Наступного року на програми прямої підтримки української економіки закладено понад 40 млрд гривень, - Юлія Свириденко

26.09.2023 20:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В наступному році задля зростання української економіки Уряд продовжить здійснювати стимулюючу підтримку вітчизняного бізнесу.
В бюджет будуть закладені кошти, як для пільгового кредитування великих підприємств за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», так і фінанси на грантову підтримку переробних виробництв та малого бізнесу, створення технопарків та гуманітарне розмінування.
 Про це Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко написала в колонці для одного з видань. За її словами, Уряд очікує, що оборонні видатки наступного року майже повністю будуть покриті за рахунок податків і зборів.
Із запланованих податкових надходжень на суму 1,56 трильйона гривень, кожна копійка піде саме на видатки оборони.
Такі очікування базуються на прогнозі розвитку економіки та зростанні ВВП на 5%.
Також прогнозується зростання експорту на 7,5% і зменшення імпорту на 5,5%. «Ми бачимо, що навіть найзаможніші держави збільшують стимулювання свого бізнесу.
Використання механізмів прямої підтримки є життєво необхідним у мирний час, а у часи війни й поготів.
Сумарно програми прямої підтримки української економіки складатимуть понад 40 млрд гривень.
Ці гроші будуть допомагати з доступом до фінансів, активізувати економічно активних людей, розвивати промислове виробництво і залучати бізнес до розмінування», - пояснює Юлія Свириденко.  У 2024 році держава продовжить реалізацію найбільш суттєвого інструменту фінансової підтримки бізнесу — програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка дозволяє використовувати бізнесу ліквідність банків за доступними відсотками.
На неї у проекті бюджету було закладено 18 млрд гривень. Ще одна вкрай ефективна програма, яку підтримує Уряд  — це мікрогранти для малого бізнесу.
Вона сприяє економічній активізації українців.
Завдяки цій програмі Уряду вдалося стимулювати створення або розвиток понад 7 тисяч бізнесів по всій країні. «Наступного року ми плануємо видати 13 000 мікрогрантів.
Окремий фокус буде спрямовано на ветеранів, ветеранок та їхні родини, яким ми плануємо надати додатково 1 000 грантів», - наголошує Юлія Свириденко. За її словами, на грантові програми для бізнесу в проекті бюджету-2024 пропонується передбачити загалом майже 5 млрд грн. Також продовжить реалізовуватись програма доступної іпотеки єОселя, яка орієнтована саме на таких громадян, які хочуть мешкати в Україні та мати гідні житлові умови.
Водночас ця програма є дієвим стимулом для розвитку будівництва. «Наразі передбачається, що в рамках бюджету ця програма отримає 9,4 млрд гривень.
Наш орієнтир – задовольнити попит на фінансування 10 000 квартир цього року та 12 000 у 2024 році.
Для цього будемо залучати додаткові джерела надходжень», - пояснює Юлія Свириденко.  Але найважливішим елементом прямої підтримки бізнесу, за її словами, наступного року буде розвиток промислового виробництва. «Перш за все, ми продовжимо видавати гранти на розвиток переробних підприємств і як наслідок — створення додаткових робочих місць.
Підприємства активно користуються можливістю вкладати власні кошти, знаючи, що на ці інвестиції можна отримати грант до 8 мільйонів гривень.
Цього року ми очікуємо, що вдасться видати 700 грантів.
Орієнтир на наступний рік – 1000 грантів.
Фінансування на ці гранти передбачене з тих самих джерел, що і мікрогранти», - розповідає Юлія Свириденко. В той же час Уряд планує повернутись до фінансування компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва.
Адже велике виробництво аграрної продукції в Україні має спонукати до виробництва аграрної техніки на вітчизняних підприємствах.
На ці цілі планують виділити 1 млрд гривень. Також Юлія Свириденко розповіла про підтримку створення і розвитку індустріальних парків та гуманітарного розмінування українських земель. Більш подробиць за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

19:45 - У Чернівцях будують ще один торговельний центр
19:25 - Збиток німецької залізниці Deutsche Bahn зріс до 2,3 мільярдів євро – Reuters
19:07 - Уряд скасував пільгову ціну на газ для виробників електроенергії
18:55 - Держава покриватиме до 80% вартості відновлення індустріальних парків після ворожих атак
18:38 - Відключення світла 14 березня триватимуть тільки ввечері
18:28 - НАЗК не повірило, що дружина депутата купила BMW за 10 тисяч гривень
18:25 - Пункт пропуску "Тиса" на кордоні з Угорщиною призупинив роботу
17:55 - Україна збільшила імпорт дизелю: найбільші постачальники
17:45 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
17:42 - ДБР викрило оборудку з постачанням тепла до колоній
17:34 - "Київстар" заробив більше чверті мільярда доларів у 2025 році
17:12 - Цього маркетингового року Україна на 14% зменшить експорт олії – прогноз
17:05 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:05 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:00 - Суд в Австрії остаточно закрив справу Фірташа: його не екстрадують
16:44 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 16 березня
16:36 - Трудові договори водіїв вантажівок перевірятимуть автоматично
16:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЛАНС» (м. Харків, Індустріальний р-н, вул. Індустріальна, 3)
16:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СХІДНИЙ ГЕОЛОГІЧНИЙ СОЮЗ» (Полтавська область, Миргородський район, за межами населених пунктів на території Великосорочинської сільської ради (Великосорочинської сільської територіальної громади)
16:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ « МЗВКК» (Київська обл., Обухівський р-н, м. Миронівка, вул. Елеваторна, будинок 1)
16:20 - НБУ зареєстрував нового страхового брокера
16:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПТПП «Елегія-Гранд» (Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, Світловодська ТГ, м. Світловодськ, вул. Остапа Вишні, буд. 8-а)
16:15 - Уряд пропонує дозволити приватизацію пошкодженого або знищеного житла
16:12 - Від фантастичних романів до реальних штурмів: історія головного інструктора "Скелі"
16:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «МІСЬКСВІТЛО» ДМР (Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Шинна, буд. 26)
16:00 - Тарас Висоцький: Український біометан може стати новим напрямом енергетичного партнерства з Німеччиною
16:00 - Чи захистить уряд від податку на вуглець
15:56 - Уповноважений Зеленського: московія не врятує тимчасове послаблення санкцій США
15:50 - Податкова знижка за витратами на оренду житла: хто може повернути частину сплаченого ПДФО?
15:48 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи!


Більше новин