Україна домовилась з Marsh та Lloyd’s про страхове покриття військових ризиків експорту зерна

20.11.2023 16:25 | forinsurer.com ... все о страховании

Україна домовилась з Marsh та Lloyd’s про страхове покриття військових ризиків експорту зернаБрокер Marsh McLennan та андеррайтери Lloyd’s у співпраці з українським урядом, Експортно-кредитним агентством України, Укрексімбанком, Укргазбанком і DZ Bank оголосили про запуск нової програми – Unity Facility – для надання доступного страхування для підтримки експорту зерна та інших важливих продовольчих товарів з України, які транспортуються з Чорноморських портів.

Підписана страховиками Lloyd’s, за даними Beinsure, нова програма Unity надасть до 50 мільйонів доларів страхового покриття морського каско та окремого захисту та відшкодування (P&I) від військових ризиків.

Усвідомлюючи підвищену небезпеку та невизначеність, пов’язану з судноплавством у Чорноморському регіоні, страховий ринок Lloyd’s вже класифікував його як зону високого ризику. Українські порти були закриті після вторгнення росії в лютому, а морські страхові компанії Lloyd's і лондонський ринок комерційного страхування очікують додаткових гарантій, враховуючи потенційні збитки, пов’язані з кожним судном.

– "Запуск Unity дозволить Україні забезпечувати життєво важливі постачання продовольства у світ, одночасно підтримувати українську економіку та зберігати Чорне море відкритим для міжнародної торгівлі", – зазначив Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України. – "Це партнерство між українським урядом, Marsh та Lloyd’s of London є ознакою довіри до нашої економіки та демонструє, що Україна відкрита для бізнесу".

Укрексімбанк та Укргазбанк нададуть резервні акредитиви, кожен підтверджений DZ Bank, для підтримки об’єкта, який підтримується Міністерством економіки України, надаючи судновласникам та фрахтувальники зі страхуванням військових ризиків за відсутності безпечних коридорів. Юридична фірма Norton Rose Fulbright надала консультаційні послуги щодо цієї угоди.

– "Страхування суден, які перевозять українське зерно, стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування через запуск механізму Unity Facility. Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів. Це рішення, перш за все, позитивно вплине на роботу зернотрейдерів. Новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд грн", – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, ці кошти будуть спрямовані аграріям, як у вигляді збільшення ціни придбання, так і на додаткову закупівлю. Збільшення обсягів українського експорту морським шляхом має сприяти додатковому зростанню української економіки.

– "Як і у випадку з програмою «As One», запущеною для забезпечення страхування в рамках неіснуючої Ініціативи транспортування чорноморського зерна в липні 2022 року, Marsh розширить нову програму Unity для клієнтів зареєстрованих брокерів Lloyd's of London, щоб надати додаткову підтримку гуманітарним зусиллям і полегшити постійний тиск на ланцюги поставок і глобальну продовольчу безпеку", – каже Джон Дойл, президент і головний виконавчий директор Marsh McLennan. – "Ми прагнемо мобілізувати унікальний досвід для підтримки глобальної продовольчої безпеки та стабільності. Запуск цього страхового механізму принесе особливу користь країнам, що розвиваються, які купують значну частину українського зерна, а також допоможе майбутнім зусиллям щодо відновлення та реконструкції України".

Запуск відбувся після оголошення в червні, коли Marsh зобов’язався надавати українському уряду послуги на безоплатній основі, а також експертизу страхування, які включають створення платформи даних для оцінки воєнних ризиків в Україні, стратегічні консультаційні послуги від Oliver Wyman та моделювання перестрахування на випадок катастрофи від Guy Carpenter.

– "Lloyd’s вітає створення цієї програми, яка об’єднує досвід лондонського ринку для надання інноваційного рішення, яке забезпечить безпечне транспортування українського зерна та сільськогосподарської продукції з Чорного моря та допоможе пом’якшити глобальну продовольчу безпеку", – зазначив Джон Ніл, генеральний директор Lloyd’s.

Створення цього державно-приватного партнерства зі страховиками, які працюють разом з українським урядом та його банками, прискорить термінове відновлення життєво важливого експорту зерна на тлі триваючих наслідків цього жорстокого конфлікту, вважають експерти.

