Ольга Стефанішина обговорила із союзниками НАТО пріоритетні напрями адаптованої Річної національної програми та структуру Ради Україна-НАТО

04.10.2023 19:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні у штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу у Брюсселі відбулося засідання Ради Україна-НАТО, присвячене реалізації рішень Саміту НАТО у Вільнюсі. На засіданні Віце-прем"єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина представила послам держав-членів НАТО пріоритетні напрями адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік. “Рада Україна-НАТО вже стала не просто майданчиком партнерства, а платформою для серйозної підготовки України до вступу в Альянс.
Сьогодні презентували основу адаптованої РНП на 2024 рік з фокусом на забезпеченні прозорості та нашої взаємосумісності.
Це перелік реформ для посилення оборонних спроможностей України, впровадження стандартів і найкращих практик НАТО у секторі оборони і безпеки із врахуванням умов повномасштабного вторгнення,” - заявила Ольга Стефанішина. З-поміж пріоритетів адаптованої РНП - реформування сектору безпеки і оборони України на засадах демократичного цивільного контролю з метою досягнення повної взаємосумісності з Альянсом.
Ключові зусилля будуть сконцентровані на таких напрямках: ? ефективний цивільний контроль над силами безпеки та оборони, ? забезпечення доброчесності, прозорості, підзвітності, ? трансформація оборонної політики та планування, ? досягнення взаємосумісності з НАТО, ? модернізація систем управління та контролю, ? удосконалення системи стратегічних комунікацій, ? подальший перехід на стандарти НАТО, ? цифрова трансформація, кібербезпека, інформаційна безпека та обмін інформацією, ? трансформація оборонної промисловості та впровадження сучасних технологій, ? управління ресурсами та розширення можливостей у сфері реабілітації та реінтеграції ветеранів війни. Віце-прем"єр-міністр відзначила, що Україна пропонує перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консультацій зі стороною НАТО у питанні реалізації програми в межах роботи Ради Україна-НАТО.
Розгалужена структура, теж узгоджена сьогодні, має забезпечити ефективну, постійну роботу Ради. Ольга Стефанішина зазначила, що завдяки активній спільній роботі Україна та НАТО випереджають графік у виконанні рішень Саміту у Вільнюсі.
Очікується, що у наступні тижні союзники нададуть свої рекомендації до аРНП. “Плануємо завершити розробку програми до кінця року, щоб вже почати імплементувати заходи, які наближають нас до членства”, - уточнила урядовець. Також в межах засідання Віце-прем"єр-міністр представила пріоритетні проекти в межах Комплексного пакету допомоги (КПД) НАТО для України.
Зокрема, ці проекти спрямовані на посилення взаємосумісності України та НАТО, удосконалення системи державних оборонних закупівель, розмінування, соціальної адаптації тощо. Зі свого боку заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане високо оцінив зусилля країн-членів Альянсу і України щодо швидкої імплементації рішень Вільнюського саміту. З його слів, держави-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні, зокрема в межах КПД, а також у контексті забезпечення повної оперативної сумісності українських Збройних сил з силами Альянсу.
Це означає, що Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше, наголосив заступник Генерального секретаря. Представники Альянсу запевнили у готовності сприяти крокам, які дозволять до кінця поточного року розпочати реалізацію заходів, які наблизять Україну до НАТО. Довідково Рада Україна – НАТО – це двосторонній орган політичного діалогу, взаємодії, співпраці з метою реалізації прагнення України набути членство в НАТО.
Орган забезпечує взаємні консультації, ухвалення рішень і спільні заходи.
Структурно включатиме профільні комітети та робочі групи, які сприятимуть поглибленню взаємодії України з Альянсом. Раду Україна – НАТО засновано на Вільнюському саміті НАТО 12 липня 2023 р.
як один з трьох елементів пакета допомоги, що наближає Україну до НАТО.
До пакета також входить багаторічна програма допомоги, яка сприяє досягненню оперативної сумісності сил оборони України з арміями держав-членів Альянсу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"
16:50 - "Той день": Ajax Systems захищає експонати нової виставки Ukraine WOW
16:42 - Ворог зруйнував гіпермаркет Fozzy Group у Вишневому
16:17 - московіяни вдарили по промисловості Сум
15:55 - В Україні з’явиться новий віртуальний мобільний оператор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.08.2026
15:25 - Україна накопичила достатньо газу, щоб пройти зиму – Шмигаль
15:04 - Україна накопичила газ, необхідний для базового сценарію проходження зими, - Денис Шмигаль
15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:00 - Окупанти спалили склад YASNO з сонячними панелями
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?
14:57 - Які документи необхідно мати представнику (уповноваженій особі) платника податків при поданні заяви про підтвердження резидентського статусу?
14:54 - Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
14:49 - Продаж корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі: що з фінансовим результатом?
14:48 - Реалізація талонів, смарт-карт на отримання пального: чи реєструватись СГ платником акцизного податку як особа, що реалізує пальне?
14:46 - Чи потрібно формувати додатки ФІЗ-4ДФ до Розрахунку ФОП/НПД за звітний квартал, якщо показники наявні лише в одному з місяців звітного кварталу?
14:45 - До уваги резидентів Дія Сіті!
14:45 - БЕБ викрив фіктивні закупівлі бізнесом пального: їх здійснювали через конвертцентр
14:43 - Чи має право платник, який навчається в інтернатурі медичного (фармацевтичного) закладів вищої освіти, на податкову знижку за витратами, понесеними за навчання?
14:38 - Податковий календар на 31 серпня 2026 року
14:34 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення отримали понад 6,7 млн гривень
14:32 - Дніпропетровщина: надходження збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевих бюджетів від ФОПів зросли на 20,3%


Більше новин