Центральна і регіональна влада повинна діяти синхронізовано та спільно напрацьовувати системні рішення, - Юлія Свириденко
21.09.2023 21:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУСьогодні, 21 вересня, відбулася Стратегічна сесія з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.
Захід відбувся в рамках першого дня Регіонального економічного форуму, який відкрила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Метою заходу стало обговорення ключових питань відновлення та розвитку України та робота з пошуку практичного вирішення середньо- та довгострокових завдань.
Також важливим аспектом заходу став обмін думками представників центральної та регіональної влади з подальшою синхронізацією дій у роботі над стратегічними напрямами розвитку економіки.
Загалом участь у заході взяли понад 200 представників органів місцевої влади, в тому числі й ті, хто виїхав з окупації і продовжує вести самоврядування у нових містах.
«Для нашої країни найголовніша задача – перемогти у війні.
Тому всі розуміють наскільки важливо, щоб центральна і регіональна влада діяла синхронізовано.
На обмін ідеями і пошук рішень для подолання сьогоднішніх викликів і спрямований дводенний форум.
Наразі вся макрофінансова допомога міжнародних партнерів йде на покриття дефіциту бюджету і на забезпечення соціальних виплат.
Фінансування інших наших потреб, зокрема забезпечення Збройних сил, закупівля озброєння, відбувається за рахунок сплачених до бюджету податків і зборів.
Тому критично важливо, щоб бізнес працював і розвивався, щоб його ініціативи підтримувались.
Також важливо обговорити питання безробіття, роботу з повернення українців, демографічні виклики, питання ветеранів та інші важливі напрями», - зазначила Юлія Свириденко.
Так, у ході Стратегічної сесії представники міських рад та місцевих держадміністрацій обговорили такі питання, як створення нових робочих місць, повернення людей, які виїхали за кордон, розвиток МСБ, залучення іноземних інвестицій, створення інноваційної економіки, реабілітація та ресоціалізація ветеранів, збільшення спроможності формувати і реалізовувати проекти відновлення, покращення взаємодії з ЦОВВ, набуття людьми нових необхідних навичок.
Серед пропозицій, які були напрацьовані учасниками:
- в питаннях розвитку людського капіталу пропонується сфокусуватись на дуальній освіті та ранній профорієнтації, забезпеченні житлом на пільгових умовах, забезпеченні гендерної рівності у оплаті праці жінок і чоловіків, взаємодії освітніх закладів з бізнесом, освітніх квотах у навчальних закладах на затребувані професії;
- щодо підтримки малого та середнього бізнесу представники регіонів пропонують акцентувати на стабільних правилах гри у законодавчому полі, пільгах для новоствореного бізнесу, цифровізації, фінансовій підтримці від держави та партнерів, у тому числі через надання ваучерів на супутні послуги, як-то навчання, підтримка експорту тощо.
- в питанні залучення іноземних інвестицій запропоновано спрямувати іноземні інвестиції, перш за все, у розмінування, адже це питання безпеки, що є важливим фактором для повернення людей, страхування воєнних ризиків, інвестпропозиції «під ключ», розвиток нових, зокрема, нішевих галузей, залучення стратегічних інвесторів у регіони.
- у політиці підтримки ветеранів запропоновано сконцентруватися на створенні реабілітаційних центрів з ухилом на соціалізацію, створенні соціальних хабів для ветеранів, підтримці ветеранського бізнесу, посиленні вимог до безбар’єрності та інклюзивності тощо.
Перший віце-прем’єр-міністр наголосила, що пропозиції та проекти від представників регіональної влади будуть детально проаналізовані та напрацьовані системні рішення.