Злочини росії проти культурної спадщини України знаходять справедливий осуд на міжнародному рівні, – ростислав Карандєєв

21.09.2023 19:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

21 вересня в Києві розпочався Форум «Українська культурна спадщина», на якому представники міжнародних організацій, української влади та експерти обговорили концептуальний вимір культурної спадщини, міжнародний та український досвід захисту культурної спадщини під час війни, способи документування злочинів здійснених росією проти України, а також питання цифровізації та адвокації у цьому контексті. Форум організовано Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні у співпраці з ЮНЕСКО та МКІП. «Мета агресора – знищити українську ідентичність – усе, що робить нашу націю унікальною – нашу мову, традиції, історичну та культурну спадщину.
Доказ тому – численні воєнні злочини проти культурної спадщини.
Ми сьогодні маємо великий виклик не просто документувати ці злочини, а й здійснювати роботи з реставрації та відновлення функціонування наших пам’яток.
Злочини росії в Україні знаходять справедливий осуд на міжнародному рівні.
Ми вдячні, що іноземні партнери поділяють нашу позицію.
Дякую фонду USAID, бюро UNESCO, усім міжнародним донорам, які допомагають відновити, зберегти й урятувати нашу ідентичність, а отже, і нас самих», – сказав т.
в.
о.
Міністра культури та інформаційної політики України ростислав Карандєєв. Він також зазначив, що Україна очікує розширення співпраці з міжнародними організаціями щодо розробки актуальної методики оцінки збитків. Крім того, т.в.о Міністра розповів про знакову виставку ЮНЕСКО «Розбудова миру та стійкості через культуру: перетин культури, кризи та сталого розвитку», яка відкрилася в рамках заходів 78-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
Її відкрили дружина Президента Україні пані Олена Зеленська спільно з генеральною директоркою ЮНЕСКО Одрі Азулє в Нью-Йорку.
Ця виставка як і безліч інших міжнародних заходів привертають увагу до того, що російський напад робить із культурними пам’ятками в Україні. «Навіть у воєнний час українці доводять, що культурне життя є критично важливим для підтримання духу нації та єдності, а зміцнення української культури потребує підтримки, зосередженої спільної праці представників влади, громадянського суспільства, приватного бізнесу та української творчої спільноти.
Це вимагає, щоб ми були не лише поціновувачами української культури.
Ми також мусимо діяти», – зазначила заступниця директора Місії USAID в Україні Теодора Делл. Вона також розповіла, що USAID та США допомагають українському інституту стратегічних досліджень, який документує шкоду завдану українським культурним пам’яткам, здійснює міжнародну адвокацію з метою їхнього захисту.
USAID також сприяє промоції унікальних аспектів історичної та сучасної української культури крізь призму музики, театру, культурних традицій та збереження пам’яток архітектури, співпрацює з діячами мистецтва та культури. «Щоб підтримати Україну, Державний департамент США виділив 7 мільйонів доларів на реалізацію своєї ліцензії з реагування на надзвичайну ситуацію у сфері культурної спадщини.
У співпраці з Урядом, ми розвиваємо досвід двох десятиріч участі США у захисті культурних пам’яток завдяки фонду Посла зі збереження культурної спадщини», – додала заступниця директора Місії USAID в Україні Теодора Делл. Під час форуму його учасники в групах обговорять методи та стратегії збереження української культурної спадщини.
Також відбудуться презентації міжнародних донорських та державних програм у сфері охорони культурної спадщини та спільне обговорення вдосконалення законодавчої бази й визначення шляхів подальшого сприяння ефективній охороні культурної спадщини.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Може стати твоїм другом,
І забезпечить тебе.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 10 серпня: московія прагне зірвати український експорт
19:40 - Компанія з Відня постачала комплектуючі для російської армії
19:19 - У липні видобуток нафти в ОПЕК зростав завдяки країнам Перської затоки
19:05 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про застосування до АТ "МІБ" письмового застереження за порушення у сфері фінмоніторингу
18:50 - У Тобольську БпЛА атакували найбільший нафтохімічний комплекс московія – російські ЗМІ
18:18 - Intel планує продаж акцій на 15 мільярдів доларів
18:12 - ПриватБанк першим на ринку анонсував сервіс підписок: які вигоди отримають клієнти
17:50 - У податківця можуть відібрати "мамине" авто за 2,2 мільйона гривень
17:28 - У Чернівцях заборонили прокат електросамокатів: яка причина
17:16 - Російські Геленджик та Новоросійськ залишились без світла через загрозу дронів
17:15 - У Севастополі знову продаватимуть паливо лише за QR-кодами
16:53 - Мільярдні збитки: генпрокурор розповів про масштаби оборонної корупції
16:37 - У ДТП загинула топ-менеджерка мережі магазинів Eva
16:10 - Україна вперше змінила прогноз експорту зерна через блокаду портів: наскільки він впав
16:00 - "Не можна сидіти" і "мінус 500 грн за запізнення". Коли вимоги роботодавців порушують права людини
15:44 - Кількість зупинених податкових накладних скоротилася майже в 5 разів
15:44 - У Мінрозвитку оцінили готовність житла та інфраструктури до зими
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.08.2026
15:15 - Укрпошта почала торгувати електронікою
15:05 - Держстат: інфляція у липні зросла до 0,3%, у річному вимірі – 7,7%
14:30 - Що буде з 372 мільйони криптоактивів, які передані АРМА?
14:22 - Туреччина стала "притримувати" прохід через Дарданелли для деяких суден – ЗМІ
14:00 - У КМДА прозвітували про стан виконання Плану стійкості Києва
13:51 - Звернення громадян: податківці Дніпропетровщини з початку року отримали від платників 773 заяви
13:47 - Волонтери можуть отримати витяг з реєстру в електронному вигляді
13:45 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:44 - Щодо отримання фізичною особою, яка перебуває за кордоном, документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО
13:42 - Щодо подання скарги в електронній формі засобами електронного зв’язку на ППР
13:40 - За яким кодом класифікації доходів бюджету роботодавець сплачує ПДФО з нарахованої та виплаченої працівнику допомоги у зв’язку з лікарняним?
13:39 - Громадянин України втратив паспорт з позначкою «відмова»: алгоритм дій платника щодо отримання PHOKПП у разі зміни своїх релігійних переконань


Більше новин