Унікальна структура Unity дозволить андеррайтерам оцінювати ризики на більш доступних рівнях, ніж ті, що спостерігалися в останні місяці.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків. Він дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем. Відповідне рішення, яке відкриває дорогу для співпраці з британськими перестраховими компаніями, було прийняте на засіданні Уряду 14 листопада 2023 року.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Cryptocurrency
Unpredictable markets
Risk and reward high

- Fin.Org.UA

Новини

12:32 - Hyundai оголошує інвестиції в Південній Кореї на 86 мільярдів доларів
11:24 - Прокуратура не змогла примусово виселити компанію з "Батьківщини-Мати"
10:58 - Україна домовилась за постачання газу із Греції: із фінансуванням допоможуть
10:00 - На Одещині знеструмлення після атаки московія
09:46 - Зеленський анонсував кадрові зміни у енергетиці на тлі аудиту
09:05 - День працівників сільського господарства України
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.11.2025
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:15 - Попри збільшення мита, московія збільшила експорт добрив до ЄС
17:55 - На Чернігівщині світло повернули половині споживачів
17:30 - "Каолінова справа" на 190 мільйонів гривень: прокурори завершили розслідування
17:28 - Микола Колісник: На Чернігівщині триває ліквідація наслідків атаки на енергетичні об’єкти. Світло вже повернули половині споживачів
16:58 - московіяни знову знищили склад одного з найбільших фармдистриб’юторів країни
16:45 - "Лукойл" віддав аеропорту Кишинева паливний термінал
16:15 - Перезавантаження держпідприємств: Зеленський розповів, як воно відбудеться
15:55 - АМКУ на 11 мільйонів гривень оштрафував продавців дієтичних добавок
14:50 - «Зимова тисяча»: як підтримати українських виробників
14:32 - "Пакунок школяра": Мінсоцполітики закриває прийом заяв
13:48 - "Зимова підтримка" поклала "Дію", але півмільйона українців заявки вже подали
13:30 - Розвалювався на льоту: у московії екстрено посадили літак
12:55 - Падіння акцій технологічних компаній підігріло розмови про "бульбашку" ШІ
12:30 - Залучення інвестицій для відбудови енергосектору: результати другого дня ReBuild Ukraine 2025
12:00 - Естонія виділяє 3,5 мільйона євро на Starlink для України
11:00 - Закордонні активи "Лукойлу": США відтермінували санкції
10:10 - "Зимова підтримка" стартувала, але поки лише у застосунку "Дія"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.11.2025
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:20 - Через московитський обстріл ЗАЕС знову під загрозою
21:00 - Понад 6 000 декларацій оформлено через єДозвіл
21:00 - Новини 14 листопада: чергова атака московія по енергетиці, реакція Коломойського на підозру Міндічу


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32316
Австралійський долар27.4326
Така0.34392
Канадський долар29.9874
Юань Женьміньбі5.9242
Чеська крона2.0245
Данська крона6.5591
Гонконгівський долар5.4091
Форинт0.127308
Індійська рупія0.47376
Рупія0.0025166
Новий ізраїльський шекель12.9844
Єна0.27309
Теньге0.08021
Вона0.028996
Ліванський фунт0.000469
Малайзійський ринггіт10.1726
Мексиканське песо2.2898
Молдовський лей2.4855
Новозеландський долар23.9031
Норвезька крона4.1768
Саудівський ріял11.2113
Сінгапурський долар32.3676
Донг0.0015955
Ренд2.4566
Шведська крона4.4589
Швейцарський франк53.3126
Бат1.29784
Дирхам ОАЕ11.4463
Туніський динар14.3259
Єгипетський фунт0.8909
Фунт стерлінгів55.4033
Долар США42.0423
Сербський динар0.41787
Азербайджанський манат24.7279
Румунський лей9.6323
Турецька ліра0.9932
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.282
Болгарський лев25.0341
Євро48.9835
Ларі15.5401
Злотий11.5704
Золото172932.59
Срібло2177.5
Платина65248.39
Паладій59181.68

Курси валют, встановлені НБУ на 17.11.2025