Відбулося 6-е засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України

26.09.2023 22:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

26 вересня у Брюсселі відбулося 6-те засідання Керівного Комітету Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України, яка була запущена для координації міжнародної допомоги для нагальних потреб та довгострокового відновлення України. Разом з партнерами обговорили потреби у фінансуванні дефіциту бюджету та пріоритетних напрямів відновлення на 2024 рік, ключові елементи Плану України, який Уряд розробляє у межах програми ЄС Ukraine Facility, а також можливості подальшого розширення Платформи донорів.  Одним з важливих питань була необхідність формування єдиної карти реформ та приведення вимог від різних донорів до єдиного документу - плану реформ України. Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив, що пріоритетом державного бюджету на 2024 рік є безпека та оборона, що буде повністю профінансовано за рахунок внутрішніх надходжень до бюджету.
Потреба у міжнародному фінансуванні, зокрема на соціальні та гуманітарні видатки у 2024 році, становить близько $43 млрд.
Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога має вирішальне значення для фінансування критично важливих видатків в умовах збройної агресії рф. Співголова Платформи від України, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков презентував партнерам пріоритети відновлення України на 2024 рік, розповів про хід відбудови, поточні потреби фінансування та досягнуті результати, зокрема у сфері реформ.  "Серед пріоритетних напрямів відновлення - енергетика, відбудова житла, критичної та соціальної інфраструктури, гуманітарне розмінування та допомога приватному сектору.
У 2024 році ми хочемо зосередитися на проектах, які сприятимуть економічному зростанню та створенню робочих місць", - зазначив Олександр Кубраков.  Ключові елементи Плану України в межах програми ЄС Ukraine Facility презентувала Перший віце-прем"єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. "Програма Ukraine Facility створює надійний фундамент для відновлення та розвитку держави.
Але потреби у фінансуванні відновлення України після війни значно перевищують обсяги програми.
З огляду на це, одне з ключових завдань Плану України — стати основною для подальших перемовин з партнерами щодо розширення програми", - зазначила Юлія Свириденко.
  Україна запропонувала провести наступне засідання Керівного комітету Платформи в Києві. Довідково Платформа донорів була створена для координації підтримки нагальних фінансових потреб України, відбудови та майбутнього економічного відновлення з різних джерел та встановлених інструментів фінансування.
Керівний комітет Платформи складається з вищих посадових осіб з України, країн G7 та Європейського Союзу - заступник Національного радника з питань міжнародної економіки Майк Пайл від США, Генеральний директор Генерального директорату ЄК з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Герт Ян Купман від ЄС, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков від України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial markets,
A reflection of our world,
Greed, fear, and hope.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Галузеві угоди Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 13 травня: нові атаки на енергетику
20:35 - Свириденко розповіла, як уряд боротиметься з боргами на ринку електроенергії
20:30 - Уряд погодив представників держави до наглядових рад енергопідприємств
20:15 - Лівія планує запустити свій найбільший НПЗ вперше за 13 років
19:50 - московія атакувала об'єкти "Нафтогазу" у двох областях
19:45 - У четвер 14 травня відключень світла не заплановано
19:20 - Mercedes-Benz продав автосалони великому канадському холдингу
19:10 - На Львівщині після ударів московія без електропостачання – понад 10 тисяч абонентів
19:05 - Уряд виділив кошти на облаштування антидронового захисту на дорогах Херсонщини
19:02 - Співвласник "Fire Point" розповів про вплив Міндіча на компанію
19:00 - Банк Канади не прогнозує, що ШІ швидко витіснить робітників
18:31 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 травня
18:15 - LinkedIn планує звільнити 5% персоналу
18:00 - Приватизація заводу «Трансзв’язок» на Прозорро.Продажі: ціна зросла майже в 10 разів
17:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, м. Олександрія, вул. Знам’янська, буд. 34В)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Світловодська ТГ, село Велика Скельова, вул. Лісова, буд. 18А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Центральна, 192А)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Великоандрусівська ТГ, село Подорожнє, комплекс будівель та споруд №5)
17:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Приютівська ТГ, село Войнівка, вул. Інгулецька, 4А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Братів Петриченків, 1А)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Олександрійська ТГ, село Звенигородка, вул. Садова, 2В)
17:53 - "Енергоатом" почав виробляти компоненти паливних касет Westinghouse для АЕС
17:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Первозванівська ТГ, село Клинці, вул. Аджамська, 1)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (, Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новоукраїнська ТГ, село Воронівка, вул. Вахівська, 47)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Новгородківська ТГ, село Воронцівка, вул. Джерельна, 1)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, м. Новомиргород, вул. Добровольців, 10)
17:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, Катеринівська ТГ, село Обознівка, вул. Набережна, 4)
17:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди “УГМС” (Кіровоградська обл., Новоукраїнський р-н, Новомиргородська ТГ, село Кам’янка, вул. Центральна, 2)


Більше новин