Названы страны, которые заинтересованы в транзите украинской агропродукции через свою территорию

04.10.2023 14:45 | Укррудпром

14:30 04 октября 2023 года

Наиболее перспективными для транзита агропродукции, а следовательно — и для развития инфраструктуры, Украина видит в направления Румынии и Молдовы. Об этом в ходе конференции “Будущее украинского экспорта” заявил вице-премьер-министр по восстановлению — Министр развития общин, территорий и инфраструктуры Украины Александр Кубраков.

Говоря о логистических и транзитных проектах, над которыми сегодня работают в правительстве, Кубраков отметил, что они касаются Молдовы и Румынии. Эти страны не рассматривают Украину в качестве конкурента, в то же время они видят хорошие коммерческие перспективы для получения дохода от транзита товаров из Украины.

“Молдова и Румыния почувствовали, что они могут зарабатывать на транзите, для них это дополнительный заработок и мы им не конкуренты”, — отметил Кубраков.

На сегодня, по словам чиновника, румынская сторона ожидает средства от Европейской комиссии, которые должна направить для развития инфраструктуры на своей территории.

По словам Кубракова, для Украины этот логистический путь получается дороже и маржинальность таких проектов более низкая. Но в этих проектах есть смысл, учитывая то, что Румыния и Молдова реально заинтересованы в таком сотрудничестве.

Соответственно, Украина планирует сосредоточиться на развитии инфраструктуры именно с этими странами. В частности, есть много инициатив по Дунаю и развитию там пунктов пропуска. Кроме того, планируется достройка железнодорожной инфраструктуры в направлении Молдовы.

В то же время развивать логистические проекты в направлении Польши, в отношении которых было много планов ранее, сейчас смысла нет.

“Нет смысла развивать там инфраструктуру дальше, если невозможно использовать ту, которая есть. Много политических составляющих”, — отметил Кубраков.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, mutual funds, stocks,
Wealth management portfolio,
Diversified wealth.

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин