Зростання ВВП в ІІ кварталі на 19,5% свідчить про те, що економіка адаптувалася до умов війни, - Юлія Свириденко

22.09.2023 20:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Українська економіка адаптувалася до форс-мажорних умов господарювання.
За оперативною оцінкою Держкомстату, зростання ВВП в ІІ кварталі 2023 року у річному вимірі становило 19,5%.
При цьому зростання відбувалося за всіма складовими попиту.
Також у ІІ кварталі 2023 року індикатор економічних настроїв вперше з ІІ кварталу минулого року мав позитивне значення – 9,4%. «Маємо оптимістичні оцінки зростання економіки у другому кварталі на рівні 19,5%.
Це дещо більше прогнозованих нами результатів та свідчить про адаптацію економіки до роботи в умовах війни.
Важливо, що позитивні тенденції продемонструвала абсолютна більшість видів господарської діяльності.
Ключові чинники, які вплинули на результат – гнучкість та адаптивність вітчизняного бізнесу, заходи, вжиті Урядом з підтримки бізнесу та економіки, міжнародна допомога наших партнерів.
Наше завдання – закріпити отримані тенденції та рухатися далі у напрямку відновлення та розвитку», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. Зокрема, відновленню внутрішнього попиту сприяло продовження налагодження виробництва, в тому числі завдяки програмам підтримки бізнесу з бюджету, та роботи з відновлення виробничих об’єктів та об’єктів інфраструктури, що фінансуються з бюджету та коштів, наданих міжнародними партнерами. Так, за розрахунками Мінекономіки на базі інформації Мінфіну, до Державного бюджету у ІІ кварталі 2023 року надійшло у 1,8 раза більше міжнародної фінансової допомоги, ніж у ІІ кварталі 2022 року.
А капітальні видатки Зведеного бюджету зросли у 3,5 раза порівняно з відповідним періодом минулого року. Також позитивно на зростання економіки вплинула міжнародна торгівля, яка у ІІ кварталі здійснювалася, в тому числі зерновим коридором та новими логістичними шляхами, налагодженими в попередні періоди.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders in the pit
Numbers flash upon the screens
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року
18:35 - Злий Mythos: модель ШІ від Anthropic, яка шукає вразливості ПЗ, допомогла зламати macOS
18:20 - Легалізація коштів через "Династію": ВАКС обрав запобіжки до чотирьох підозрюваних
18:00 - Кредитування підтримує прибутковість банків п’ять кварталів поспіль
18:00 - У Швейцарії викрили мережу фінпосередників, які допомагали росіянам обходити санкції
17:35 - ОАЕ створить запас нафти для Індії
17:25 - Opening Remarks by Sergiy Nikolaychuk, First Deputy Governor of the National Bank of Ukraine, at the Sixth NBU Annual Research Workshop on Monetary Policy
17:25 - Вступне слово першого заступника Голови НБУ Сергія Ніколайчука під час шостого щорічного воркшопу про монетарну політику
17:18 - Уряд затвердив механізм формування резерву мобільної генерації
17:05 - Річні прибутки автовиробника Jaguar впали на 99%
16:57 - Трафік через Ормуз зростає, але регіон залишається небезпечним – ЗМІ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 18 травня
16:30 - Як оголосити особу померлою
16:25 - У центрі Києва на вихідних 16-17 травня обмежать рух: причини та перелік вулиць
16:17 - Російська влада заборонить майнінг криптовалют у прикордонній зоні з Україною
16:05 - НБУ підтвердив візити до установи фігуранта "плівок Міндіча" Веселого
15:57 - Комісія створила Раду з питань корпоративного управління
15:55 - ЗС московія не справляються: московія дозволила "Лукойлу" самостійно збивати дрони у Каспії
15:39 - Міненерго пропонує прямі контракти на купівлю електрики у виробників
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.05.2026
15:28 - Світ очікує найбільше падіння попиту на нафту з часів Covid – ЗМІ
15:00 - Український садивний матеріал може приносити до 5 млн євро експортної виручки щороку
14:59 - Світовий агролідер призупинив роботу олійного заводу в Чорноморську після атаки московія
14:55 - Нацбанк розповів, які темпи кредитування в Україні


Більше новин