Олександр Кубраков: Україна вперше зможе подавати заявки на інфраструктурні проекти у рамках програми CEF на рівні із членами ЄС

26.09.2023 18:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим, разом з представниками Агенства відновлення зустрілася з Комісаром ЄС з питань транспорту Адіною Велян у Брюсселі. Ключовий результат зустрічі – Україна вперше зможе самостійно подавати заявки для фінансування інфраструктурних проектів за програмою ЄС «Механізм сполучення Європи» (Connecting Europe Facility – CEF) у межах ініціативи «Шляхи солідарності». Раніше подавати на відбір проекти Україна могла лише у співпраці як мінімум ще з однією країною Євросоюзу.
Натомість держави-члени ЄС могли робити це самостійно. Під час зустрічі Адіна Велян оголосила про старт нового відбору проектів на 2024 рік у рамках програми CEF. «Одним із секторів, на якому ми зосереджуємося в першу чергу в процесі відновлення є транспорт та експортна логістика, зокрема портів Дунайського регіону.
За півтора року порти “Ізмаїл”, “Рені” і “Усть-Дунайськ” збільшили вантажообіг втричі.
Наша мета – досягти потужності 30 млн т/рік і забезпечити можливість заходу в порти Дунайського кластеру суден більшої вантажопідйомності.
Тому ці проекти ставимо пріоритетом під час підготовки заявок до програми CEF.
Водночас наша співпраця у рамках цієї програми стане ключовою для покращення транспортного сполучення з Європейським Союзом шляхом розвитку мережі TEN-T», – зазначив на зустрічі Олександр Кубраков. Заходи, спрямовані на збільшення потужностей перевалки вантажів та збільшення осадки суден на окремих ділянках Дунайського морського шляху, включають: Будівництво перевантажувальних комплексів Розвиток судноплавного шляху Дунай-Чорне море Капітальний ремонт причалів Придбання спеціальної багатофункціональної техніки Днопоглиблювальні роботи портових акваторій і підхідних каналів. Нагадаємо, у травні 2022 року Європейська Комісія оголосила комплекс заходів в рамках ініціативи «Шляхи солідарності», серед яких планується обладнання контрольних пунктів та оновлення карт Транс"європейської транспортної мережі (TEN-T).
«Шляхи солідарності» – це механізм забезпечення експорту українських товарів, у першу чергу зернових, який став відповіддю Євросоюзу на морську блокаду українських портів з боку рф. Довідково У червні 2023 року між Україною та ЄС була підписана Угода про участь нашої держави у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи», яка відкриває можливість фінансування проектів із розвитку української інфраструктури, транспортного сполучення у рамках транс’європейських мереж.
У 2023 році Єврокомісія погодила всі шість заявок щодо розбудови прикордонної інфраструктури в рамках програми CEF.

Додати коментар

Користувач:
email:





Криптовалюта
Стала визнаною валютою
На майбутнє.

- Fin.Org.UA

Новини

09:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:00 - В АРМА проходять чотири аудити одночасно: більшість - міжнародні
08:30 - Як знайти працівника на порожньому ринку
08:00 - "Купити свободу": як система навколо ТЦК монетизує страх мобілізації
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 06.04.2026
17:50 - Біржі країн затоки стримано відреагували на нову хвилю ударів
16:30 - Іран серйозно вдарив по нафті Кувейту: спалахнули НПЗ і хімзавод
15:13 - "Відкрийте кляту протоку, виродки": Трамп звернувся до Ірану
15:00 - Японія та Сінгапур забезпечать постачання палива до Австралії
14:00 - московія другий день поспіль б’є по об’єктах "Нафтогазу"
13:01 - У Сербії розповіли про спробу диверсії на газопроводі
12:04 - Іран дозволив Іраку проходити через Ормуз
10:59 - ОПЕК+ планує символічне підвищення квот на видобуток нафти на тлі війни в Ірані
10:00 - Готівка на день стала єдиним засобом оплати в московія через блокування VPN – Дуров
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:54 - Денис Шмигаль провів підсумкове засідання зимового Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці
18:15 - Уряд розширює підтримку меліорації на прифронтових територіях: до 80% компенсації витрат
18:00 - Суд відібрав гроші у фірми, яка ремонтувала будинок у Бучі: він став ветеранським
17:28 - Уряд розширив програму компенсації вартості української с/г техніки для аграріїв у прифронтових громадах
16:59 - "Альтернативи немає": Гетманцев прокоментував очікувані податкові зміни
15:58 - Регулятор перегляне граничні ціни на ринку електроенергії
15:35 - московія атакувала газовидобуток України: "Нафтогаз" нагадав, як часто московія це робить
14:59 - Прокуратура не змогла відібрати у екслісовика землю у "Буго-Деснянському" заказнику
13:45 - Ворог масовано атакував Корабельний район Херсона: є знеструмлення, загибла та поранені
12:55 - Стало відомо, скільки генерації відновили енергетики після атак московія
12:00 - Фінал опалювального сезону в Україні: скільки ресурсів на нього витратили
11:05 - В Україні різко зріс попит на оренду житла: як змінились ціни
10:00 - «Soul of Soil: страви з розмінованих полів»: в Україні стартує кампанія до Міжнародного дня просвіти з мінної небезпеки
10:00 - "Нова пошта" підвищить вартість доставки посилок
07:00 - "Не треба про це писати", або Одноденна мандрівка на родинну виноробню Бережних під Києвом


Більше новин