Руслан Стрілець: Надрокористування в Україні має бути сталим, зі збереженням балансу між економічними інтересами країни та захистом довкілля

22.09.2023 20:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Надрокористування в Україні має бути сталим, зі збереженням балансу між економічними інтересами країни та захистом довкілля.
Втілена реформа галузі саме про це, - заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець під час участі на Mining Day.
Він разом із головою Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олегом Бондаренком, головою Держгеонадр Романом Опімахом, громадськістю та бізнесом на Mining Day підбили проміжні результати та окреслили подальший вектор руху реформи у галузі надрокористування. “Наприкінці 2022 року Верховна Рада України схвалила довгоочікуваний для галузі євроінтеграційний Закон № 2805-IX.
Він вніс важливі зміни до Кодексу України про надра та створив усі передумови, аби галузь розвивалася на європейському рівні”, - зазначив Руслан Стрілець. За його словами, основний принцип розвитку галузі – це комфортне співіснування трьох стейкхолдерів: держави, яка формує законодавче підґрунтя; бізнесу, який розуміє, що європейські правила не діють без розуміння принципів сталого розвитку; громадськості, яка має важелі адекватного контролю відповідно до Оргуської конвенції. Руслан Стрілець назвав декілька цифр, які демонструють реальну динаміку реформи: • На електронних торгах продано – 31 спецдозвіл. • У результаті Держбюджет отримав понад 1,8 млрд грн. • Це на 74% більше від минулого року. • Та на 21% більше від довоєнного 2021 року. За результатами опитування від “European Business Association”, більшість представників ринку оцінили реформу у 6,26 балів за 10-бальною шкалою.
Це висока оцінка результатів спільної роботи.
Проте перед нами нелегкий шлях подальших трансформацій.
Тож продовжуємо спільно будувати сучасні європейські «правила гри» для всіх учасників.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 25 серпня: перепризначення у "Сенс банку", знищенний ТРЦ "Караван"
19:40 - Китай пригрозив США відповіддю за санкції: він купує 90% нафти Ірану
19:15 - Трамп заявив про розмінування Ормузу і пригрозив знищити усіх, хто його знову замінує
18:45 - московія не може вивезти нафту, яку від ударів перестали переробляти її НПЗ
18:15 - Сенс банк відсторонив директорку фінмоніторингу після вимоги НБУ
18:00 - Оновлено план виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
17:55 - У шістьох росіян хочуть конфіскувати 7 гектарів землі в Україні
17:40 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (липень 2026 року)
17:36 - Засідання Комісії
17:20 - Екстоп Райффайзену допомагатиме готувати Сенс банк до приватизації
16:55 - Нацбанк показав курс валют на 26 серпня
16:30 - Ласкаво просимо додому – 2, або Помилка резидента
16:25 - САП просить взяти голову Сенс банку під варту із заставою 150 мільйонів
16:20 - Україна зберігатиме частину пального під землею: уряд запустив експеримент
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.08.2026
15:20 - "Спрацювали системи безпеки": в Ощадбанку повідомили про збій
15:00 - Київстар запускає окрему eSIM для подорожей у роумінгу
14:40 - На ринку е-сигарет лише 4% товару є легальними – дослідження
14:18 - Щодо визначення ціни контрольованої операції за певних умов
14:15 - Порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України зразків продукції для використання під час міжнародної виставки
14:13 - Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що відповідно до міжнародних договорів звільняються від оподаткування ПДФО, законодавством не передбачено
14:10 - Яким чином суб’єкт господарювання має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?
14:03 - Латвія передала Полтавщині 77 тонн енергетичного обладнання
14:02 - Перехід на спрощену систему оподаткування або щорічне підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи: подання ЮО податкової декларації платника ЄП четвертої групи та сплата ЄП
14:01 - Чи має право ФОП – платник єдиного податку за договором управління передавати в управління нерухоме майно, площа якого не перевищує встановлені обмеження?
14:00 - Один з казахстанських НПЗ майже повністю переорієнтується на московитський ринок
13:58 - московіяни атакували два відділення і транспортну базу Укрпошти
13:57 - Виплата дивідендів: хто і яку суму відображає у рядках 1.5 та 2 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?
13:54 - До уваги платників, які здійснюють контрольовані операції!
13:53 - Податкова знижка щодо суми коштів, сплачених на будівництво (придбання) доступного житла: які документи подаються з податковою декларацією


Більше новин