Соціальний супровід військових та їх родин: Уряд підтримав пілотний проект

03.10.2023 23:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

3 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, що дає можливість посилити соціальну підтримку захисників та захисниць, їхніх родин.
Йдеться про пілотний проект щодо організації соціального супроводу військових та їхніх сімей на базі підрозділів Збройних Сил. Ключова мета пілотного проекту – допомогти військовим у цивільних питаннях. Наразі у військових частинах відсутні структурні підрозділи, які опікуються питаннями цивільного життя військовослужбовців, підтримкою їхніх родин.
Водночас коли вся увага військових зосереджена на обороні мирного життя, їм самим, і їхнім родинам може знадобитись додаткова підтримка – від психологічної допомоги до вирішення побутових питань.
Особливо, коли йдеться про родини, які переїхали з постраждалих громад, сімей з дітьми чи родичами з інвалідністю. Завдяки соціальному супроводу військові та їхні родини зможуть отримувати консультації щодо психосоціальної підтримки, налагодження комунікації в сім’ї, допомогу і супровід військовослужбовця на етапах призову під час мобілізації. “Соціальна підтримка військового має починатись вже з етапу мобілізації, початку служби.
Головне – військовий та його родина не мають бути сам на сам у своїх проблемах та запитах.
Послуга соціального супроводу у військових частинах дозволить підійти до вирішення цього завдання комплексно та сприятиме створенню цілісної системи соціальної підтримки”, – зазначила Міністр соціальної політики Оксана Жолнович. Затверджена Постанова дає можливість не лише запровадити нову послугу, а й змінити підходи до фінансування, збільшити кількість організацій, які професійно можуть підтримувати військових та їхні родини. Так, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю зможе укладати договори про надання послуг соціального супроводу для військових підрозділів. Соціальні послуги Фонд зможе безпосередньо закуповувати у надавачів таких послуг – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Це можуть бути також громадські і благодійні організації.
Головне – надавач соціальних послуг має відповідати чітким критеріям.
Зокрема, йдеться про наявність надавача в Реєстрі  надавачів соціальних послуг, наявність необхідної кількості працівників, їх професійної кваліфікації та підготовки тощо.
Укладати договори Фонд буде з тими надавачами, які відповідають критеріям. Оплата за договором та відповідно до наданих послуг буде проводитись Фондом за кошти державного бюджету.
Своєю чергою Міністерство оборони має визначити перелік військових частин, які можуть долучитись до проекту. До кінця 2023 року до проекту мають долучитись до п’яти військових частин, у наступному році – до 35 військових підрозділів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders watch and wait,
Candlesticks rise and fall fast,
Money generates.

- Fin.Org.UA

Новини

12:11 - Деклараційна кампанія - 2026
12:09 - Безбар’єрність: основні поняття і напрями
12:06 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:05 - Електронний кабінет: повідомити податкову про бажання отримувати документи в електронному вигляді просто
12:04 - Як заповнюється Заява про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах або відмову від такого оподаткування?
12:03 - Послуги від нерезидента, місце постачання яких на митній території України, мають безперервний або ритмічний характер постачання: чи може бути складена зведена ПН?
12:02 - Податкова декларація з рентної плати: як в електронному вигляді можна надіслати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)?
12:01 - Щодо подання Звітів за ф. № 1-ВП / ф. № 1-ОП, якщо протягом звітного періоду діяльність не здійснювалась, а на залишках була продукція/не було продукції
12:00 - Відокремлений підрозділ, який не має найменування, неуповноважений сплачувати ПДФО за найманих працівників: особливості заповнення Розрахунку
11:58 - Правовий режим Дефенс Сіті: особливості оподаткування
11:57 - Податковий календар на 29 квітня 2026 року
11:56 - За видобування нафти надходження рентної плати до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини перевищили 9,3 млн гривень
11:55 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування природного газу надходження рентної плати зросли більш ніж у 4,5 раза
11:53 - Дніпропетровщина: понад 11,9 млрд грн податків, зборів та платежів – внесок платників до місцевих бюджетів
11:40 - Українці купили понад 15 тисяч нових та 50 тисяч вживаних авто цьогоріч: найзатребуваніші моделі
11:37 - Фактична перевірка виробника сантехніки
11:36 - Податкова Дніпропетровщини: відкритий діалог та практична допомога платникам
11:35 - Трансфертне ціноутворення –2026: що змінилося і як бізнесу не помилитися
11:30 - Декларуємо нерухоме майно: податковий навігатор – 2026 для юридичних осіб
11:30 - Уряд готує законопроєкт щодо оскарження будівельних рішень
11:27 - Єдиний рахунок: зручний спосіб для сплати податків та зборів
11:25 - ДПС за підтримки міжнародних партнерів розпочне перший етап практичної реалізації цифрової трансформації
11:14 - На Волині БЕБ викрило підпільне виробництво тютюну для кальяну
11:11 - "Нова пошта" доставлятиме посилки до поштоматів Австрії
10:38 - У низці областей є знеструмлення внаслідок обстрілів та негоди
10:25 - Офіс генпрокурора почав досудове розслідування щодо Жеваго
10:15 - Біржа, депозитарій і розрахунки: НКЦПФР вивчає польську інфраструктуру ринків капіталу
10:15 - Атака на Сумщину: пошкоджена енергетична і транспортна інфраструктура
10:00 - московіяни атакували агропідприємства на Чернігівщині
09:32 - Нафта подорожчала – Ормузька протока все ще заблокована


Більше новин