Юлія Лапутіна: Плануємо ще цьогоріч розпочати увіковічнення пам'яті загиблих Героїв на Національному військовому меморіальному кладовищі

18.09.2023 18:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Пам’ять полеглих у російсько-українській війні Захисників і Захисниць України буде гідно увіковічнено на Національному військовому меморіальному кладовищі, першу чергу якого заплановано ввести в експлуатацію до кінця 2023 року. Про це наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин Личаківського цвинтаря у Львові.
Разом з членами Національної збірної України, яка сьогодні повернулася з Invictus Games 2023 у Дюссельдорфі, очільниця Мінветеранів вшанували пам"ять полеглих українських Воїнів. Вона також поклала квіти до могил Дмитра Олійника та Дмитра Сидорука – ветеранів російсько-української війни, учасників Ігор Нескорених та Warrior Games.
Вони загинули, захищаючи рідну землю від окупантів під час широкомасштабного російського наступу.
Разом зі збірною вшанували усіх українських Нескорених, яких втратила родина Invictus у російсько-українській війні. “Ми пишаємося нашими хлопцями.
Історія кожного учасника нашої збірної – це героїчна історія, це історія яскравого і правдивого життя.
Дякую справжнім за силу, волю, гідність, віру в Україну та в нашу Перемогу! Вічна пам"ять кожному і кожній, хто віддав за країну найцінніше – власне життя”, – наголосила Юлія Лапутіна. Вона зазначила, що будівництво Національного військового меморіального кладовища (НВМК) впевнено рухається у практичній площині.
За рішенням Уряду воно розташовуватиметься на території Гатненської територіальної громади, матиме зручну локацію з доступом громадського транспорту.
НВМК включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, музей, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші необхідні споруди для організації почесних поховань.
Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії. Міністр зазначила, що вже відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи, де були скоординовані дії учасників процесу створення майбутнього меморіального комплексу.
Наразі йде розробка ескізного проекту НВМК, а його будівництво відбуватиметься в кілька етапів, аби вже до кінця 2023 року ввести в експлуатацію першу чергу комплексу та одразу розпочати поховання українських Героїв. “Національне військове меморіальне кладовище створюється вперше в історії нашої держави.
Тому розраховуємо на плідну співпрацю усіх дотичних відомств.
Маємо гідно увіковічнити пам"ять про наших Захисників і Захисниць, які віддали найдорожче – своє життя – за свободу і незалежність України”, – наголосила Юлія Лапутіна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото у тренді,
Для купівлі не потрібно
Золотого стану.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Малайзія вслід за Індонезією заблокувала ШІ-бот Маска
17:25 - Індія пропонує змусити виробників смартфонів відкривати код
16:20 - X Маска відкриє новий алгоритм для громадськості
14:56 - ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати дії службовців АРМА щодо активів виробника мінералки
13:54 - Компанії поспішають забезпечити інфраструктуру для майбутнього нафтового буму у Венесуелі
13:03 - Апеляція зобов'язала московія заплатити "Азовмашу" $20 мільйонів за майно та упущену вигоду
12:52 - Понад 60 поїздів рухаються із затримками через російські обстріли – УЗ
12:07 - Ситуація зі світлом у Києві може покращитись 15 січня – Свириденко
11:52 - Дніпропетровська область виходить з аварійних відключень світла після аварії
11:05 - У Києві без тепла залишається понад тисяча будинків
10:42 - На Запоріжжі уночі стався повний блекаут
10:00 - Значна частина Дніпропетровщини без світла після аварії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня


Більше новин