Кабінет Міністрів затвердив зміни, які сприятимуть розвитку медицини катастроф за світовими стандартами

09.06.2023 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання виконання функцій медицини катастроф», яка визначає пріоритети розвитку служб медицини катастроф в умовах війни.
Найважливішим є те, що документ чітко визначає розподіл функціонування і взаємодії всіх ланок медицини катастроф, а це дає нові можливості для змін і удосконалення роботи у воєнний час та у випадку надзвичайних ситуацій.
Під час розроблення постанови були враховані найкращі світові практики та напрацьований упродовж 2022 року досвід роботи системи екстреної медичної допомоги.
Постанова є першим кроком до комплексного реформування медицини катастроф. Постанова передбачає, що служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відтепер на національному рівні координуватимуться Міністерством охорони здоров’я, а на регіональному – регіональними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. «Ми отримали дуже важливий документ, який дасть нашим командам медицини катастроф підґрунтя для подальшого розвитку відповідно до найсучасніших стандартів та враховуючи надскладні виклики повномасштабної війни.
Впевнений, що такі зміни дозволять героїчним медикам працювати ще ефективніше та рятувати ще більше людських життів», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Постанова також описує нове поняття «команди медицини катастроф» відповідно до міжнародної класифікації ВООЗ і групи лікарів різних спеціальностей, які залучаються до надання різного типу медичної допомоги внаслідок надзвичайних ситуацій, у т.ч.
бойових дій, а також дозволяє використовувати в роботі сучасні телемедичні технології. Зокрема, команди медицини катастроф поділятимуться на 3 типи.
Мобільні команди І типу надаватимуть медичну допомогу постраждалим на місці події та евакуйовуватимуть до медзакладів.
На мобільні команди ІІ типу буде покладене завдання з надання медичної допомоги за місцем проживання або перебування постраждалих.
Своєю чергою, мобільні команди ІІІ типу зможуть надавати меддопомогу постраждалим за місцем перебування, використовуючи намети або стаціонарні будівлі. Вищезгадані зміни дозволять в залежності від складності випадку одразу залучати мобільну бригаду потрібного типу. Усі додаткові ресурси, потрібні для розвитку служби медицини катастроф у 2023 та наступних роках, планується покрити коштом міжнародних організацій, у тому числі ВООЗ.
Серед іншого, у 2023-2027 рр.
заплановано отримати ресурси на освіту працівників системи медицини катастроф, посилення спроможності національного державного закладу; розвиток ІТ-складової управління та статистики медицини катастроф; розвиток національних ЕМТ-команд; підсилення напряму реагування на хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози. Довідково Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання функцій медицини катастроф» затверджує порядок виконання функцій медицини катастроф, вносить зміни до Типового положення про центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також визнає такими, що втратили чинність, постанови «Про затвердження Положення про Державну службу медицини катастроф» (2001 р.) та «Про створення державної служби медицини катастроф» (1997 р.).

Додати коментар

Користувач:
email:





Інвестиції
Потребують дбайливості,
Серйозності й розуму.

- Fin.Org.UA

Новини

21:55 - Шмигаль повідомив, коли тепло почне повертатись в оселі киян
21:35 - В Києві повністю відновили водопостачання після ворожої атаки
21:00 - Новини 20 січня: енергетична криза у Києві, призначення Кубракова
20:45 - Кривий Ріг, Херсон та Запоріжжя передадуть Києву когенераційне обладнання
20:44 - Відбудова для України – це інтеграція в архітектуру промислової безпеки трансатлантичного альянсу, – Олексій Соболев
20:16 - Нідерланди виділять додаткові 23 мільйони євро для енергетики України
20:10 - В Києві понад мільйон споживачів без електрики – Зеленський
19:55 - 21 січня графіки відключення світла діятимуть по всій Україні
19:21 - Зліт золота приніс московія суму, майже еквівалентну замороженим у ЄС активи
18:55 - В деяких областях України аварійні відключення електрики "досить жорсткі" – Укренерго
18:49 - Міненерго призначило виконуючого обов’язки глави "Оператора ринку"
18:43 - Мита Трампа почали підвищувати ціни в США – СЕО Amazon
18:23 - Агросем розпочав партнерство з BBLeap для надточного обприскування: економія агрохімії до 35%
18:10 - Нідерланди продовжують підтримку українського енергетичного сектору, – Денис Шмигаль
18:06 - Офіційний курс євро до гривні встановить історичний рекорд
18:00 - Україна отримала від Азербайджану енергетичне обладнання на мільйон доларів
17:45 - Засідання Комісії
17:43 - Кубраков радитиме Зеленському щодо інфраструктури та взаємодії з громадами
17:33 - В Україні зросло виробництво ліфтів: що допомогло
17:18 - Перелік страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою
17:18 - ЧАЕС заживили після російської атаки
17:05 - Horizon Capital та Notus Energy підписали угоду з будівництва вітропарку в Одеській області
17:05 - Київ отримає від Німеччини дві когенераційні установки
17:00 - Тарас Висоцький: Торговельні мережі в Україні продовжують забезпечувати людей продуктами та товарами першої необхідності, системних збоїв у постачанні немає
17:00 - Чорнобильська АЕС заживлена від Об’єднаної енергосистеми України попри нічну атаку на енерговузли
16:50 - НАЗК розповіло про фінансові порушення у звітах партій
16:49 - Фінансові проблеми: кожна четверта компанія в московії почала звільняти співробітників
16:40 - Як цифровізація знищує побутову корупцію
16:30 - Азербайджан передав Україні нову партію енергетичного обладнання вартістю $1 млн
16:22 - У 2025 році ІТ-сфера на третину збільшила сплату податків до бюджету


Більше новин