Наша мета - збільшити долю переробки в структурі ВВП з нинішніх 10% до бенчмарку OSD 20%, - Надія Бігун

23.09.2023 13:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Стратегія розвитку української економіки передбачає стимулювання галузей з високою доданою вартістю, в першу чергу, переробних підприємств.
Про це розповіла заступник Міністра економіки України Надія Бігун під час виступу на Регіональному економічному форумі.  «При формуванні стратегії розвитку реального сектору економіки ми маємо сфокусуватись на стимулюванні галузей з високою доданою вартістю.
І важливим сектором тут є переробка.
Приведу приклад - якщо просто продавати пшеницю, то в умовних 300 доларах, які коштує тонна цієї продукції, доданої вартості буде всього 90 доларів.
Якщо починати робити з неї борошно, то додана вартість зростає до 220 доларів, якщо з неї зробити більш складний продукт - клейковину - то додаткова вартість складе 550 доларів.
Те саме відбувається і з іншими продуктами - якщо в кубометрі деревини доданої вартості буде всього 26 доларів, то у виробленій з неї фанері - вже 190 доларів, а в корпусних меблях - 290 доларів.
Тому ми намагаємось збільшити долю переробки в структурі ВВП з нинішніх 10% до як мінімум 20%», - розповіла Надія Бігун. За її словами, в умовах ускладненої експортної логістики треба шукати нові рішення, серед яких головне - збільшення доданої вартості на одиницю експортованої продукції. «Зараз ми реалізуємо програми для стимулювання переробки.
Перша - це гранти до 8 мільйонів гривень, які можна отримати, якщо підприємство знаходиться на звичайних територіях В цьому випадку фінансування відбувається в пропорції 50% на 50% -  половину дає держава, а половину має дати заявник.
Друга програма діє на деокупованих територіях, там 80% фінансує держава, а 20% - заявник.
Найближчим часом ми плануємо сконцентрувати зусилля саме на територіях, які потребують більшого відновлення.
Реалізація таких програм має стати основою для повернення тих українців, які виїхали за кордон, адже обов"язковою умовою для отримання коштів є створення 25 робочих місць», - пояснила Надія Бігун. За її словами, зараз Міністерство економіки України веде переговори з місцевими владами задля того, щоб вони теж долучались до співфінасування програм стимулювання переробки.
Адже додатковий фінансовий стимул може стати «магнітом» для бізнесу, що в свою чергу призводить до розвитку регіонів. Вона закликала їх визначатись із тим, які саме підприємства потрібні в тих чи інших регіонах.
І привела позитивний приклад місцевої громади Львова, яка вже долучилась до співфінансування розвитку проектів в переробній галузі. Довідково Подати заявку на грант можна через портал Дія.
Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць.
Крім грантів на створення й розвиток переробних підприємств, також реалізуються програми, спрямовані на відкриття чи розвиток власного бізнесу, закладку садів, а також розвиток виноградарства або тепличного господарства.

Додати коментар

Користувач:
email:





City of London, finance hub
Trading stocks, bonds, and currencies
Brexit clouds loom large

- Fin.Org.UA

Новини

17:27 - Через надзвичайну ситуацію, на Вінничині змінено курсування приміських поїздів
16:41 - 20 мільярдів доларів за п’ять років: Індія та Бразилія підписали угоду про мінерали
15:38 - OpenAI очікує, що до 2030 року витратить на обчислення 600 мільярдів доларів
14:40 - Париж передає Києву генератори
14:00 - Туреччина перевірить найбільші соцмережі на предмет захисту дітей
13:10 - Фіцо погрожує зупинити експорт електрики, якщо Україна не відновить поставки нафти в Словаччину
11:55 - Генераторний попит: у січні імпорт бензину в Україну збільшився на 70%
10:55 - Руйнування значні: московія знову атакувала енергооб'єкт ДТЕК на Одещині
10:00 - Рух потягів 21 лютого: як курсуватимуть на небезпечних ділянках
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.02.2026
07:00 - Монетизація покемонів: як блогер Логан Пол продав картку Pikachu за 16 мільйонів доларів
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних


Більше новин