом юридичної особи: що з ПДФО?
11:25 - Яку податкову звітність подає до контролюючого органу благодійник – фізична особа, яка внесена до Реєстру волонтерів?
11:24 - Розрахунок фінансового результату по операціях з інвестиційними активами: визначення витрат на придбання інвестиційного активу у разі його продажу не у повному обсязі
11:22 - Щодо застосування різниць платником податку на прибуток у разі надання спонсорської допомоги дитячо-юнацькій спортивній школі
11:21 - До уваги платників ПДВ!
11:18 - Мобільний застосунок «Моя податкова»: ФОПи - платники єдиного податку 1-3 груп можуть подати податкові декларації
11:17 - Куди звернутись та які документи необхідно подати бюджетній установі для підтвердження зазначеного статусу для внесення відповідного запису до реєстру страхувальників?
11:15 - Яку інформацію має містити документація з трансфертного ціноутворення, яка подається до контролюючого органу щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті?
11:13 - Який порядок складання ППР у разі застосування штрафу за результатами камеральної перевірки?
11:13 - Який порядок складання ППР у разі застосування штрафу за результатами камеральної перевірки?
11:12 - Щодо виправлення помилок, допущених при заповненні Інформаційного підтвердження придбання товарів, робіт і послуг у пільговому режимі за кошти міжнародної технічної допомоги за проєктом (програмою)
11:11 - Внаслідок невірного заповнення реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли до відповідного рахунку у встановлені терміни: чи застосовується відповідальність?
11:08 - Чи підлягають поверненню сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь?
11:07 - Фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу
11:05 - ПРРО – зручний і простий сучасний мобільний пристрій
11:03 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Постанова КМУ від 11.12.2029 №1165: зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»
11:01 - Видача розрахункових документів: чому це важливо
11:00 - Трансфертне ціноутворення: понад 100 компаній самостійно скоригували податкові показники
11:00 - Банки України показали курс валют на 1 липня: долар та євро впали в ціні
10:59 - CRS 2.0: в Україні запроваджують нові правила звітності щодо фінансових рахунків
10:42 - Трансфертне ціноутворення: понад 100 компаній самостійно скоригували податкові показники
10:40 - Сербська NIS, що належить московія, отримала нову відстрочку санкцій США, хоча їх запровадили ще в січні
10:10 - Смілянський залишиться на посаді CEO "Укрпошти"
09:50 - Не пройшло й тижня: Україна вдруге атакувала московитський НПЗ в Уфі
09:30 - Ціни на нафту зросли після зриву перемовин США та Ірану
09:00 - московія вночі атакувала 5 АЗС Дніпропетровщини: вирували пожежі, є загибла і поранені
08:30 - Чому ринкових цін не уникнути


Більше новин