На Полтавщині відкрили інклюзивну школу відновлену спільно з Європейським інвестиційним банком

03.10.2023 16:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У селищі Шишаки розпочала роботу інклюзивна школа, відновлена з урахуванням принципів безбар’єрності та енергоефективності.
Школа була відремонтована в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) від Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ), банку Європейського Союзу.
Капітальний ремонт школи відбувалася завдяки кредиту у розмірі €1 млн від ЄІБ, а також внеском з місцевого бюджету в розмірі €100 000.
Відповідно до умов фінансової угоди кредитні кошти, які держава повертає за рахунок державного бюджету, громадам надаються на безповоротній основі.  «У нашій країні повністю зруйновано 363 і частково пошкоджено 3417 заклади освіти.
Наше завдання відновити їх швидко та якісно, реалізувавши принцип Build Back Better, зокрема в освіті. Цей принцип розділяють наші партнери з Європейського інвестиційного банку, спрямовуючи кошти на покращення умов навчання в громадах, що прийняли велику кількість внутрішніх переселенців.
Це важлива робота, яку ми робимо разом», – прокоментував Віце-прем"єр-міністр з питань відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. У школі було проведено внутрішні роботи: ремонт санвузла і заміна вікон та дверей.
Було суттєво вдосконалено шкільну інфраструктуру, оновлено газорегуляторне електропостачання.
Школу оснастили комп’ютерною мережею з серверним обладнанням.
Заклад також адаптували для дітей з особливими освітніми потребами: встановили пандуси, ліфт та підіймач. Зараз у школі навчається 466 учнів, серед них 41 дитина ветеранів бойових дій, батьки ще 10 дітей є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи, 13 дітей з інвалідністю.
Крім того, школа прийняла 24 дитини-переселенця з регіонів, що найбільше постраждали від війни.  Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) надає місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають.
Вже в рамках Програми було успішно відремонтовано 106 об’єктів, зокрема 51 заклад освіти, 37 медичних установ, 9 соціальних будівель, 4 адміністративні будівлі, 4 культурні та один спортивний центр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото у тренді,
Для купівлі не потрібно
Золотого стану.

- Fin.Org.UA

Новини

09:53 - Російські БпЛА атакували порт на Одещині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 17 квітня: Іран відкрив Ормуз, в Україні рекордно дорожчає євро
20:45 - У Києві спростили отримання компенсації за сонячні електростанції
20:19 - В Україні 455 будівель отримали енергосертифікати: навіщо вони потрібні
20:06 - московіяни почали розробку найбільшого родовища марганцю в окупованій частині України
19:45 - Повноцінне відновлення судноплавства через Ормуз все ще під питанням – ЗМІ
19:19 - "Укренерго" не прогнозує відключення світла 18 квітня: надало поради щодо електроприладів
18:58 - У ЄС знизили ціни на газ після відкриття Ормузької протоки
18:57 - СЗРУ: заборгованість компаній московія – найвища з часу глобальної кризи
18:18 - В Україні модернізуватимуть водопостачання: Мінрозвитку відібрало пілотні проєкти
18:15 - YouControl проаналізував, які компанії пов'язані з родиною Шуфрича
18:00 - Опитування про банківське фондування, ІI квартал 2026 року
18:00 - Банки очікують зростання обсягів і вартості коштів клієнтів – Опитування про банківське фондування
17:37 - Україна домовилася про відтермінування державного боргу
17:30 - Мінекономіки затвердило єдині правила підготовки інвестпроєктів
17:30 - Україна експортувала рекордний за чотири роки обсяг м’яса птиці
17:00 - Українські компанії запрошують долучитися до Українсько-латвійського бізнес-форуму
16:59 - Курс євро до гривні знову оновить історичний максимум
16:55 - В Україні почали знижуватись ціни на пальне: скільки коштує бензин, дизель та газ
16:37 - Постачання нафти "Дружбою" може відновитися наступного тижня – Мадяр
16:30 - CBAM: Україна та Швеція домовилися про спрощення процедур акредитації верифікаторів
16:30 - Три головні звіти бізнесу
16:15 - Нафта впала нижче 90 доларів за барель і продовжує йти вниз на тлі новин з Ормузу
16:10 - Робота в Україні: на які вакансії найбільше зросли зарплати
16:07 - Леся Карнаух під час міжнародної конференції: Досвід України як забезпечувати стабільність податкового адміністрування під час війни є унікальним та цінним для багатьох країн
16:03 - Наказ Мінекономіки від 15.04.2026 № 4964 «Про затвердження плану розроблення технічних регламентів на 2026 рік»
16:01 - Іран заявив, що відкрив Ормузьку протоку
16:00 - До €10 000 на розвиток бізнесу: жінок-агропідприємиць запрошують до участі в програмі з розвитку бізнесу


Більше новин