Сергій Марченко: Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога від донорів має вирішальне значення в умовах збройної агресії рф

26.09.2023 22:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 26 вересня, відбулось шосте засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України .
  У засіданні взяли участь Міністр фінансів України Сергій Марченко, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України  Олександр Кубраков, радник Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Майк Пайл, спеціальний представник Президента США з відновлення України Пенні Пріцкер від Сполучених Штатів, Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, а також представники країн G7, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій. Під час зустрічі сторони обговорили результати роботи Платформи у мобілізації фінансових ресурсів на пріоритетні видатки держбюджету України та відновлення, потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік, а також стан впровадження реформ, визначених у співпраці з міжнародними партнерами. Сергій Марченко подякував колегам за спільні зусилля з координації та консолідації ресурсів для України та поінформував про поточний стан фінансової системи: “Уряд України продовжує підтримувати макроекономічну стабільність в умовах воєнного стану.
Податкові надходження до державного бюджету повернулися до довоєнного рівня.
Потужна та стабільна фінансова підтримка міжнародних партнерів у розмірі 32,7 млрд доларів США, яка вже надійшла у 2023 році, дозволяє нам забезпечувати бюджетне фінансування критично важливих соціальних та гуманітарних видатків”. Міністр фінансів також наголосив на необхідності продовження зовнішньої фінансової підтримки на наступний рік.
Прогнозована, стабільна та ритмічна бюджетна допомога має вирішальне значення в умовах збройної агресії рф.
Передбачається, що українська економіка у 2024 році продовжить функціонувати в умовах безпрецедентних безпекових викликів.  “Бюджет у наступному році, як і у поточному, буде мати пріоритет оборони та безпеки.
Ми фінансуємо нашу армію власним коштом.
І розраховуємо на допомогу наших партнерів, зокрема у рамках Платформи, у фінансуванні соціальних та гуманітарних видатків.
Дефіцит бюджету на 2024 рік оцінюється у близько 43 млрд доларів США”, — зазначив Сергій Марченко.  Сторони також обговорили реалізацію  програми розширеного фінансування МВФ на 2023-2026 роки загальним обсягом 15,6 млрд доларів США та започаткування ініціативи ЄС Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на наступні 4 роки.
Зазначені програми передбачають виконання Україною погоджених сторонами структурних та секторальних реформ.  Також Сергій Марченко зауважив, що пріоритетом Уряду України є забезпечення ефективного, підзвітного та прозорого використання донорських коштів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on the screens
Green, red, up, down, left, right, strange
Economy's heartbeat

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 8 січня: знеструмлений південь, хуртовина на дорогах
20:45 - Веревський купує 9 агропідприємств "Агро-Регіону" ексміністра економіки
20:35 - Світове економічне зростання впаде до 2,7% у 2026 році – ООН
20:15 - У Нікополі відновили теплопостачання після російського обстрілу
20:05 - Пришвидшення: НБУ пояснив, навіщо купив машину для знищення монет за 12 мільйонів
19:57 - московіяни атакували порт на Одещині
19:30 - Кабмін погодив призначення експосолки Німеччини на посаду бізнес-омбудсмена
19:23 - Засідання Комісії
19:15 - Ірак націоналізує операції на нафтовому родовищі "Лукойлу"
18:50 - В Украні зменшились внутрішні перепродажі вживаних авто: які моделі обирають
18:46 - Знайшлися 911 МВт: Свириденко розповіла про результати перегляду списку критичних об'єктів
18:40 - Китайський ШІ-стартап MiniMax Group залучив 619 мільйонів доларів під час IPO
18:10 - Через негоду 75 тисяч родин на Київщині залишились без світла
18:01 - Нові антирекорди гривні: офіційно євро вперше перетне позначку 50, долар – по 43
17:48 - На Дніпропетровщині заживили майже усю критичну інфраструктуру – Yasno
17:21 - 9 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
17:14 - Кабмін звільнив очільника Держгеонадр
17:10 - "Нова пошта" попередила про затримку доставок на заході країни через негоду
16:35 - Біля Туреччини БПЛА атакував танкер, який йшов до російського порту
16:30 - "Запоріжсталь" призупинив роботу через блекаут
16:30 - Які рішення потрібні прифронтовим регіонам
16:12 - Контролючи нафту Венесуели, Трамп хоче знизити ціни до 50 доларів за барель – WSJ
15:45 - Киян закликають подбати про безпеку та комфорт через похолодання та загрозу атак
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.01.2026
15:20 - Мінцифри повідомило про ситуацію зі зв'язком на Дніпропетровщині після атаки московія
15:12 - Попри санкції ЄС: московія знову купила авіаційні шини Michelin — The Guardian
15:11 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за грудень 2025 р.
15:08 - Запрошення до виcловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «КОНСУЛЬТАНТ ІЗ ЗАКУПІВЕЛЬ»
15:00 - 25 українських професіоналів повернулись з-за кордону і розпочали роботу в 9 міністерствах і офісах: стартував Create Ukraine 2.0
14:50 - На дорогах Волині та Рівненщини обмежили рух для вантажівок через снігопади


Більше новин