Україна відстоюватиме в міжнародних судах повернення вкрадених рф культурних цінностей, – ростислав Карандєєв

23.09.2023 00:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Т.
в.
о.
Міністра культури та інформаційної політики ростислав Карандєєв розповів про механізми повернення викрадених росією культурних цінностей в ефірі Національного марафону «Єдині новини». Нагадаємо, США повернули Україні культурні цінності, викрадені із тимчасово окупованих територій України.
Під час робочого візиту до США Президент Володимир Зеленський узяв участь у церемонії повернення культурних цінностей, викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України. «Все, що росія вкрала в українців, має бути повернуто.
Ми будемо боротися за це.
Дякуємо нашим іноземним партнерам, міжнародним правоохоронним організаціям, США, які знайшли артефакти та ідентифікували їх як такі, що викрадені в Україні, та вчинили благородно й відповідно до міжнародного законодавства.
У результаті повернули цінності Посольству України в США», – пояснив т.
в.
о.
Міністра культури та інформаційної політики України ростислав Карандєєв. За його словами, після завершення бойових дій Україна має намір звернутися в міжнародні інституції з позовом до рф з вимогою повернути всі викрадені культурні цінності. Наразі завершилась підготовка проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями».
МКІП наполягає на максимально швидкій ратифікації Конвенції. «Ратифікація Нікосійської Конвенції дозволить у правовому форматі здійснювати всі необхідні заходи, щоб повернути викрадені культурні цінності.
Великою проблемою на сьогодні також є повернення археологічних цінностей, зокрема на окупованих територіях.
За сприяння окупаційної влади цінності з надр української землі просто розграбовуються.
Доля більшості цих цінностей нам сьогодні не відома.
Але наші міжнародні партнери допомагають нам оцінювати втрати за міжнародними методиками й ми зможемо відстоювати свої інтереси у міжнародних інстанціях.
По завершенню війни нашою Перемогою, перед Україною стоятиме завдання повернути всі ці цінності», – зазначина ростислав Карандєєв.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen
Green and red arrows flashing
Money changes hands

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Україна завезла рекордний обсяг електроенергїї з ЄС у січні на тлі атак московія
17:39 - Південь України посилили на 500 МВт після нічного ремонту лінії з Молдовою
16:50 - московія не може позбутися імпортозалежності у критичних технологіях
15:40 - У Києві повернули тепло у 2700 будинків – Кулеба
14:45 - SpaceX перекрила московія доступ до Starlink для атак по Україні
14:01 - У Чернівцях одна релігійна організація через суд відібрала собор в іншої
13:50 - Морква в Україні продовжує дорожчати: скільки вона тепер коштує
12:50 - Армія московія атакувала підприємство в Чернігові
11:45 - На Одещині після негоди повернули світло для 300 тисяч родин
10:55 - "Укрзалізниця" повідомила, як курсують поїзди в регіонах з підвищеним ризиком
10:00 - У Києві ще тисяча багатоповерхівок без тепла – Кличко
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.02.2026
19:47 - Денис Шмигаль: енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після аварії – регіони повертаються до графіків
18:40 - Київ відновлює системи життєзабезпечення – Кличко
17:40 - Київщина повертається до графіків відключень, Київ – ні
17:12 - Одещина: до графіків відключень повернулася поки лише частина області
16:45 - Десять відділень "Нової пошти" в Києві працюватимуть 24/7
16:15 - Дніпропетровщина: екстрені відключення скасовано
15:25 - Харківський метрополітен повністю відновив роботу
14:50 - Київський метрополітен відновив роботу на всіх лініях
14:46 - У Кривому Розі через великий блекаут проблеми з теплом, водою та електротранспортом
14:20 - У Києві та двох областях заживили критичну інфраструктуру – Шмигаль
14:10 - На Донеччині в результаті обстрілу пошкоджено магістральний газопровід
14:01 - Енергосистема відновлюється: в "Укренерго" розповіли, в яких регіонах діють екстрені відключення
13:55 - Через системну аварію Чернігівщина повністю знеструмлена
13:37 - Аварія в енергосистемі не спричинена кібератакою – Мінцифри
13:28 - Кордон із Молдовою зупинено для транспорту через збій баз даних
13:11 - У Молдові – частковий блекаут через ситуацію в енергосистемі України
13:03 - Харківський метрополітен частково зупинено через великий блекаут
13:00 - MG в Україні робить авто доступнішими: нові програми кредиту та лізингу


Більше новин