В умовах дії режиму воєнного стану Держбюджет-2024 – солідарний документ фінансування загальнодержавних потреб, - Денис Улютін

22.09.2023 20:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державний бюджет наступного року є другим бюджетом, який Уряд готує і подає на розгляд Парламенту в умовах дії режиму воєнного стану.
Бюджет-2024 є документом, що передбачає солідарне фінансування загальнодержавних потреб. На цьому сьогодні наголосив перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час панельної дискусії щодо економічної стратегії Уряду та Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» на Регіональному економічному форумі за участю Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко. Також у Регіональному економічному форумі взяли участь близько 200 представників органів місцевої влади з усієї країни. Форум проходить за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України та програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». «Ми відновлюємо середньострокове бюджетне планування і почали дискусію про середньострокове стратегічне планування.
Адже без стратегії розвитку ми не зможемо створювати бюджет.
Крім того, в Бюджеті-2024 року враховано основні пріоритети майбутньої Української доктрини, представленої для обговорення Президентом України Володимиром Зеленським.
Це філософія перемоги, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості в Україні, трансформація за десять років», - повідомив під час виступу Денис Улютін. Перший заступник Міністра фінансів зауважив, що прогноз макропоказників на 2024 рік, що був закладений в проект Бюджету-2024, передбачає номінальний ВВП – 7 трильйонів 825 млрд гривень, зростання реального ВВП на 5%. «Внутрішні доходи держбюджету ми повністю витрачаємо на безпеку і оборону і тут ми вдячні нашим міжнародним партнерам.
Адже зовнішнє фінансування дає можливість забезпечувати необоронні видатки.
Крім того, пропонуємо наступного року змінити підходи до зарахування надходжень ПДФО з військових, спрямувавши їх до спеціального фонду держбюджету на видатки оборонно-промислового комплексу.
Очікуваний ресурс від ПДФО військових – близько 100 млрд грн, що будуть направлені на сектор безпеки та оборони, розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу», - повідомив Денис Улютін. За його словами, видатки із загального фонду Державного бюджету на 2024 рік заплановано в обсязі 3 трлн 108 млрд грн, що більше планового показника цього року на 325 млрд гривень. «Першочергово у державному бюджеті на наступний рік передбачені видатки на сектор безпеки і оборони 1 трильйон 692,6 млрд грн (21,6% ВВП).
Адже у цьому році ми витрачаємо щоденно майже 5 млрд грн на фінансування цього сектору.
При цьому у бюджеті увага приділена також і підтримці економіки у цивільних сферах через програми пільгового кредитування та грантову підтримку», - зазначив Денис Улютін. Також під час виступу перший заступник Міністра фінансів презентував основні показники Державного бюджету-2024: соціальний захист населення – 468,8 млрд грн (+24,7 млрд грн, або 5,6% до 2023 р.); підтримка ветеранів війни - 14,3 млрд грн (+7,5 млрд грн до 2023 року); охорона здоров’я (з трансфертами) - 201,9 млрд грн (+24,4 млрд грн до 2023 року, або 13,7%); освіта – 178,8 млрд грн (+22,9 млрд грн до 2023 року); спорт – 7,5 млрд грн (+3,6 млрд грн до 2023 року); культура – 10,7 млрд грн (+2,3 млрд грн до 2023 року); цифрова трансформація – 2,5 млрд грн (+2,1 млрд грн до 2023 року); наука – 13,5 млрд грн (+1,7 млрд грн до 2023 року); судова влада – 24 млрд грн (+3,9 млрд грн до 2023 року); посилення інституційних можливостей закордонних дипломатичних установ – 8,3 млрд грн (+2,2 млрд грн до 2023 року); Резервний фонд – 44,8 млрд грн; ресурс місцевих бюджетів – 292,3 млрд грн; підтримка бізнесу – 30,8 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Ринок – це безмежні можливості,
Інвестуй, бути успішним.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 5 травня: комбінована атака московія на газовидобуток та скорочення ВВП України
20:43 - Програми прямої підтримки українців: Свириденко розповіла, скільки коштів витрачено
20:20 - Через удари московія "Нафтогаз" втратив частину видобутку – Корецький
19:40 - Незаконне збагачення: суд визначив заставу ексначальнику управління СБУ
19:10 - Нардеп Негулевський незадовго до отримання підозри від слідчих переїхав у 800-метровий маєток
18:52 - Один із найбільших НПЗ московії зупинив роботу після атаки дронів
18:25 - Канал "Рада" повернеться в телемарафон: кого обрали новим підрядником
18:20 - На тлі "зернового скандалу" ізраїльська компанія відмовилася від російського зерна
17:56 - Екскерівник Cisco в Україні став регіональним менеджером Visa у 17 країнах
17:35 - У Саудівській Аравії – найбільший з 2018 року дефіцит бюджету
17:30 - Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для аграріїв: як знайти кошти на розвиток господарства
17:14 - Нацбанк показав курс долара та євро на 6 травня
16:58 - Заволодіння зерном ДПЗКУ на 60 мільйонів доларів: НАБУ і САП завершили багаторічне слідство
16:50 - Польща хоче побудувати платну трасу до Львова, а гроші збирати до свого бюджету
16:48 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу
16:30 - Комісія долучилася до міжурядового діалогу з ЄС
16:30 - Україна та міжнародні партнери обговорили розвиток системи житлового фінансування на другому засіданні Дорадчої ради
16:30 - Як регулятори реагують на паливний шок
16:27 - НБУ оштрафував NovaPay на 8 мільйонів: компанія не оскаржуватиме рішення
16:23 - Засідання Комісії
16:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження методик розрахунку розміру плати за надання послуг з оцінки матеріалів реєстраційного досьє та послуг з оцінки змін до умов державної реєстрації ветеринарного лікарського засобу”
16:20 - Як виглядає онлайн-консультація
16:15 - Стало відомо, які збитки зазнала московія від атак на Туапсе
16:00 - "Укрзалізниця" повідомила, за чий рахунок оновить рекламну інфраструктуру
15:45 - Економіка України показала скорочення за квартал вперше за 3 роки – Держстат
15:34 - "Подальші темпи залежать від фінансування": Свириденко розповіла про ремонт доріг
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.05.2026
15:30 - Уряд вдосконалює планування державних інвестицій
15:17 - Єгипет продовжує приймати викрадене Росією українське зерно – МЗС
15:15 - Імпорт електроенергії в Україну у квітні впав на 40%


Більше новин