Міністри України і Великої Британії обговорили важливість механізму покарання за порушення принципів ядерної безпеки

26.09.2023 20:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр енергетики України Герман Галущенко у межах 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ провів зустріч з головою делегації Великої Британії – Міністром з питань ядерної енергетики та мереж Великої Британії Ендрю Бові. Ключову увагу під час зустрічі було приділено співпраці у ядерній галузі та координації на міжнародному рівні задля дотримання принципів ядерної безпеки. Герман Галущенко нагадав, що експерти з місії МАГАТЕ на ЗАЕС підтвердили порушення росією принципів ядерної безпеки, а керівні органи міжнародного агентства неодноразово ухвалювали резолюції з вимогою до рф залишити станцію і передати можливість її управління легітимному українському оператору.
Однак росія ігнорує ці вимоги. Президент ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін під час заходу поінформував учасників про ситуацію на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.
Він зазначив, що український персонал, який перебуває на станції, піддається шаленому тиску з боку російських окупантів, однак, попри все, продовжує забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку найбільшої в Європі атомної станції. Учасники зустрічі констатували, що наразі відсутній механізм, який би дозволив притягнути росію до відповідальності за порушення визнаних світовою спільнотою принципів забезпечення ядерної і радіаційної безпеки. «Роль МАГАТЕ має бути посилена.
Маємо провести ґрунтовну дискусію і напрацювати також механізм, який дозволить застосовувати покарання за порушення принципів ядерної безпеки», - наголосив Герман Галущенко.  Міністр подякував Великій Британії за підтримку України у боротьбі з російським агресором, зокрема у питаннях посилення енергетичної безпеки та незалежності. Учасники зустрічі констатували важливе значення співпраці України з партнерами з метою витіснення росії зі світових ринків шляхом виробництва альтернативного російському ядерного палива та нарощування виробництва урану.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

19:40 - Торгівля та ще одна галузь стали лідерами з наповнення бюджету у 2026 році
19:30 - В Україні 17 березня не вимикатимуть світло для населення
19:20 - Мандри до гір: де знайти справжню тишу
19:20 - В Україні створили робочу групу для відновлення роботи аеропортів
19:00 - Нові індустріальні парки та робочі місця: Кабмін отримає проєкт розвитку портів
18:43 - Єгипет втратив 10 мільярдів доларів через падіння трафіку у Суецькому каналі
18:40 - У Білому домі заявили, що Іран роками завищував ціни на нафту
18:17 - Догляд за квітами для початківців: прості поради
18:05 - Литва вивільнить свої стратегічні резерви нафти та пального
17:55 - НКЦПФР і ЄБРР працюють над біржовим холдингом із залученням стратегічного інвестора
17:55 - Іран просить Індію звільнити три затримані танкери
17:53 - Фонд часткового гарантування кредитів відібрав небанківські установи для фінансування фермерів
17:50 - Генпідрядника будівництва мостів змусили сплатити державі 109 мільйонів гривень
17:35 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 17 березня
17:10 - Ажіотаж на паливному ринку України спадає – Свириденко
17:04 - Гірськолижний курорт у Карпатах: спорт і природа в одному місці
17:03 - Молдова відновила імпорт української курятини
17:00 - Майже $100 за барель: ціна на російську нафту в Індії рекордно зросла
16:44 - Skoda Superb 2025: що змінилося у порівнянні з попередньою моделлю
16:39 - Власниця масажного салону стала ключовим постачальником енергії комунальникам Полтавщини – ЗМІ
16:35 - Кількість користувачів сервісу "Дія" збільшився до 24 мільйонів
16:30 - Якою має бути економічна політика України?
16:01 - Кава щодня: користь, аромат і маленькі ритуали
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
15:42 - У миколаївського ексдепутата можуть конфіскувати квартиру й авто
15:33 - Новий банк змінив статус та виходить на ринок України
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.03.2026
15:12 - Танкер з неіранською нафтою зумів пройти через протоку Ормуз – ЗМІ
15:00 - Інститут Тоні Блера підготував Білу книгу щодо проєкту Трудового кодексу України: документ фіксує потенціал для формалізації близько 302 тисяч робочих місць


Більше новин