Розвиток рибного господарства: доступні фінансові інструменти

21.09.2023 17:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В Україні на сьогодні діє низка програм для підтримки та розвитку рибогосподарств.
Наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час онлайн семінару «Доступні фінансові та проектні інструменти для розвитку рибного господарства України». Участь в заході взяли представники Мінагрополітики, Держрибагентства, Мінекономіки, Офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні, рибного бізнесу та громадськості. «В Україні на сьогодні діє низка програм підтримки та розвитку для рибогосподарств.
Є проекти, які запрацюють з наступного року.
Підтримка доступна для різних напрямів сфери рибного господарства – аквакультури, промислового рибальства, адже зрозуміло, що війна вплинула на абсолютно всі сектори економіки», - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. Учасникам семінару презентовано програму надання мікрогрантів «Власна справа».
У рамках цієї програми можна отримати два види грантів: до 150 тис.
грн за умови створення щонайменше 1 робочого місця; до 250 тис.
грн за умови створення щонайменше 2 робочих місць.
Зазначена програма є універсальною, без прив’язки до жодної сфери діяльності.
Детальніше про програму за лінком. Інша грантова програма «єРобота» передбачає надання грантів для створення або розвитку переробних підприємств.
Розмір грантів може сягати до 8 млн грн.
Заявку на отримання гранту або мікрогранту разом з прикріпленим бізнес-планом можна подати на порталі Дія за посиланням. За словами т.в.о.
Голови Держрибагентства Ігора Клименка Мінагрополітики спільно з Держрибагентством напрацювує державну підтримку сфери аквакультури у трьох напрямках: для покращення логістики підприємств, для підвищення енергоефективності підприємств, що працюють за рециркуляційним принципом, для модернізації виробництва та підвищення його ефективності. «Всі майбутні програми підтримки повинні стосуватися прозорого бізнесу.
Якщо це, наприклад, аквакультура, то, як мінімум, це суб’єкти господарювання, які звітують про свою діяльність та мають офіційно працевлаштованих працівників.
Такі гранти повинні стимулювати не тільки економіку, але й прозорість всієї системи», - зазначив т.в.о.
Голови Держрибагентства Ігор Клименок. Учасникам семінару також розповіли про програми грантової підтримки ФАО.
Зокрема, у рамках першого грантового циклу проекту «Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції» в секторі аквакультури у Львівській області було отримано 17 заявок від мікро- та дрібних виробників. Середній розмір грантової підтримки за цією програмою становить 615 тис.
грн.
Планується, що наступне грантове вікно стартує у листопаді, а сама програма буде доступною і для аквафермерів з інших областей України. ФАО також надає гуманітарну допомогу для представників рибного бізнесу.
Зокрема, надання генераторів в областях, що постраждали від активних бойових дій,  грошова допомога рибалкам, що постраждали від підриву Каховської ГЕС. Презентаційні матеріали семінару за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Досягнення ринку,
Нові технології й ідеї,
Інвестиції й розвиток.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Перевиконання плану розмінування та моніторинг роботи в полях — висновки Нацоргану з питань протимінної діяльності
16:58 - Від початку року "Укрзалізниця" отримала 18 нових вагонів
15:50 - У Севастополі перевізники жаліються: отримують лише чверть від необхідного обсягу пального
15:18 - Інновації у ОПК: уряд змінив порядок роботи з міжнародними партнерами
14:36 - Україна підписала угоди в енергетичній сфері на два мільярда євро – Шмигаль
13:45 - Підготовка до зими: Україна залучила 550 мільйонів євро міжнародної підтримки
13:25 - На Енергетичній платформі URC2026 залучили майже 2 млрд євро на енергетичні проєкти та понад пів мільярда євро на підготовку до зими, - Денис Шмигаль
12:40 - США та Іран обмінялися новими ударами: яка причина
12:34 - Денис Шмигаль на URC2026 провів низку двосторонніх зустрічей та домовився про посилення підтримки енергосектору України  
12:14 - Херсонщина: внаслідок обстрілів московія поранено 12 людей, пошкоджено 40 об’єктів
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:30 - московіяни атакували інфраструктуру "Нафтогазу" на Полтавщині та Харківщині
10:55 - URC2026: Група Нафтогаз уклала низку угод для розвитку нафтогазового сектору та зміцнення енергетичної стійкості України
10:54 - АРМА вперше передали арештовані віртуальні активи
10:54 - АРМА вперше передали арештовані віртуальні активи
10:30 - Шукаємо координаторів до команд заступників міністра
10:30 - Миколаївські винороби з бетонними яйцями. Як змінилися герої ЕП за вісім років
10:30 - Миколаївські винороби з бетонними яйцями. Як змінилися герої ЕП за вісім років
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
09:30 - На URC 2026 гуманітарне розмінування представили як необхідну передумову інвестицій та економічного відновлення України
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 26 червня: другий день конференції у Гданську
21:00 - Новини 26 червня: другий день конференції у Гданську
20:35 - На конференції у Гданську залучили 18 млн доларів для Укрзалізниці


Більше новин