Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ – рішення Уряду

03.10.2023 16:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Ще влітку 2021 року Україна стала однією з перших держав, які не є членами ЄС, але приєдналися до Довірчої мережі ЄС, та отримали визнання всіма державами-членами мережі сформованих COVID-сертифікатів.
До слова, Україна стала однією з перших країн світу, чиї COVID-сертифікати в застосунку «Дія» ЄС офіційно визнав.
Загалом українці згенерували 12,2 млн COVID-сертифікатів у Дії.  Враховуючи успішність використання COVID-сертифікатів, Всесвітня організація охорони здоров’я нині створює Глобальну мережу цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ.
Мережа покликана розширити практики використання цифрових документів у медичній сфері в межах всіх держав, які є її учасницями.
Сьогодні Україна також приєднується до цієї мережі, відповідне рішення було схвалене Урядом. Процес перенесення функціонала COVID-сертифікатів з Довірчої мережі ЄС до Глобальної мережі ВООЗ розпочався ще у червні цього року.
Наразі він вже завершується.
Тепер головним спільним завданням є забезпечення безперебійного функціонування COVID-сертифікатів вже в рамках нової мережі.  Для України це важливий крок, оскільки після приєднання до Глобальної мережі ВООЗ з’являється можливість розширити перелік цифрових медичних документів, що будуть формуватися так само легко, як і COVID-сертифікати.
Водночас для українців, які мають COVID-сертифікатів у Дії, нічого не зміниться.
Ці документи залишаються чинними та функціонують і надалі.
  «Навіть попри офіційне завершення пандемії COVID-19 для підтвердження наявного епідеміологічного захисту в світі продовжуватимуть використовувати COVID-сертифікат.
І саме для цього Україна приєднується до Глобальної мережі ВООЗ.
Українцям, які мають COVID-сертифікати, нічого додатково робити не потрібно – їхні сертифікати є чинними в межах раніше визначених строків.
Водночас варто пам’ятати, що COVID-19 нікуди не зник, важливо подбати про власне здоров’я та захистити себе шляхом вчасної вакцинації.
Відповідно, буде відбуватися й оновлення строку дії COVID-сертифікатів», – говорить Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.  Приєднання, функціонування та використання Україною переваг Глобальної мережі ВООЗ реалізовується спільно Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації. Нагадаємо, у МОЗ відбулася стратегічна сесія з ВООЗ для визначення пріоритетів спільної роботи на наступні два роки.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Crashing market falls,
Fortunes lost in a moment,
Greed punished swiftly.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:27 - Енергетичні підприємства Харківщини отримали від Польщі обладнання та матеріали на понад 33 тисячі євро
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання
14:25 - Правоохоронці "накрили" мережу шахрайських кол-центрів
14:20 - У Нью-Йорку вперше в США заборонили будувати нові датацентри для ШІ на рівні штату
14:02 - Харківщина отримала від Швеції 85,5 тонни обладнання для захисту енергетичної інфраструктури
14:01 - Не тільки "єОселя": як купити житло в Україні за підтримки держави
13:50 - На Харківщині росіяни поцілили у автомобіль енергетиків, є поранені
13:24 - Як вплинув виїзд за кордон чоловіків до 22 років на ринок праці – дослідження
13:16 - Для укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску необхідно подати пакет документів
13:15 - Шрифт на банкноті у 2000 гривень оновили після скандалу
13:13 - Юридична особа користується пільгою щодо сплати земельного податку і надає в оренду земельні ділянки: що з оподаткуванням?
13:11 - Чи необхідно обладнувати цілодобовими системами відеоспостереження місця зберігання оптових партій тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах?


Більше новин