Трудові й соціальні гарантії для вагітних жінок і працівників із дітьми

18.09.2023 14:53 | Fin.Org.Ua

Плануєте або вже маєте трудові відносини з вагітними жінками та працівниками, які виховують дітей до 14 років? Дізнайтеся, в яких випадках їм не можна відмовляти в працевлаштуванні, які відпустки й пільги ви маєте їм надавати та про інші важливі нюанси.
На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину до 14 років, дитину з інвалідністю або доглядає за хворим членом сім’ї, або особи, яка виховує малолітніх дітей без матері, ви зобов’язані перевести їх на неповний робочий день/тиждень.
Матерям дітей до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку й харчування, надаються додаткові перерви для годування дитини – по 30 хвилин (60 хвилин, якщо дітей двоє й більше) кожні три години.
Також у разі необхідності ви маєте надати вагітним жінкам і жінкам із дітьми до 14 років або дітьми з інвалідністю путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безплатно або на пільгових умовах, а також надати їм матеріальну допомогу.
Ви не можете з власної ініціативи звільнити вагітних жінок і матерів із дітьми віком до трьох років (до шести років – якщо жінка подовжила відпустку для догляду за дитиною), одиноких матерів із дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю. Навіть за повної ліквідації підприємства або закінчення строкового трудового договору ви маєте працевлаштувати таких працівниць.
Ця вимога також поширюється на осіб, які виховують малолітніх дітей без матері.
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Новий день на ринку,
Інвестиції квапляться,
Золоті перспективи.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 2 лютого: транзит нафти московія через Україну, штраф для ресторанів за включення оплати за генератор
20:30 - Тисяча "зимової підтримки": українці вже використали 12 мільярдів гривень виплат
20:05 - Трамп: Індія погодилась зупинити купівлю російської нафти та укладе з США торговельну угоду
19:35 - 3 лютого графіки відключень світла діятимуть протягом усієї доби
19:00 - Латвія надасть резервне обладнання для розв’язання проблем із теплопостачанням Харківщини, – Денис Шмигаль
19:00 - На Київщині викрито земельну схему на понад 8 мільйонів гривень
18:50 - У січні імпорт електромобілів в Україну впав у 14 разів
18:30 - Держборг України: у 2025 році середня вартість знизилась суттєво – Мінфін
18:05 - Світовий банк спрямує 40 млн доларів США на відновлення енергосистеми України, – Денис Шмигаль
18:00 - В Києві без тепла лишається близько 80 будинків – Кличко
17:52 - Борги регіонів несуть загрозу для економіки Китаю – розвідка
17:30 - Україна отримала нову партію генераторів від ЮНІСЕФ
17:25 - Відсьогодні підприємці можуть скористатися урядовою енергопідтримкою
16:49 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 3 лютого
16:45 - Київ повертається до графіків відключень світла
16:43 - "Мотор Січ" докапіталізовують щоб релокувати виробництво
16:30 - Реквієм за золотою лихоманкою
16:19 - Кабмін призначив тимчасово очільника Держгеонадр
16:12 - Через постійні атаки московія у порту Чорноморськ змінюють алгоритми роботи
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.02.2026
15:53 - "Укрпошта" оновила стиль: змінила логотип та шрифт
15:40 - Чернігів отримав від Словаччини 26 генераторів
15:19 - "Чорний" експорт сої – підприємство відшкодувало державі 19 мільйонів гривень
15:11 - Ресторанам загрожує штраф за включення плати за генератор у чеки без узгодження з відвідувачем
15:05 - Денис Шмигаль та Мілош Мотика обговорили підтримку та відновлення енергетичного сектору України
14:45 - У січні Україна імпортувала рекордний обсяг електроенергії за час великої війни
14:40 - Закупка неякісних антипаркувальних стовпчиків – у Києві судитимуть посадовця
14:36 - Другий іноземний автовиробник остаточно відмовився від заводу в московії
14:10 - У січні держбюджет отримав на 8% менше податків, ніж планувалося
14:00 - Україна на Gulfood 2026: результати участі та експортні перспективи на ринках Близького Сходу


Більше новин