Доля неработающих кредитов в госбанках выросла до 53%

10.06.2023 13:05 | Укррудпром

12:30 10 июня 2023 года

По состоянию на 1 мая 2023 года неработающие кредиты (NPL) в государственных банках составляли 53% от их общего кредитного портфеля. Об этом сообщают аналитики SOE Weekly, проанализировав данные НБУ.

При этом доля неработающих кредитов в частных банках составляла 22%.

“По состоянию на 1 февраля 2022 года доля NPL в госбанках составляла 46%. Она выросла до 53% по состоянию на 1 мая 2023 года на фоне российского вторжения.

Однако доля NPL в “ПриватБанке” за тот же период снизилась на 1 процентный пункт — с 68% до 67%. В других госбанках — включая “Укрэксимбанк”, “Ощадбанк” и “Укргазбанк” — доля неработающих кредитов резко возросла более чем на 15 процентных пунктов, достигнув 43% с начальных 27%”, — говорится в дайджесте.

Увеличение доли NPL в госбанках, кроме “ПриватБанка”, прежде всего объясняется ростом доли NPL в иностранной валюте, которая выросла на 24 процентных пункта — с 23% до 47%. Такой рост, вероятно, связан со значительной девальвацией гривны по отношению к доллару США: официальный обменный курс изменился с 28,4 грн/долл. в феврале 2022 года до 36,6 грн/долл. в мае 2023 года, говорят эксперты.

“Это расхождение также может быть связано с тем, что “ПриватБанк” после национализации сосредоточился на розничном банковском обслуживании, которое меньше пострадало от полномасштабной агрессии россии, тогда как другие банки имели значительные кредитные портфели в корпоративном сегменте, в том числе кредиты госпредприятиям. Для проверки этой гипотезы нам нужны дополнительные данные”, — добавили они.

Аналитики также отмечают, что следует ожидать дальнейшего роста доли неработающих кредитов в госбанках после национализации “Сенс Банка” (ранее “Альфа-Банка”).

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

16:30 - Вперше оприлюднено перелік значимих страховиків
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.04.2026
15:26 - Колонка Андрія Пишного для Forbes Ukraine про висновки головного засідання Весняних зборів МВФ та Світового банку для європейського регіону
15:06 - Багато важливих професій залишаться за людиною і не будуть замінені ШІ, – Марія Фурман
15:06 - Злочин проти громади Львова: Садовий розкритикував дії ОВА щодо аеропорту
15:05 - Мінекономіки змінює умови експорту сої та ріпаку
15:00 - В Україні зменшилась сума готівки в обігу: який обсяг монет та банкнот
14:23 - Найбільший агрохолдинг московія закриває бізнес в Бєлгородській області через обстріли
14:15 - В Києві вперше за 5 років піднімуть тарифи за паркування, але за підпискою доступна знижка
14:15 - Ігор Зубович: Перевірки стають зрозумілішими для бізнесу та інспекторів
14:00 - Посилено відповідальність за порушення на небанківському фінансовому ринку
13:42 - Київ здав позиції: як змінилися ціни на паркомісця і гаражі за рік
13:40 - Ще в трьох поїздах з'являться жіночі вагони
13:01 - АМКУ рекомендував АЗС знижувати ціни на пальне, коли дешевшає нафта
13:00 - Від "Чорнобиля" до повномасштабної війни: 40 років уроків з культури безпеки для АЕС
13:00 - Пом’якшено низку валютних обмежень
12:58 - В Gulliver повертаються магазини Bershka, Pull&Bear, Zara
12:50 - В Україні з 1 липня розширять програму "Доступні ліки"
12:43 - Наказ від 16.04.2026 № 5011 «Про внесення зміни до Методичних рекомендацій щодо застосування смартспеціалізації на регіональному рівні»
12:30 - Факапи під час отримання ліцензії для сонячних електростанцій
12:21 - Телемарафон-2026 отримає 638 мільйонів: чий контент найдорожчий
12:15 - "Укрпошта" продала незадіяну нерухомість за понад пів мільярда
12:00 - Євроінтеграція: узгоджені подальші кроки діяльності Українського кліматичного офісу
12:00 - На Київщині відновили світло 100 тисячам родин
11:53 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:47 - До уваги платників!
11:45 - Чи може користувач зробити копію кваліфікованого електронного підпису з файлового носія на захищений носій ключової інформації?
11:44 - До якого бюджету сплачується ПДФО спадкоємцями, які сплачують цей податок до нотаріального посвідчення свідоцтва про право на спадщину?
11:43 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
11:43 - Повідомлення про оприлюднення проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку циркулярної економіки України на період до 2035 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2026-2028 роках»


Більше новин