Ірина Мудра взяла участь у Міністерському сайд-івенті на тему: “Дотримання принципів Статуту ООН: Відновлення справедливості для України”

25.09.2023 10:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра взяла участь у другому річному Міністерському сайд-івенті з відповідальності щодо України, який відбувся у м.
Нью-Йорк.
Головною темою обговорення української делегації було притягнення росії до відповідальності у зв"язку з жахливими злочинами, які здійснила російська федерація від початку вторгнення на територію України. 14 листопада 2022 року на 11-ій надзвичайній спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН (далі - ГА ООН) була прийнята Резолюція “Сприяння здійсненню правового захисту та забезпеченню відшкодування збитків у зв"язку з агресією проти України” ES-11/5, якою росію закликали виплатити військові репарації Україні шляхом створення міжнародного компенсаційного механізму за збитки, завданні російським повномасштабним вторгненням. 23 лютого 2023 року ГА ООН ухвалила Резолюцію “Принципи Статуту ООН, що лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні” ES-11/6, чим засудила вторгнення росії проти України.
За якою дії держави-агресора були визнані як беззаперечне порушення Статуту ООН, а тому росію повинна “негайно, повністю та безумовно вивести війська з території України”, так як це є порушенням територіальної цілісності та суверенної недоторканності. “Понад півтора року уряди багатьох країн рішуче засуджують російську агресію.
Вони об"єднані однією метою - притягнення росії до відповідальності як держави-агресора з метою відновлення справедливості”, - зазначила Ірина Мудра. У своїй промові, під час виступу в Раді Безпеки ООН, заступник Міністра юстиції акцентувала увагу на таких питаннях, як: Необхідність перенаправлення заарештованих російських активів на відшкодування збитків, завданих українцям та Україні. Реалізація механізмів подолання суверенного імунітету росії як держави-агресора, яка розпочала безпрецедентну війну проти України. Ірина Мудра наголошувала на необхідності створення та вдосконалення механізмів відшкодування збитків, які спричинила росія: “Порушення світового порядку повинно мати певну ціну.
Так, передача Україні російських державних активів є крайнім засобом, але це - відповідь на надзвичайний виклик міжнародній спільноті”. Було презентовано План заходів “Відновлення справедливості” для реалізації п.
7 Формули миру Президента України Володимира Зеленського, який включав: Забезпечення ефективного розслідування злочинів на національному рівні та запуск Центру координації жертв та свідків. Забезпечення відповідальності за злочин агресії: створення Спеціального трибуналу для розгляду злочинів агресії, вчинених рф проти України.
Україна закликала ООН визначити архітектуру Спеціального трибуналу, закликали держави-учасниці розпочати підготовку відповідного установчого договору. Партнерство з міжнародними механізмами правосуддя: співпраця з Міжнародним кримінальним судом (14 вересня в Україні було відкрито офіс МКС), а також співробітництво з Слідчою комісією ООН, Євроюстом, Інтерполом та Європолом у справах, пов"язаних із міжнародними злочинами. Відшкодування та компенсація шкоди, заподіяної жертвам російської агресії та відновлення України: необхідно продовжувати підвищувати та зміцнювати санкційні заходи, які мають зменшити вплив росії та її посередників у веденні війни проти України. Було акцентовано увагу на активній роботі міжнародного Реєстру збитків для подальшої реалізації всього Компенсаційного механізму.
Також українська делегація закликала держави ООН, що підтримали створення Механізму, приєднатися до Договору про міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України. “Забезпечення колективної реалізації оголошених дій щодо відновлення справедливості стане важливим сигналом світовій спільноті про те, що порядок, організований відповідно до правил працює, що міжнародне право має значення, а будь-які порушення, такі як агресія, неминуче матимуть серйозні наслідки для винних”, – зауважила Ірина Мудра.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Ринок – це безмежні можливості,
Інвестуй, бути успішним.

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - Агенція оборонних закупівель збільшила постачання дронів ЗСУ – Федоров
20:25 - ЄІБ схвалив фінансування чистої енергетики Європи
19:55 - Міжнародні перевезення: уряд спрощує умови техконтролю вантажівок
19:35 - Угорська MOL повідомляє, що продовжує переговори щодо придбання дочки "Газпрому"
19:03 - Багатомільярдне будівництво ветеранських просторів: журналісти виявили "схеми"
18:40 - Уточнено порядок виконання платіжних інструкцій в іноземній валюті та банківських металах надавачами платіжних послуг
18:36 - У вівторок світло українцям не вимикатимуть
18:20 - Канада створить суверенний фонд на 18 мільярдів доларів
18:20 - FIFA збільшить призовий фонд ЧС-2026: причини
18:05 - Програв апеляцію: держава забирає майно ексначальника Запорізького обласного ТЦК
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 28 квітня
17:53 - Пропонується внести зміни до деяких нормативно-правових актів, що регулюють касову роботу
17:44 - 70% молодих росіян почали відмовлятися від зустрічей із друзями через брак грошей
17:30 - СЕО одного з лідерів ринку лоукостів розповів, чи очікує сектор дефіцит пального
17:27 - Шахраї "згодували" банкоматам сувенірні купюри на два мільйона гривень
17:23 - НКЦПФР обговорила з міжнародними банками можливості залучення інвесторів до українських муніципальних облігацій
17:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КВП «ТЕ» М.ГОРІШНІ ПЛАВНІ» (Полтавська обл., Кременчуцький р-н, м. Горішні Плавні, проспект Героїв Дніпра, 106)
17:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “НВК” “ЕКОФАРМ” (Хмельницька обл., Шепетівський район, с. Улашанівка, вул. Шевченка,116)
17:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Балта, вул. Магдебурзька, 7)
17:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Кодима, вул. Соборна,111)
17:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Ананьїв, вул. Ніщинського, 1а)
17:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ТЕПЛОВИК» (м. Старокостянтинів, вул. Авіаторів, 11/1; м. Старокостянтинів, вул. Героїв Небесної Сотні, 3; м. Старокостянтинів, вул. Героїв Чорнобильців, 20)
17:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТОВ"ДАШІВСЬКИЙ КРАЙ" (Вінницька область, Гайсинський район, селище Дашів, провулок Мирний, 14)
17:12 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ВІДДІЛ ОСВІТИ БАЙКОВЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (Тернопільська область, Тернопільський район, с. Шляхтинці, вул. Липова, буд. 1)
17:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПАРТНЕР-АВТО-ПРОМ» (Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Острів, вул. Промислова 5Б, 5Е, 5Ж, 9Д, 9Ж)
17:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПАРТНЕР-АВТО-ПРОМ» (Тернопільська обл., Чортківський р-н, Бучацька об’єднана громада, 0,8 км. на північний-схід від с. Бобулинці)
17:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ОРАВТОБУД" (Житомирська обл., Семенівська територіальна громада, Комплекс будівель і споруд № 1 (Бердичівський р-н, за межами населено пункту)
17:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» (Івано-Франківська обл., Івано-Франківський р-н, с. Бовшів, вул. Промислова)
17:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТУДСАУ Валківський районний суд Харківської області (Харківська область, м.Валки, вул. Харківська, буд. 4)
17:06 - ЄБРР може запровадити з банком "Львів" розподіл ризиків


Більше новин