9 червня: Ситуація в соціальній сфері
09.06 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУЗ 1 червня ВПО можуть отримати ваучери на навчання онлайн за спрощеною системою.
Це документ, який надає громадянам право безоплатно пройти перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізацію чи підвищення кваліфікації.
На сьогодні визначено 123 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами.
Мінветеранів провело навчання для 1 000 адміністраторів ЦНАПів щодо якості надання адмінпослуг ветеранам та членам їхніх сімей.
Протягом кількох місяців навчання пройшли 1015 адміністраторів ЦНАПів з усіх областей України та міста Києва.
Семінари проводились в онлайн та офлайн форматах, а спікерам.
Після підготовки персоналу також було проведено координаційна зустріч для керівників Центрів щодо створення “єдиного вікна” з надання ветеранських послуг.
Уряд прийняв рішення збільшити обсяг видатків на соціальний захист звільнених із полону за рахунок перерозподілу видатків держбюджету.
Так, 21 млн гривень буде спрямовано на соціальний захист осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії рф проти України.
Мова про виплату щорічної державної допомоги.
Також ці кошти підуть на забезпечення наших військових і цивільних пакунками з речами першої необхідності, які вони отримують одразу після звільнення.
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності підтвердив свою готовність провести швидку оцінку епідемічних ризиків та долучитися до роботи з реагування на ризики на підтоплених після підриву росіянами Каховської ГЕС територіях.
Йдеться про експертні консультації, швидку та повну оцінку ризиків для громадського здоров’я.
Надані рекомендації дозволять більш комплексно оцінити наявні ризики та відкорегувати дії, підвищивши їх ефективність.
Запущений оперативний план реагування на можливі епідеміологічні загрози, сформований відповідним штабом фахівців.
Працює лабораторна служба.
Зокрема, спеціалісти відбирають проби води з річки та криниць, аби оцінити ризик виникнення інфекційних хвороб, а саме — гострих кишкових інфекцій.
В областях сформовано достатні запаси лікарських засобів для лікування у разі гострих кишкових інфекцій, бактерицидних таблеток та засобів для знезараження питної води.
У межах проекту «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні» протягом наступних років у 9 регіонах України з’являться нові центри професійної досконалості.
А саме у Волинській, Донецькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Чернігівській області та місті Київ.
Уряд ухвалив постанову «Деякі питання виконання функцій медицини катастроф», яка визначає пріоритети розвитку служб медицини катастроф в умовах війни.
Відтепер служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на національному рівні координуватимуться Міністерством охорони здоров’я, а на регіональному – регіональними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Документ чітко визначає розподіл функціонування і взаємодії всіх ланок медицини катастроф, а це дає нові можливості для змін і удосконалення роботи у воєнний час та у випадку надзвичайних ситуацій.
З’являється нове поняття «команди медицини катастроф» відповідно до міжнародної класифікації ВООЗ і групи лікарів різних спеціальностей.
Відтепер команди медицини катастроф поділятимуться на 3 типи:
мобільні команди І типу надаватимуть медичну допомогу постраждалим на місці події та евакуйовуватимуть до медзакладів;
мобільні команди ІІ типу відповідатимуть за надання медичної допомоги за місцем проживання\перебування постраждалих;
мобільні команди ІІІ типу надаватимуть меддопомогу постраждалим за місцем перебування, використовуючи намети або стаціонарні будівлі.
Рекордна кількість університетів України увійшла до рейтингу «Times Higher Education Impact Rankings 2023».
Цього року Британська рейтингова агенція «Times Higher Education» прорейтингувала 1 591 університет із 112 країн світу, 32 з яких українські, що є найбільшим представництвом ЗВО в рейтингах «Times Higher Education».
Почалися перші виплати коштів у межах програми єВідновлення.
Грошову допомогу для дрібного ремонту власного житла отримають 8 заявників з Ірпінської громади Київської області та Селидівської громади Донеччини.
Загальна сума нарахованих коштів складає понад 847 тисяч гривень.
Загалом українці подали понад 17,3 тис.
заяв на допомогу з відновлення пошкодженого майна.
Уряд уже виділив на це 4,4 млрд грн.
Після підриву росією Каховської ГЕС Уряд створив штаб з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС на чолі з головою МВС.
Задіяно 1400 осіб та 345 одиниць техніки.
На Херсонщині розгорнули 9 евакуаційних пунктів, евакуювали станом на сьогодні 2,3 тис.
людей, організували підвіз питної води.