россия сокращает экспорт электроэнергии в Китай из-за спора о цене

03.10.2023 16:45 | Укррудпром

16:00 03 октября 2023 года

 российский государственный энергетический холдинг “Интер РАО” начал ограничивать поставки электроэнергии в Китай после того, как Пекин не согласился покупать ее по новой более высокой цене. Об этом сообщает УНИАН со ссылкой на Newsweek.

Отмечается, что россия, которая пытается компенсировать падение экспортных доходов, решила воспользоваться проблемами Китая. Пекин столкнулся с серьезным дефицитом электроэнергии из-за засухи и сокращения внутренней добычи угля.

По словам неназванного эксперта, с которым пообщались журналисты издания, Китай демонстрирует “твердый” подход к переговорам с россией и занимает сильную переговорную позицию.

“Интер РАО” заявило, что новые экспортные пошлины, вступившие в силу 1 октября, будут означать повышение цен на электроэнергию на 7 процентов для потребителей в Китае, Монголии, Азербайджане и сепаратистском грузинском регионе Южная Осетия.

В августе представитель “Интер РАО” Александр Панин заявил журналистам, что, если новая цена будет отклонена Китаем, это может привести к “полному прекращению” поставок электроэнергии.

“Переговоры с Китаем продолжаются. С сегодняшнего дня начинаем частичные ограничения”, — сказал представитель “Интер РАО” и добавил, что Монголия согласилась на повышение цен россией.

“Китайские энергетические компании и государство всегда были известны как жесткие и очень терпеливые в энергетических переговорах с россией”, — сказал Томас О"Доннелл, берлинский геополитический аналитик и эксперт по энергетике аналитического центра Wilson Center.

По его словам, ранее Пекин уже получил большую выгоду от давления на россию, когда та была вынуждена поставлять в Китай нефть и газ по сниженным ценам из-за потери европейского рынка.

Додати коментар

Користувач:
email:





Відкриваєм термінал,
Знову грає сто цифр,
Купуєм, продаем.

- Fin.Org.UA

Новини

15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації
13:40 - Частина Дунаю може стати несудноплавною через посуху в Європі
13:27 - У "Дії" у бета-тесті можна буде оформити дитячі виплати
13:18 - Уряд пообіцяв аграріям доступні кредити під заставу зерна
13:00 - Трамп почав продавати інсайди за $100 000 на місяць у своїй соцмережі
13:00 - Чому питання "СЕС чи УЗЕ?" для бізнесу вже втрачає сенс
12:58 - У Раді зареєстрували законопроєкт про оподаткування імпортних посилок до 150 євро
12:30 - Чому ринок не має втрачати пам’ять
12:29 - У липні до держбюджету спрямували рекордну суму митних платежів
12:25 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у липні
12:22 - Щомісячні опитування підприємств України, липень 2026 року
12:22 - Monthly Business Outlook Survey, July 2026
12:20 - Неякісне вугілля для лікарень та шкіл: учасникам оборудки вручили підозри
12:17 - До уваги платників!
12:15 - Зміна відомостей про об’єкт оподаткування: заповнення Заяви за ф. № 20-ОПП
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:09 - Платники податку на прибуток зазначають інформацію про надання безоплатної допомоги неприбутковим організаціям та для потреб забезпечення оборони у додатку БД до декларації
12:08 - За яким кодом бюджетної класифікації платники податків сплачують штрафні санкції за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) або внесення змін до облікових даних в контролюючих органах?
12:05 - Щодо коригування фінансового результату до оподаткування платником податку на прибуток підприємств, який здійснює операцію з надання безоплатної допомоги волонтеру за певних умов
12:03 - Зміна даних у ДРФО: подання заяви за ф. № 5ДР стосовно малолітньої особи, яка ще не отримала паспорт громадянина України вперше
12:00 - Чи буде діяти КЕП, отриманий у КНЕДП ДПС, після 01.09.2026 у зв’язку із застосуванням ґеш-функції за новим ДСТУ 7564:2014 «Купина»?
11:59 - Військовослужбовцям при переїзді до нового місця служби в інший населений пункт виплачується підйомна допомога та компенсація ПДФО: за якою ознакою доходу в додатку 4ДФ до Розрахунку відображати?
11:57 - До уваги платників ПДВ!
11:57 - Деякі особливості заповнення інформаційного підтвердження придбання товарів, робіт і послуг у пільговому режимі за кошти міжнародної технічної допомоги


Більше новин